Osvedočeni „delija“ Đorđe Despotović mogao bi da postane prvi Srbin na Maksimiru od raspada SFRJ. Iz Crvene zvezde je otišao kao višak, a u Hrvatskoj predstavlja pojačanje

Ðorđe Despotović mogao bi da postane prvi Srbin u zagrebačkom Dinamu od raspada SFR Jugoslavije. Bivši fudbaler Crvene zvezde boravi u Hrvatskoj, gde ga očekuju pregovori s čelnicima tamošnjeg najboljeg kluba, pa će se narednih dana znati da li će potpisati ugovor na Maksimiru.

U razgovoru za Kurir napadač otkriva da nema strah od igranja u Hrvatskoj, te da se ne plaši Bed blu bojsa. U društvu prijatelja iz Zagreba sutra će gledati utakmicu Dinama i Bajerna u Ligi šampiona.

U Zagrebu sam

- U Zagrebu sam! Samo toliko bih smeo da vam kažem, ništa više od toga - rekao je juče tokom prepodneva Ðorđe Despotović.

Navijači zagrebačkog Dinama nikad nisu krili netrpeljivost prema Srbima, pa su čak i hrvatske fudbalere koji imaju srpsko poreklo poput Badelja ili Balabana vređali na nacionalnoj osnovi. Ako se još uzme u obzir da se Despotović uvek deklarisao kao Delija i da se u javnosti pojavljivao u majicama navijača Crvene zvezde, postavlja se pitanje kakav će doček imati tamo.
- Ne plašim se! Imam dosta prijatelja u Zagrebu - hrabar je Ðorđe.

Dakle, još se ne zna da li će Despotović postati fudbaler zagrebačkog Dinama, ali je sigurno da će sutra biti na Maksimiru.
- Idem da gledam utakmicu. Videćemo šta će posle toga biti - zaključio je on u kratkom razgovoru za Kurir.
crvena-zvezda-dinamo-zagreb-fudbal.jpg
AP 

Zbogom Kazahstanu

Pre nekoliko dana Ðorđe Despotović je raskinuo ugovor sa Crvenom zvezdom, a proteklu sezonu proveo je na pozajmici u dva kazahstanska kluba. Prvo je bio član ekipe Žetsu, a onda je tokom leta prešao u Kairat, gde je na 15 utakmica dao devet golova. Zahvaljujući njegovom golu Kairat je osvojio Kup Kazahstana u finalu protiv šampiona Astane.

Poznatiji Srbi koji su igrali za Dinamo

Radmilo Mihajlović (52)

Igrao je za Dinamo jednu sezonu 1988/89. i za to vreme uspeo da postane i kapiten tima. Posle toga je otišao u slavni Bajern s nadimkom Lineker iz Foče. U Zagreb je otišao na preporuku prijatelja i saigrača iz Željezničara Harisa Škora.

Borislav Cvetković (54)

Afirmisao se u Dinamu, u koji je došao iz rodnog Karlovca. Posle šest godina u dresu „modrih“, 304 utakmice i 126 golova, u leto 1986. godine prešao je iz Dinama u Zvezdu, što mu navijači zagrebačkog kluba nikad nisu oprostili.

Rajko Janjanin (59)

Pet godina je igrao u Dinamu, iz kojeg je otišao u Crvenu zvezdu, gde je proveo isti vremenski period. Sa zagrebačkim klubom osvojio je 1980. Kup maršala Tita. Odigrao je 124 utakmice i dao devet golova za Dinamo.

Zoran Čava Dimitrijević (1963-2006)

Pokojni legendarni fudbaler Partizana, rođen u beogradskom Bulbulderu, otišao je u Dinamo 1987. godine i tamo je proveo dve godine. Na transfer ga je nagovorio Ćiro Blažević, a on je za kratko vreme postao miljenik navijača.

Zoran Panić (62)

Rođen je u Rači, a pisao je istoriju Dinama, s kojim je u sezoni 1981/82. osvojio titulu prvaka jugoslovenske lige. Tada je u 26 zvaničnih utakmica dao deset golova, a u Zagreb je stigao iz kruševačkog Napretka. Danas živi u Batočini.