Novi skandal u režiji albanskih navijača.

Na meču Lige nacija protiv Izraela istakli su zastavu Velike Albanije i UČK parolu.

Tokom intoniranja himne Albanije, domaći navijači su raširili veliki transparent sa karikaturom Albanca, urađenog po ugledu na crtanog junaka Barta Simpsona iz popularnih "Simpsonovih", dok gleda televiziju a na ekranu se u tom trenutku vide obeležja Velike Albanije.

Sve je napravljeno da izgleda kao da je u pitanju uključenje u TV program tokom kog je pokazana mapa Velike Albanije, a iznad karte napisano je "Ujedinjene Države Albanije".

Albanski navijači iznad transparenta raširili su u poruku "Besa, Bese, Besen Ta Kan Dhene", što je inače slogan koji se vezuje za UČK.

Podsetimo, fudbaleri Izraela pobedili su u gostima Albaniju sa 2:1, u meču trećeg kola Grupe 2 Divizije B Lige nacija. Povela je Albanija golom Armanda Broje iz penala u drugom minutu nadoknade poluvremena, da bi preokret i pobedu Izraelu doneo Manor Solomon golovima u 57. i 73. minutu.

U narednom kolu, Izrael će 13. juna gostovati Islandu, a Albanija će 24. septembra gostovati Izraelu.