Fudbaleri Beneventa napravili su iznenađenje pošto su u Torinu pobedili ekipu Juventusa sa 1:0, u utakmici 28. kola italijanske Serije A.

Jedini gol na meču, vredan sva tri boda, postigao je Adolfo Gajč u 68. minutu.

Fudbaleri Juventusa dominirali su tokom većeg dela meča, imali su veći posed lopte, više udaraca u gol i više kornera, ali bodovi odlaze Beneventu.

Juventus je upisao četvrti poraz u sezoni i treći je na tabeli sa 55 bodova, odnosno ima čak deset bodova manje od prvoplasiranog Intera, a bod od Milana. Na drugoj strani, Benevento je na 16. mestu sa 29 osvojenih bodova.

Fudbaleri Lacija su slavili u gostima protiv Udinezea, takođe, sa 1:0, a gol odluke postigao je Adam Marušić u 37. minutu, na asistenciju Sergeja Milinkovića-Savića.

Lacio je sedmi na tabeli italijanskog šampionata sa 49 bodova, dok je Udineze na 12. poziciji sa 33 boda.

Pobedu od 1:0 ostvarila je i Samprdorija, protiv Torina na svom terenu, a jedini gol postigao je Antonio Kandreva u 25. minutu.

Sampdorija je trenutno deseta na tabeli sa 35 bodova, dok je Torino na 17. mestu sa 23 boda.