PUTNICA KROZ VREME: Ko je žena s mobilnim telefonom 1938?!
BOSTON - Misterija je rešena!
Žena sa crno-belog snimka koja razgovara nečim što neverovatno podseća na današnji mobilni telefon nije putnica kroz vreme već žena koja je tridesetih godina prošlog veka živela i radila u jednog fabrici u Masačusetsu, u SAD
Crno-beli snimak izazvao je pravu kontroverzu na internetu pošto su pobornici teorije zavere odmah objavili da žena koja je u to vreme držala mobilni telefon u ruci mora da je putnica kroz vreme?!
Crno-beli snimak iz prve polovine prošlog veka na Jutjubu je dosad pregledalo čak 300.000 ljudi.
Britanski list piše da teoretičari zavere ovaj snimak smatraju dokazom putovanja kroz vreme i povezuju ga sa drugim slučajevima starih filmova u kojima se pojavljuje moderna tehnologija koja dotad nije bila ni izumljena.
Međutim, na njihovu veliku žalost pomenuti snimak je na Jutjub postavio upravo čovek koji tvrdi da je to njegova baka Getruda Džouns i da je to u njenoj ruci stvarno mobilni telefon!
Reč je o prototipu koji je izradila lokalna firma Leominster, a sam snimak načinjen je u krugu američke fabrike Dipon.
"Moja baka imala je tada samo 17 godina. Pitao sam je o ovom filmu i ispričala mi je da se toga odlično seća", kaže čovek koji je postavio snimak na Jutjub.
Baka mu je, kaže, ispričala da je Dipon tada imao odeljenje za eksperimente sa bežičnom telefonijom, a da su njegova baka i još nekoliko žena dobile tada telefone na probu.
U trenutku kada su je snimili razgovarala je s jednim od naučnika koji su radili na projektu.
Ovo nije jedini snimak iz vremena kada nisu postojali bežični telefoni. I u filmu Čarlija Čaplina iz 1928. pojavljuje se žena koja razgovara mobilnim telefonom.
Zagovornici teorije da je putovanje kroz vreme moguće rado se vraćaju na primer kada su arheolozi u Kini iskopali delić metala iz drevne grobnice u Šangsiju koji je izgledao kao replika modernog "svoča" s vremenom koje je stalo tačno u 10.06 časova?!
"INTERES ZA VRAĆANJE U SRBIJU SVE VEĆI" Predsednik Vučić: Oko Božića plan za povratak ljudi iz dijaspore