Fudbaleri Juventusa pobedili su Inter 3:0 (1:0) u prvom meču polufinala Kupa Italije.

"Stara dama" je posle 90 minuta borbe stekla ogromnu prednost pred revanš u Milanu, koji će se igrati 2. marta.

Španac Alvaro Morata je bio dvostruki strelac. Golmana Intera Samira Handanovića prvi put je savladao u 36. minutu iz penala, kome je prethodio prekršaj nad Kvadradom. Gosti su žestoko protestovali zbog odluke sudije Taljaventa, koji je bio neumoljiv. Morata je na 2:0 povisio u 63. minutu. Konačan rezultat postavio je rezevista Paulo Dibala u 83.

U međuvremenu, Taljavento je još jednom istanjio živce "neroazura" kada je u 70. minutu Murilju pokazao drugi žuti odnosno crveni karton.

U timu Roberta Manćinija od početka su igrali bivši igrači Partizana Adem Ljajić i Stevan Jovetić, s tim da je srpski reprezentativac zamenjen u 80. minutu.

Dakle, nekada veliki "Derbi Italije", kako se nazivaju okršaji Juventusa i Intera, odavno to nisu zbog dominacije torinskog kluba.

U utorak je Milan pobedio Alesandriju 1:0 golom Marija Balotelija iz penala i stekao prednost pred revanš 1. marta na "San Siru".

1-0 Álvaro Morata Penalty - Juventus v...by zidanekrisz

Morata GOal (2:0) Juventus Turin vs Inter...by OfficialGoals

Dybala GOal (3:0) Juventus Turin vs Inter...by OfficialGoals