Košarkaška reprezentacija Srbije upisala je i drugu pobedu na Svetskom prvenstvu u Kini, pošto je danas u Fošanu bila bolja i od Filipina sa ubedljivih 126:67 (28:13, 34:22, 37:13, 27:19).

Od specijalnih izveštača Kurira iz Kine Dada Đilasa i Predraga Gajića.

Nakon ubedljive pobede protiv Angole, Srbiju je do još jedne predvodio Nemanja Bjelica sa 20 poena.

Svi košarkaši Srbije su ulazili u igru i svi su se upisali u strelce - Bogdan Bogdanović je ubacio 17, Miroslav Raduljica 13, Marko Gudurić 12, a Nikola Jokić i Vasilije Micić 11 poena.

U redovima Filipina najbolji je bio Hajman Peres sa 16 poena.

Srbija je meč otvorila sa 5:0, Filipini su uzvratili i poveli sa 7:9, ali to je bilo sve što su uspeli. Izabranici Aleksandra Djordjevića su u finišu prve deonice stigli do prve dvocifrene prednosti, a na prvi odmor su otišli sa plus 15 - 28:13.

Košarkaši Srbije su, i pored povremenih opuštanja i grešaka, bez problema uvećavali prednost i u drugoj četvrtini. Trojkama Jokića i Gudurića Srbija je otišla na plud 20 (48:28), da bi na velikom odmoru bilo 62:35.

Srbija je drugo poluvreme počela sa dve vezane trojke Bogdanovića i to je bila najava još jedne ubedljive pobede.

Košarkaši Srbije u poslednjem kolu Grupe D, u sredu, igraju protiv Italije i taj meč će rešiti koja će od te dve selekcije biti pobednik grupe.

Dado đilas ORLOVI BRUTALNO GAZE SVE REDOM: Košarkaši Srbije PREGAZILI Filipine sa 59 razlike! Sledeća je Italija (KURIR TV)

ČETVRTA ČETVRTINA:

39. minut - 123:67 - Brutalno zakucavanje Simonovića na asistenciju Micića.

38. minut - 118:65 - Pogađaju Orlovi redom. Posle Marjanovića, pogađa i Bjelica.

37. minut - 112:62 - Bleč pogađa, njegov 5 poen na meču.

Dado đilas

36. minut - 106:60 - Trojka filipinaca. Filipini vode u ovoj četvrtini.

34. minut - 104:53 - Micić na drugi obruč! Srbija ima 219 asistencija, naspravm 13 Filipina.

32. minut - 101:50 - Zakucavanje Gudurića za publiku i novu stotku na SP.

Dado đilas

31. minut - 99:50 - Prvi koš u poslednjem kvartalu pogađa Agilar.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - 99:48 - Novi poeni Bobana Marjanović. Njegov treći poen.

27.minut - 93:46 - Zakucavanje Micića, njegovo drugo na meču. Sve je proizvod dobre odbrane Orlova.

26. minut - 82:41 - Prve poene na meču postiže i Boban Marjanović. Sada su se svi upisali u ristu strelaca među Orlovima.

Dado đilas

25. minut - 77:39 - Bjelica pogađa posle odlične asistencije Jokića. Filipinci konačno prekidaju crnu seriju i postižu koš u dgugom poluvremenu.

23. minut - 75:35 - Jović posle dobre odbrane pogađa iz kontre. Filipinci još uvek bez koša u drugom poluvremenu.

22. minut - 68:35 - Nova trojka Bogdanovića, Bogdan je dvocifren sada.

21. minut - 65:35 - Bogdanović trojkom otvara drugo poluvreme! Srbija ima 8 od 13 za tri poena.

Dado đilas

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - 62:35 - Posle trojke Filipinaca, vraća isto merom Bjelica. Završen je prvi deo utakmice.

19. minut - 59:32 - Gudurić pogađa sa penala, njegov sedmi poen na meču.

19. minut - 57:30 - Jović iza leđa za Lučića, raste prednost Orlova.

Pred početak utakmice dogodio se incident gde je obezbeđenje ušlo u raspravku sa navijačima Srbije zbog zastave.

18. minut - 53:30 - Raduljica ponovo pogađa sa penala. Prvi je dvocifren u reprezentaciji Srbije.

16. minut - 48:28 - Trojka Gudurića na asistenicju Jokića. Nikola je nezaustavljiv. Ovo je najveća prednost Srbije na meču.

15. minut - 42:28 - Trojka Jokića. Njegov 9 poen na meču, on je najefikasniji.

Dado đilas

14. minut - 39:26 - Druga trojka iz 9 pokušaja za Filipine.

14. minut - 37:23 - Trojka Bogdanpovića. Njegov 5 poen na meču.

12. minut - 34:19 - Posle taj auta mini serija Orlova. Posle Micića, pogađa i Milutinov.

Dado đilas

12. minut - 30:19 - Si džej Perez pogađa posle jednog ulaza i smanjuje zaostatak Filipinaca. Sale Đorđević traži tajm-aut.

11. minut - 28:15 - Almazan pogađa prvi koš u drugom kvartalu.

Na tribnima je srpski stručnjak Dragan Stojković Piksi i fudbaler Duško Tošić.

Srpski navijači prava su atrakcija. Kinezi su oduševljni Srbima.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - 28:13 - Bakardo konačno pogađa za Filipince, na drugoj strani trojku pogađa Bjelica za kraj prvog kvartala.

9. minut - 25:11 - Raduljica sa penal ubacuje svoje nove poene. Bjelica ulazi u igru. Ovo su prvi minuti Nemanji na SP.

8. minut - 21:11 - Novi koš Jokića, raste prednost Orlova.

Dado đilas

7. minut - 19:11 - Raduljica pogađa prvi koš na meču.

6. minut - 16:9 - Trojka Simonović, pa koš prvi koš Jokića.

5. minut - 11:9 - Ponovo pogađa Milutinov, ovog puta sa penala. U igru ulazi Raduljica kome je ovo 101 utakmica u dresu Srbije.

4. minut - 9:9 - Prva sistencija za Jokića i prvi koš Milutinova.

Dado đilas

3. minut - 7:7 - Agilar pogađa trojku za egal. Prva trojka za Filipince. Ulazi Nikola Jokić i dobija ovacije od domaćih navijača.

2. minut - 5:2 - Ponovo pogađa Birčević za Srbiju, a Filipinci ubacuju konačno svoj prvi koš.

Dado đilas

1. minut - 2:0 - Prvi koš na meču postiže Stefan Birčević.

1. minut - Utakmica je počela!

13:25 - Srpski navijači ispred dvorane pevali pesmu za selektora Đorđevića.

13:15 - Srpski navijači su napravili spektakularnu atmosferu ispred dvorane u Fošanu.

13:00 - Na utakmici su Predrag Danilović, Dragan Stojković Piksi i Duško Tošić.

Izabranici Aleksandra Đorđevića u premijernom meču pobedili su Angolu (105:59), dok su Filipini ubedljivo izgubili od Italije (108:62).

Bez obzira na razliku u kvalitetu, selektor Đorđević ističe da njegov tim mora maksimalno ozbiljno da pristupi meču.

"Oni su došli sa tom reprezentacijom, a na nama je da odigramo maksimalno ozbiljno. Odradili smo trening koji je bio okrenut ka našoj stvari, ali već i nekim drugim protivnicima sa kojima možemo da se ukrstimo", rekao je Đorđević.

On je istakao da će Nemanja Bjelica biti u sastavu, pošto je prethodno propustio meč na otvaranju Mundobasketa.

Srbija grupnu fazu završava protiv Italije u sredu od 13.30, a taj duel najverovatnije će odlučiti ko će prvi iz grupe proći u nastavak takmičenja.