TRAGEDIJU SRPSKE MAJKE IZ SREBRENICE PREDSTAVLJALI KAO BOŠNJAČKU Bulatović: U Potočarima doneli odluku, SRBI MORA OVO DA ZNAJU
Po nalogu šefice diplomatije BiH Bisere Turković, stalni predstavnik te države u Ujedinjenim nacijama Sven Alkalaj dobio je nalog da se dodatno angažuje kako bi se rezolucija o "genocidu" u Srebrenici što pre našla na dnevnom redu Generalne skupštine UN.
Tim dokumentom, za koji zvanično Sarajevo već duže lobira po hodnicima na Ist Riveru, zahteva se da 11. jul bude "međunarodni dan sećanja na genocid", da se najstrože kažnjava svako negiranje, pa čak i da se u školski program ubace lekcije o svemu što se dešavalo 1995. godine.
Banjaluka je odmah poslala pismo državama članicama UN, u kojem srpski član Predsedništva BiH Milorad Dodik ističe da Alkalaj nema ovlašćenja za vođenje spoljne politike i da stalno zloupotrebljava položaj na kojem se nalazi. Navodi se i da mu je integritet značajno opao nakon što je protiv njega podignuta krivična prijava u Sudu BiH, a zbog antiustavnog delovanja tokom mandata.
Šta se krije iza ove sramne rezolucije, kao i otkada je Hag postao mesto za bioskopske projekcije neka su od pitanja za goste Kurir televizije i "Redakcije" Ljiljanu Bulatović, novinara, publicistu i književnika i dr Nenada Stevandića, predsednika Ujedinjene Srpske.
- Sigurno je da miriše na nešto šire, i na nešto gde možemo imati više problema. Alkalaj je iskoristio ovaj potpuni sumrak međunarodnog prava, koji je počeo sa sukobom Rusije i Ukrajine, kada više ne važe nikakva pravila, kada više nije zastupljena nikakva međunarodna politika, ni privatna imovina, sve je u nekoj sivoj zoni. Spoljna politika Bosne i Hercegovine po Ustavu se vidi odluka predsedništva - dakle, saglasnost sva tri predsednika; bošnjačkog. hrvatskog i srpskog. Čim su nakon prvog glasanja, gospodina Alkalaja o uvođenju sankcija protiv Rusije, mogi da prihvate da on glasa bez odluke članova predsedništva, koji ga delegiraju i koji svojom saglasnošću treba da se potpišu na odluke. Čim je većina zapadnih zemalja prihvatila da to nije potrebno, da više nije bitan Ustav Bosne i Hercegovine, to je bio znak da mi moramo da se pripremimo za teška vremena i teške odluke - rekao je dr Nenada Stevandića, predsednika Ujedinjene Srpske.
Činjenica da je Haški tribunal dopustio emitovanje filma ,,Quo vadis Aida'' u vlastoj sudnici daje odgovor na pitanje zašto niko nije osuđen za zločine počinjene nad Srbima.
- Znate šta, ovo na korici knjge je objavljeno da je muslimanska majka, žrtvom koji je učinio Mladićev vojnik. Grešni smo mi, ne oni koji se bave tom temom iz daleka. Znate li da to mezalje tamo, koje na turskom znači "groblje", juče sam saznala da su organizatori doneli odluku da tu mogu da se sahranjuju rođaci onih koji su tamo sahranjeni. Nedavno je sahranjen otac direktora, tog mezalja. To je sramno, ali na to se ne obraća pažnja - rekla je Ljiljana Bulatović.
Kurir.rs
Bonus video:
VUČIĆ NA BOŽIĆNOJ LITURGIJI U HILANDARU: Predsednik se poklonio pred Bogorodicom Trojeručicom, čestitao najradosniji hrišćanski praznik (VIDEO)