Andreas Gugumuk na 400 godina starom imanju uzgaja vinogradarske puževe od kojih se prave pašteta i kavijar koji se mogu naći na menijima najboljih bečkih restorana

BEČ - Marmelada od smokve, sirup od ruže, kavijar od puža samo su deo izvanrednih proizvoda Poljoprivrednog dobra Grada Beča, koje pravi odlično vino, ali i veoma kvalitetne prehrambene proizvode.

U južnom delu Beča u jednom stakleniku raste 200 smokvinih stabala. Ručno ubrano aromatično voće sa poljoprivrednog dobra "Fajgenhof“ isključivo subotom prodaje se sveže ili u se kupcima nude marmelada i liker. Na ovom imanju se pored smokvi gaji i povrće, bobičasto voće i 200 različitih vrsta bilja.

U glavnom gradu Austrije se gaje i stare, retke vrste ruža od kojih se prave specijaliteti poput želea, likera, sirupa, namaza i kozmetike.

Čuvena je i proizvodnja sirćeta. Vrhunski svetski kuvari posebno cene proizvode bečkog proizvođača Ervina Gegenbauera. U 10. bečkom okrugu Andreas Gugumuk na 400 godina starom imanju uzgaja vinogradarske
puževe. Od ovih životinja koje se uzgajaju na otvorenom prave se pašteta i kavijar koji se mogu naći na menijima najboljih bečkih restorana.

Veliki deo poljoprivredne proizvodnje u Beču nalazi se u prigradskim opštinama gde na raspolaganju stoje velike zelene površine. Međutim, pčele se uzgajaju u samom centru grada. Košnice se nalaze na krovu Državne opere, kao i na krovu nekoliko hotela, na primer hotela “Daniel” u kojem se med servira za doručak, a može se kupiti i u hotelskoj prodavnici. Pčelama život u Beču prija zbog brojnih livada, cveća i drveća u parkovima, zbog balkona i ozelenjenih krovova.

U Beču se proizvodi mnoštvo životnih namirnica i jedini je milionski grad koji ima značajnu proizvodnju vina, od grožđa na plantažama na teritoriji grada. A gde uspeva vino tu je povrće odličnog kvaliteta. Oko 60 odsto krastavaca proizvedenih u Austriji potiče iz glavnog grada, a značajna je i proizvodnja patlidžana, peršuna, paprike i paradajza.