Englezi i Španci dobro paze šta rade Nemci, kako bi iste stvari primenili na startu Premijer lige i La lige

Bundesliga je prva krenula posle pandemije koronavirusa u zapadnoj Evropi. Nemci su sproveli ozbiljne mere bezbednosti svih učesnika utakmice. Zdravlje fudbalera, kao i svog osoblja na jednom meču Bundeslige je na prvom mestu.

Zanimljivi su detalji koji se odnose na mere zaštite tokom koronavirusa u Nemačkoj, a koje Marko Grujić, kao fudbaler berlinske Herte prenosi:

profimedia0520300410.jpg
Foto: Profimedia

- Bili smo sedam u karantinu pre utakmice sa Hofenhajmom, smešteni u jednom hotelu, odakle smo išli na treninge. Tri sprata bila su rezervisana samo za nas, za Hertu. Hotel je iovako bio prazan, jer sada zbog korone nema gostiju. Na utakmicu smo otišli avionom, i to nas 30, zajedno sa stručnim štabom. Na jednoj utakmici ne sme biti vi{e od 239 ljudi, zajedno sa protivničkim timom, redarima i svim osobljem.

I tu nije kraj, ima još zanimljivosti vezanih za Bundesligu i koronu.

- Sudija dolazi iz najbližeg grada, svojim automobilom, ne tušira se u svlačionici, već sa pomoćnicima odmah posle meča odlazi kući. Delegat utakmicu gleda od kuće, nije na stadionu. Koliko čujem, sve ove mere prate Englezi i Španci, kako bi ih primenili kad nastave svoja prvenstva. Posle utakmice dobili smo slobodno i otišli smo kući. Kako će biti za ubuduće, videćemo...

Herta je tokom pauze usled koronavirusa dobila novog trenera. Aleksandra Nurija zamenio je Bruno Labadija i on je četvrti strateg na klupi Berlinaca posle Ante Čovića i Jirgena Klinsmana.

- Labadija je mnogo uradio za ovih 30 dana. Ima iskustvo, stvarno odlično radi. Mnogo voli da se posveti igračima, da priča sa svima nama. Pravi psiholog. Kod njega igraju samo oni koji to zasluže na treningu. Pričao sam ocu pre mesec dana, posle prvog treninga, da nas je bukvalno pocepao. U Nemačkoj slovi za trenera "koji gasi požare" - završio je Grujić.

Kurir sport/A. Radonić

Foto Kurir