Od 13. kineskog petogodišnjeg plana (2016-2020), Peking je aktivno unapredio međunarodnu razmenu i saradnju na visokom nivou u oblasti nauke i tehnologije, rekao je Jang Sung, zamenik direktora Odeljenja za međunarodnu saradnju Pekinške komisije za nauku i tehnologiju i administrativnog komiteta Džungguancun.

U Pekingu trenutno ima 189 stranih preduzeća sa funkcijama istraživanja i razvoja (R&D), rekao je Jang u utorak na preskonferenciji Džungguancun foruma, koji će biti održan od 22. do 27. septembra u Pekingu.

Džungguancun nekadašnja „pijaca elektronskih aparata“, sada je postao naučni park, koji neguje vodeće trendove u globalnim tehnološkim inovacijama.

vcg21c4725929c.jpg
Foto: Foto Kineska medijska grupa

Džungguancun forum je pokrenut 2007. i postao platforma za razmene mišljenja o razvoju vođenih tehnologija i inovacija, trendova industrijskog razvoja u budućnosti kao i globalnim pravilima za inovacije i upravljanje.

Forum je 2021. godina nadograđen na platformu na nacionalnom nivou za globalnu razmenu i saradnju u naučnim i tehnološkim inovacijama. Predstavnici iz 140 međunarodnih organizacija i inovativnih institucija i više od hiljadu gostiju iz 66 zemalja i regiona imali su dubinsku razmenu na forumu prošle godine, a ukupno 100.000 ljudi je učestvovalo na onlajn diskusiji, rekao je Jang.

Kurir.rs/Kineska medijska grupa