Portugalac je u 45. minutu propustio priliku da sa bele tačke smanji prednost gostiju i učini meč zanimljivijim

Fudbalerima Reala ništa nije polazilo za nogom u prvom poluvremenu derbija 36. kola Primere protiv Valensije.

Madriđani su ušli u meč na "Santjago Bernabeu" kao veliki favoriti i sa imperativom pobede kako bi se vratili na dva boda zaostatka za Barselonom.

Međutim, Valensija je u prvih 45 minuta bila bolji rival. "Slepi miševi" su golovima Alkakere u 20. i Fuega u 26. minutu poveli sa 2:0, a veliku priliku da nastavak meča učini zanimljivijim propustio je Kristijano Ronaldo.

Portugalac je u 45. minutu promašio jedanaesterac. Zanimljivo, drugi u kratkom periodu, pošto je sredinom aprila promašio najstrožu kaznu protiv Malage.

Real je na kraju uspeo da dođe do izjednačenja 2:2 i jednog boda, ali mu po svemu sudeći to neće biti dovoljno za titulu.

Dva kola pre kraja Barselona ima četiri boda prednosti. Ekipa s Nou Kampa u narednom kolu ide na teško gostovanje Atletiku u Madridu, a u poslednjem kolu dočekuje Deportivo iz La Korunje.