DAN NAKON SMRTI MIHAJLOVIĆA CELA ITALIJA U CRNOM: Siniša je ostavio neizbrisiv trag, evo kako se Italijani opraštaju od legende
Ljudi iz fudbala, fudbaleri, treneri, fudbalski radnici i navijači, sa tugom su prihvatili vest da nas je 16. decembra napustio Siniša Mihajlović posle teške borbe sa leukemijom.
Siniša je preminuo u jednoj klinici u Rimu, a sa njim je do samog kraja bila porodica. Nakon tragične vesti koja je stigla iz Italije, reakcije stižu sa svih strana, a reči fudbalskih velikana o Mihajloviću govore da je i on sam bio legenda.
Nakon što je sa srpskim klubovima napravio velike uspehe (sa Vojvodinom bio prvak Jugoslavije, sa Crvenom zvezdom dva puta ponovio isti rezultat, uz titule prvaka Evrope i sveta) 1992. godine je prešao u Romu i od tada je igrao, živeo, kasnije radio kao trener u Italiji.
Zato ni ne čudi što su naslovnice vodećih italijanskih novina posvećene upravo Mihi.
"Zbogom veliki Siniša", poručio je "Korijere delo Sport" uz informaciju da je Mihajlović preminuo u trenutku kada je imao 53 godine nakon borbe sa leukemijom.
"Ćao Mihajlović, Siniša zauvek", osvanulo je na naslovnici "Gazete" uz poruke Mihinih prijatelja.
Roberto Manćini: Sjajne asistencije na terenu i van njega
Urbano Kairo: Veliki borac, njegova hrabrost je inspiracija
Havijer Zaneti: On, Rekoba i ludi izazovi sa slobodnim udarcima
"Lekcija ratnika", može da se pročita na današnjoj stranici "Il Mesađera" koji podseća da je borba Siniše trajala tri godine.
Nakon dve godine u Romi, Mihajlović je igrao u Sampdoriji, Laciju i Interu. Igračku karijeru je završio 2006. godine, a trenersku je počeo odmah kao pomoćnik u Interu.
Ubrzo je dobio i prvu poziciju šefa stručnog štaba, a u Italiji je redom vodio Bolonju, Kataniju, Fiorentinu, Sampdoriju, Milan, Torino i na kraju opet Bolonju čiji je trener bio do septembra ove godine.
Kurir sport
"MI NEĆEMO KAO AMERIKANCI DA UPADAMO NA UNIVERZITETE!" Vučić: Jedino mi je žao studenata koji žele da uče! (VIDEO)