Uz sve propisane mere zaštite, maske, dezinfekciona sredstva i sl. fudbaleri Partizana su u petak posle prvog treninga otišli na zajednički ručak van Beograda, tokom već standardnog tim bildinga.

Podeljeni u dva autobusa, kako bismo ispoštovali i mere socijalne distance u zatvorenom prostoru, fudbaleri Partizana su posle 45. minutne vožnje, svega 7 km od Zrenjanina i 60 km od Beograda, stigli u predivni ‘Kaštel Ečka’, dvorac građen u engleskom stilu, u periodu od 1816. do 1820. godine.

Uz divne domaćine u još lepšem ambijentu ‘’Kaštel dvorca’’ prvotimci Partizana su uz stručni štab proveli predivno popodne pre sutrašnje trening utakmice na stadionu Partizana koju možete uživo pratiti od 11časova na našem Jutjub kanalu.

TIM BILDING CRNO-BELIH! Fudbaleri Partizana na zajedničkom ručku u poznatom vojvođanskom dvorcu! FOTO Autor: FK Partizan

Lazar Agošton, vlastelin u Ečki je 1820. godine otvorio novi vlastelinski dvorac na levoj obali Begeja.

Za svečano otvaranje se uređivao svaki kutak sela, doterivale su se kuće i čistila dvorišta i ulice, oblikovali drvoredi i pripremali slavoluci. Glavni kuvar je za tu priliku doveden iz Beča. Kočije i konji su blistali za doček 300 uglednih zvanica iz Beča i Budimpešte. Otvaranju je prisustvovao i čuveni grof Esterhazi, najbogatiji i najugledniji vlastelin u Ugarskoj.

Uveče 29. avgusta 1820. priređena je svečana bakljada da bi ujutru crkvena zvona objavila početak svečanosti i pozvala stanovnike Ečke na proslavu i osvećenje dvorca. Posle svečanog ručka, za gospodu je priređen lov, a za dame šetnja gondolama po Velikom jezeru i Begeju. Vrhunac svečanosti je bio ečanski bal koji je ličio na čaroliju – divne damske toalete, raskošne uniforme i raznobojne bengalske vatre duž mnogobrojnih staza u parku.

Trećeg dana goste je svojim virtuoznim sviranjem oduševio Franc List, tada „čudo od deteta“.

Kaštel je godinama bio centar okupljanja ljubitelja lova, iz zemlje i inostranstva, čiji su česti gosti bili austro – ugarski prestolonaslednik Franc Ferdinand i srpski prestolonaslednik Aleksandar Karađorđević.

II svetski rat i ratna razaranja nisu zaobišla ni Kaštel, a vlasnici zauvek napuštaju Kaštel i odlaze u Ameriku.

Od devedesetih godina XX veka dvorac Kaštel nalazi se pod zaštitom Zavoda za spomenike kulture.

Kurir sport