PROKLETSTVO REPREZENTACIJE: Nosioca grupe nismo savladali od 1988. godine, a tada je Francuze golom sahranio PIKSI! VIDEO
Menjali su se nazivi država, ali epilog je isti već nestvarne 32 i po godine. Vreme je da Stojković nastavi tamo gde je tada stao
Podatak da rubriku verovali ili ne - naša reprezentacija ne zna za pobedu protiv nosioca grupe u kvalifikacijama za EP i SP ve} 32 i po godine! Da, nije greška, 32 i po godine!
I posle pričamo da smo mi neka fudbalska sila. Ajde da se dozovemo malo realnosti i pogledamo činjenice. A one su surovo realne i bolne.
Mnogi od onih koji danas gledaju mečeve reprezentacije nisu ni bili rođeni kada smo poslednji put slavili nad timom iz prvog šešira koga smo dobili u grupi. Taj "epski" trijumf desio se 19. novembra 1988. godine i neraskidivo je povezan sa aktuelnim momentom u kome se nalazi naša reprezentacija. Gol odluke u meču protiv Francuza na stadionu JNA postigao je Dragan Stojković Piksi u 82. minutu!
Godina 2021. - par stotina metara dalje, 32 i po godine kasnije i tik uz teren. Nadamo se da će sada selektor Srbije ponoviti isti epilog.
U pomenutim kvalifikacijama, kada je u Humskoj pala Francuska, Jugoslavija se kao prva u grupi, zajedno sa drugoplasiranom Škotskom, plasirala na Mundijal u Italiji.
I od tada kreće potop. Menjali su se nazivi država SFRJ, pa SRJ, zatim SCG, pa sve do Srbije, samo je jedna stvar ostala ista. Velikani s kojim bismo igrali bili su nerešiva enigma za srpske fudbala. Često smo "izvlačili" iks, ali ništa više od toga.
Doživeli smo sedam poraza, od kojih jedan službenim rezultatom, uz čak 13 remija, od čega čak 12 rezultatom 1:1. Igrali smo čak šest utakmica sa Portugalom, po četiri sa Španijom i Italijom, i po dve sa Francuskom, Hrvatskom i Velsom.
Kurir sport/Miloš Bjelinić, Rade Jakšić
"VIDE DA SRBIJA NAPREDUJE BRŽE OD NJIH" Predsednik Vučić o napadima iz Zagreba: "Srećan sam što mi nemamo tu vrstu frustracije i kompleksa kako oni imaju prema"