ZVEZDA SIGURNA NA PREMIJERI NOVE SEZONE! Crveno-beli pred praznom Marakanom lako savladali nemoćni Pazar! KURIR TV

superliga

Fudbaleri Zvezde pobedom su počeli odbranu titule u Super ligi Srbije, pošto su večeras na svom terenu pobedili Novi Pazar sa 3:0.

Strelci za pobednički tim bili su Srdjan Spiridonović u osmom, Mirko Ivanić u 13. minutu sa penala i Miloš Vulić u 85. minutu.

Zvezda je od početka utakmice dominirala na terenu, a sigurna i ubedljiva igra su joj posle samo 13 minuta donele i prednost od dva gola.

Izabranici Dejana Stankovića poveli su u osmom minutu pogotkom Spiridonovića, a posle sjajnog prodora i asestencije Aleksandra Kataija.

Pet minuta kasnije Ivanić je bio siguran sa bele tačke. Prethodno je u kaznenom prostoru oboren Tomane.

Zvezda je nastavila da redja šanse, ali golova nije bilo sve do 85. minuta kada je Vulić iz slobodnog udarca postavio konačan rezultat.

Crveno-beli u drugom kolu dočekuju Radnički iz Niša, dok Novi Pazar očekuje još jedan težak meč pošto će ugostiti Partizan.

1 / 14 Foto: Starsport

Kraj!

84. minut - Velika šasna za Bena, ali Drobnjak maestralno interveniše u situaciji jedan na jedan!

82. minut - GOOOOOOL! Vulić rešava pitanje pobednika na ovom meču!

70. minut - Novi udarac iz daljine ka golu Drobnjaka! Spiridonović je pokušao, ali čuvar mreže gostiju je ponovo na visini zadatka.

64. minut - Probao je sada i Gajić sa desne strane, ali ponovo je Drobnjak pokazao klasu.

Sjajan transparent su Delije ostavile na meču Zvezde sa Novim Pazarom.

53. minut - Prva prilika u nastavku meča! Sjajan udarac Vulića iz velike daljine, ali golma gostiju dobro interveniše.

53. minut - Mirno i pažljivo se igra u nastavku. Vulić je zamenio Katajia.

46. minut - Počeo je drugi deo igre.

45. minut - Završen je prvi deo igre!

34. minut - Nešto mirnije deo meča, Zvezda rutinski čuva rano stečenu prednost! Lep volej Kataija koji je Drobnjak ukrotio uz dosta muke.

25. minut - Još jednom Katai, ali Kurdić sa gol linije izvlači loptu.

21. minut - Mogla je Zvezda i do prednosti od 3:0, ali udarac glavom Kataija nije završio u mreži gostiju.

Gosti su na ovu utakmicu došli u zelenoj opremi umesto u standardnoj plavo-beloj!?

Na Marakani SABLASNO.

12. minut GOOOOOOL! Zvezda sa penala preko Ivanića udvostručuje vošstvo!

8. minut - GOOOOOL! Zvezda je povela golom Spiridonovića!

1. minut - Utakmica je počela!

Crvena zvezda: Borjan, Gajić, Pankov, Eraković, Rodić, Sanogo, Nikolić, Ivanić, Spiridonović, Katai, Tomane

Novi Pazar: Drobnjak, Vukajlović, Kurdić, Delimeđac, Marinković, Tomić, Nedeljković, Kecap, Dacić, Resić, Kovačević.

Šef stručnog štaba crveno-belih Dejan Stanković ističe da je zadovoljan radom na pripremama, kao i da je kadrovska situacija zadovoljavajuća:

’’Krećemo u novu sezonu posle ozbiljnog rada na pripremama gde su momci odradili fenomenalan posao sa stručnim štabom i svima koji su bili tu. Očekujem da krenemo dobro, ipak, još uvek smo u fazi priprema. Igračima sam dao sedam dana duže odmora posle završetka prošle sezone, ali su dobro radili, tako da, mislim da će to, možda ne u ovoj, ali već u sledećoj utakmici da bude kako treba. Što se pripreme za meč tiče, najviše razmišljam o nama, to je kultura ovde. Naravno, radili smo analizu meča protiv Borca, sad u 17 časova imamo analizu i protivnika koji nam sledi. Obraćam pažnju naravno i na to, volim da budem dobro upoznat sa ekipom protiv koje igram. Što se Novog Pazara tiče, oni dolaze sa novim timom, uz novi sistem i znamo da se kod njih dosta toga izdešavalo. Što se tiče kadrovske situacije, Ben i Gavrić su se u potpunosti vratili, tu su i Boaći i Pavkov, ali su i oni još malo sa strane, polako ih vraćamo. Što se Kataia tiče, on je pre dolaska na pripreme bio na odmoru skoro četiri nedelje. Ako ima problem, makar i minimalan, gledaćemo da ga ne napregnemo. On je zaista odradio fenomenalne pripreme. Ako bude spreman igraće, ali moramo da budemo pažljivi, Katai je veoma značajan za nas.’’

Meč 1.kola Linglong Tire Super lige Srbije između Crvene zvezde i Novog Pazara zakazan je za subotu 01.avgust 2020.godine, sa početkom u 19:30 časova.