Ovo su sudije koje će odlučiti o sudbini Srbije
„Slučaj dron“ dobiće epilog u četvrtak, kad će u Nionu zasedati Disciplinska komisija UEFA. Ako se članovi ovog tela budu strogo držali prava, biće presuđena pobeda službenim rezultatom 3:0 za reprezentaciju Srbije, budući da su igrači protivničkog tima odbili poziv sudije Martina Atkinsona iz Engleske da se vrate na teren i nastave meč.
Ukoliko se bude tražilo srednje rešenje, odluka neće biti utemeljena u pravu, već će imati politički karakter i tada treba očekivati novčano kažnjavanje oba saveza uz obavezu odigravanja novog susreta. Fudbalskoj Srbiji ostaje nada da će „disciplinci“ UEFA strogim poštovanjem Pravilnika štititi i pravo i sopstveni integritet.
Pritiske raznih lobističkih, pa možda čak i kriminogenih organizacija moraće da podnesu: Tomas Partl iz Austrije, Žak Antenen iz Švajcarske, Šandor Berži iz Mađarske, Džim Stjerne Hansen iz Danske, Tomas Hea iz Andore, Hans Lorenc iz Nemačke, Rudolf Repka iz Češke, Džejms Šo iz Severne Irske i Žoel Volf iz Luksemburga. Prva četvorica od pobrojanih arbitrirali su Srbiji u „slučaju Đenova“. Tada je FSS zbog divljanja navijača u oktobru 2010. godine na stadionu „Luiđi Feraris“ kažnjen sa 120.000 evra, jednom utakmicom igranja pred praznim tribinama, a nacionalnom timu Italije dodeljena su tri boda.
Iako krivicu srpske strane zbog upada navijača na teren niko neće biti u stanju da ospori, jasno je kao dan da je talas svega ružnog pokrenula politička provokacija Albanaca s transparentom na dronu. Takođe, sudija Partl i njegove kolege moraće da imaju u vidu i to da su tokom pregovora u prostorijama Partizanovog stadiona obe strane dobile direktivu iz UEFA da se meč nastavi i da su Albanci odbili da to urade, pa je Atkinson zatražio od „orlova“ da izlaskom na teren pokažu svoju volju da nastave utakmicu.
"UVEREN SAM DA ĆETE I UBUDUĆE USPEŠNO IZVRŠAVATI NAMENSKE ZADATKE" Predsednik Vučić čestitao Dan Ratnog vazduhoplovstva i protivvazduhoplovne odbrane