NAVIJAČI BARSELONE SA SUZAMA U OČIMA GLEDAJU RUŠENJE STADIONA: Trava se ne baca! Kako će je preraditi u dijamante i zaraditi novac
Nou Kamp se ruši. Deo Barselone odlazi u istoriju, a na temeljima starog stadiona nići će novo, moderno sportsko zdanje vredno dve milijarde evra.
Nou Kamp postao je jedna velika građevina. Mašine, radnici, kranovi, kamioni, bageri... Sve to može da se vidi poslednjih dana na i oko nekadašnjeg fudbalskog stadiona.
Bez obzira na sve moderno i novo što će doneti budući stadion, oni stari navijači i zaljubljenici u Barselonu sa setom će se sećati starog Nou Kampa. Veliki broj navijača dolazi i obilazi radove, neki i sa suzama u očima. Stariji prepričavaju mlađima o istoriji kluba i velikanima koji su nosi dres Barse.
Čelnici Barselone na čelu sa predsednikom Đoanom Laportom pokušaće da vrate deo uloženog novca. Trava sa terena stadiona "Kamp Nou" neće biti bačena, već će je iskoristiti za prodaju. O čemu se radi, trava će biti iskorišćena u posebnom procesu karbonizacije kako bi se stvorio nakit. I to specijalni dijamanti koji će kasnije biti prodavani, a procena je da će cena jednog karata iznositi 14.000 evra.
Ovaj veličanstveni stadion izgrađen je za samo tri godine! Izgradnja je počela u martu 1954. jer je prethodni stadion Barselone postao premali za rastuću popularnost kluba. Projekat je koštao 1,7 milijardi evra, praktično koliko i ovaj novi što će se graditi u naredne tri godine.
Zvanično je Nou Kamp otvoren 24. septembra 1957. godine. Bio je renoviran tri puta do 2018. godine. Predstavljao je najveći stadion u Evropi sa skoro 100.000 mesta. Kamp Nou je takođe doneo sreću Španiji, koja je osvojila svoje jedino olimpijsko zlato u fudbalu upravo na ovom stadionu, pobedivši Poljsku 1992.
Godine 1984. otvoren je muzej kluba, koji prikazuje neke od bitnih suvenira Barselone i ključni je deo iskustva. U njemu su se mogle videti razne zanimljivosti. Od Mesijeve "Zlatne lopte" do Maradoninog potpisanog dresa sa brojem 10... Tu su postavke obimne kolekcije fotografija, trofeja i dokumenata, privatne kolekcije umetničkih dela i sobe za trofeje.
Muzej je bio opremljen visokotehnološkim interaktivnim staklenim zidom koji je prikazivao fotografije, video zapise i informacije. Poseta muzeju i stadionu koštala je 26 evra, dok je celokupan obilazak bio 149 evra, a uz njega se dobijao ekskluzivan pristup svlačionicama, terenu, sali za štampu i još mnogo toga.
Kurir sport
NIMALO SE NISMO UPLAŠILI SILEDŽIJA, NE DAMO IM SRBIJU! Vučić se obratio građanima: Srbiju im nećemo dati nizašta na svetu, jer Srbiju volimo više od svega