OVO SU RUTE NATO TRUPA U SLUČAJU NAPADA RUSIJE: Ako bombe unište luke u Holandiji i zaustave Amerikance, dva pravca IDU OKO SRBIJE
NATO radi na razvoju više "kopnenih koridora" kako bi brže poslao američke trupe i oklopno naoružanje na prve linije fronta u slučaju velikog evropskog kopnenog rata sa Rusijom.
To je objavio britanski Dejli telegraf koji navodi da će se američki vojnici iskrcati u jednoj od pet luka i biti usmereni duž unapred isplaniranih logističkih ruta kako bi se suprotstavili mogućem napadu iz Moskve.
Navodi se da ovi podaci stižu usred upozorenja najviših zvaničnika Alijanse da zapadne vlade moraju da se pripreme za sukob s Rusijom u naredne dve decenije.
Britanski dnevnik naglašava da su logističke rute postale ključni prioritet otkako su se lideri NATO na prošlogodišnjem samitu u litvanskoj prestonici Viljnusu dogovorili da pripreme 300.000 vojnika koji će biti u stanju visoke pripravnosti za odbranu Severnoatlantskog saveza
Postojeći planovi predviđaju iskrcavanje američkih trupa u holandskim lukama i potom ukrcavanje u vozove koji treba da ih prevezu kroz Nemačku i dalje u Poljsku.
U slučaju ruske invazije na NATO, američke trupe bi se iskrcale u luku Roterdam prie prevacivanja na istok.
Navodi se da se iza kulisa takođe dogovara da se rute prošire i na druge luke kako bi se osiguralo da nage pod komandom ruskog predsednika Vladimira Putina ne mogu da prekinu linije kopnene komunikacije.
General pukovnik Aleksander Solfrank, šef NATO logističke komande Jsec, kazao je za Dejli telegraf da "Ukrajina veoma ispašta zbog tih ruskih napada raketama velikog dometa na logističke sisteme".
Ukoliko NATO snage koje stižu iz Holandije budu pogođene ruskim bombardovanjem ili severnoevropske luke budu uništene, Alijansa će prebaciti fokus na luke u Italiji, Grčkoj i Turskoj.
Iz italijanskih luka američki vojnici bi kopnom bili prebačeni preko Slovenije i Hrvatske do Mađarske, koja se graniči s Ukrajinom.
Navodi se da postoje slični planovi za prebacivanje snaga iz turskih i grčkih luka preko Bugarske i Rumunije kako bi one stigle do istočnog krila NATO.
Razrađuju se i planovi za prevoz trupa i preko luka na Balkanu, kao i kroz Norvešku, Švedsku i Finsku.
Prilikom prolaska tim koridorima nacionalne vojske neće biti obuhvaćene lokalnim zakonima i moći će slobodno da prevoze pošiljke bez uobičajenih ograničenja.
Prethodno se francuska vlada žalila da su njeni tenkovi birokratskim procesima ostali zarobljeni na stranim granicama prilikom pokušaja raspoređivanja u Rumuniji u okviru novog plana za odbranu od ruske invazije od koje postoje strahovanja.
U poslednjih pet godina Jsec je u ime NATO uradio revizije kako bi otkrio različite rute koje bi mogle da se koriste za slanje trupa u borbu protiv ruske invazije.
Navodi se da se luke u zemljama severne Evrope, poput Holandije, Nemačke i baltičkih država, smatraju posebno osetljivim na ruske raketne napade.
- Promatrajući ruski rat u Ukrajini, prijetili smo da je Rusija napala ukrajinske logističke baze. To mora da vodi do zaključka da je jasno da ogromne logističke baze, kakve znamo iz Avganistana i Iraka, više nisu moguće, zato što će biti napadnute i uništene u vrloj ranoj fazi konfliktne situacije - rekao je Solfrank.
On je pomenuo i protivvzdušnu odbranu (PVO).
- Ona je uvek oskudna. Ne mogu da zamislim situaciju u kojoj imate dovoljno PVO. To je dobar primer za koji važi vojno načelo da "Ako želiš da budeš jak svuda, nisi jak nigde" - zaključio je Solfrank.
(Kurir.rs/The Daily Telegraph/Preveo i priredio: N. V.)
Bonus video:
"SRBIJU I NJEN RAZVOJ NE SMEMO DA ZAUSTAVIMO" Oglasio se Vučić i poslao snažnu poruku: "Daću sve od sebe u naredne dve godine..." (VIDEO)