Pamtiće dok su živi Fudbaleri Partizana putovali čak 12 časova i stekli nezaboravno iskustvo sletanjem na jedini aerodrom na Farskim Ostrvima

Iskustvo koje su igrači Partizana doživeli na putu za Farska Ostrva najbolje se oslikava u rečenici jednog od članova uprave, koji je rekao: „Pa nije lako doći do Lige šampiona“.

Naravno, ova konstatacija se ne odnosi na težinu jučerašnjeg protivnika crno-belih, već na činjenicu koliko su se prvotimci kluba iz Humske namučili da bi uopšte odigrali revanš meč protiv Toršavna. Ukupno su prešli 2.631 kilometar.
partizan-kvalifikacije-farska-ostrva-torsavn.jpg
Kurir štampano 


Prvo je došlo do kvara na avionu, zatim do zatvaranja aerodroma u glavnom gradu ove severnoevropske zemlje, pa su crno-beli putovali punih 12 sati. Sletanje u Toršavnu za sve u avionu bio je nezaboravno iskustvo, budući da se pravo iz sivila oblaka uleće na pistu, do koje se stiže kroz uzak prolaz između dve planine. Upravo zbog toga u ovaj grad dolaze isključivo mali avioni, kojima upravljaju samo najiskusniji piloti.

Nakon svega toga sledila je jednočasovna vožnja do hotela i samo nekoliko sati sna jer je u 9 časova na dan utakmice bio održan trening, na kome je pola igrača bilo još vidno bunovno. Temperatura je bila svega 13 stepeni. A tamo ih je dočekalo nekoliko navijača s srpskom zastavom, koji su objasnili da će stadion biti pun imajući u vidu da tim Partizanovog renomea ne dolazi svaki dan na Farska Ostrva.
varga.jpg
Kurir štampano 

Dugo putovanje
VARGA ČITAO KURIR

Dug put fudbaleri i stručni štab Partizana prekraćivali su na razne načine. Tako je pomoćni trener Zvonko Varga prelistavao Kurir, Zdravko Drinčić koristio laptop, Vladimir Volkov slušao muziku preko telefona, a potpredsednik Mile Jovičić i direktorka marketinga Snežana Filipović čitali su knjigu. Kapiten Saša Ilić je sa ostalim igračima prepričavao avanture.

Visok standard
BESPLATAN PREVOZ BUSOM

Farska Ostrva su administrativno vezana za Dansku, ali s druge strane imaju potpunu autonomiju i svoju valutu. Kao i u skandinavskim zemljama, ovde je sve preskupo, pa tako parče pice košta 10 evra, a četiri pića u bilo kom lokalu su minimum duplo skuplji. S druge strane, autobuski prevoz u Toršavnu, gradu koji ima oko 17.000 stanovnika, potpuno je besplatan jer na taj način čelnici grada žele da smanje gužvu u saobraćaju.