DOTAKLI SMO DNO: Srbija pala na nivo Albanije i Gruzije
Superliga Srbije zauzela je poražavajuće četvrto mesto po neefikasnosti u Evropi. UEFA je nedavno objavila da je srpski klupski fudbal pao na 29. poziciju po rezultatima na međunarodnoj sceni, kao i to da je naše prvenstvo među poslednjima po prosečnoj poseti na stadionima.
Ako ovim podacima dodamo otkriće Kurira da domaći klubovi duguju više od 100 miliona evra, postavlja se pitanje čemu služi Jelen Superliga.
Očajan fudbal
Na 120 odigranih mečeva u minuloj jesenjoj sezoni postignut je samo 281 pogodak, što je u proseku tek 2,34 po utakmici. Samo u nacionalnim šampionatima Albanije, Gruzije i Danske pada manje golova nego u srpskoj Superligi, a čak 42 utakmice je okončano s jednim ili nijednim pogotkom.
Mali broj pogodaka, očajan fudbal, divljanje huligana i katastrofalna infrastruktura prouzrokovali su da sve manje gledalaca dolazi na srpske stadione, pa je u prvom delu tekuće sezone mečeve domaćeg šampionata gledalo oko 300.000 navijača.
Prosečna poseta iznosila je svega 2,464 gledalaca po meču, što je za skoro hiljadu i po posetilaca manje nego prošle sezone.
Po ovim parametrima gori od Srbije su samo Makedonija, BiH, Crna Gora i još neke države bivšeg Sovjetskog Saveza.
Zastrašujuće izgleda podatak da je mečeve Engleske II divizije, četvrtog ranga takmičenja, u proseku gledalo duplo više navijača nego utakmice u elitnom rangu srpskog fudbala.
Prazne tribine
Kad se uzme u obzir to da šestinu ukupne posete u Superligi čini meč između Crvene zvezde i Radničkog 1923, odnosno „večiti derbi“, slika sablasno praznih srpskih stadiona deluje još poražavajuće.
I ovde nije kraj porazima srpskog klupskog fudbala. Naime, naše ekipe će u sezoni 2015/2016. evropske kvalifikacije počinjati od prvog kola, a nije isključeno da Crvena zvezda ni naredne sezone ne dobije evrolicencu zbog neizmirenih obaveza.
"BIĆE TO NAJŽEŠĆA BORBA PROTIV KORUPCIJE, STUDENTIMA NE ZAMERAM NIŠTA" Predsednik Vučić: Izborićemo se za normalnu Srbiju, prelazne vlade neće biti