Fudbaleri Srbije poraženi su od Austrije u Beču rezultatom 2:1 u prijteljskoj utakmici u okviru završnih priprema za predstojeće Evropslko prvenstvo u Nemačkoj.

Nije dobro počelo po Srbiju, Austrija sa dva brza i prelaka gola Vimera i Baumgartnera u 10. i 13 minutu brzo stekla veliku prednost.

Nadu Srbiju vratio je Pavlković golom nakon odbitak u 35. minutu.

Austrija je povela u 10. minutu iz prve šanse na meču. Vimer je posle dobre asistencije Baumgartnera izašao sam ispred Vanje Milinković-Savića i preciznim udarcem po zemlji pogodio levi ugao gola.

Samo tri minuta kasnije Austrija je duplirala prednost. Griliš je proigrao Baumgartnera, a ovaj preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca zatresao mrežu Srbije.

Srbija je prvu priliku na meču imala u 16. minutu. Šutirao je Tadić neometan sa oko 12 metara po sredini gola, ali je bio za malo neprecizan.

Srbija je smanjila prednost Austrije u 35. minutu. Tadić je centrirao sa leve strane, najviši u skoku je bio Spajić, njegov udarac se od stative odbio do Pavlovića koji je glavom prosledio loptu u mrežu.

Marko Metlas / imago sportfotodienst / Profimedia

Srbija je u prvom delu drugog poluvremena bila bolji rival na tenernu, imala veći posed lopte, ali nije uspela da stvori ozbiljniju šansu. U tom periodu Austrija je pokušavala da zapreti iz kontra napada.

U 75. minutu udarac sa distance oprobao je Pavlović, ali je lopta završila pored desne stative gola Austrije. Minut kasnije Austrija je imala najbolju priliku u drugom delu, Vajman je izašao sam ispred Milinković-Savića, ali je golman Srbije odlično reagovao.

Do kraja meča nije bilo ozbiljnijih šansi, Austrija je uspela da sačuva svoj gol i stigne do pobede.

Pošto je utakmica bila prijateljskog karaktera, viđeno je dosta izmena na obe strane.

Srbija će do starta Evropskog prvenstva odigrati još jednu prijateljsku utakmicu protiv Švedske u Stokholmu 8. juna.

Austrija će istog dana gostovati Švajcarskoj.

Marko Metlas / imago sportfotodienst / Profimedia SRBIJU LOŠA ODBRANA KOŠTALA PORAZA U BEČU: Orlovi primili DVA JEFTINA gola, Austrija iskoristila sve mane Piksijevog tima

Drugo poluvreme:

90. minut - Utakmica je produžena za tri minuta.

88. minut - Sam finiš utakmice u Beču.

83- minut - Pokušao je Ilić iz slobodnog udarca,ali lopta odlazi preko gola.

77. minut - Velika prilika za Austriju, Vajman bio sam ispred Vanje M. Savića, ali srpski golman sjajno reagovao.

75. minut - Još dve izmene. Umesto Vlahovića u igri je Jović. Lukić menja Sergeja M. Savića.

Andreas Stroh / imago sportfotodienst / Profimedia

69. minut - Birmančević je uneo živost svojim ulaskom, par opasnih prodora srpskog reprezentativca.

67. minut - Pavlović sjajno reaguje nakon kontre Austrije i sprečava siguran pogodak.

64. minut - Piksi pravu dvostruku izmenu. Birmančević i Samardžić su u igri. Izašli su Gaćinović i Gudelj.

60. minut - Igra se između dva šesnaesterca, bez pravih prilika.

Guenther Iby / AFP / Profimedia

52. minut - Inicijativa Srbije, serija kornera za Orlove. Pokušao je Sergej M. Savić, zamalo preko gola.

47. minut - Odlična akcija Austrije po levoj strani i centaršut. Vanja. M. Savić u poslednji čas izbacuje loptu u korner.

- Dvostruka izmena kod Srbije. U igri su Mitrović i Milenković umesto Tadića i Spajića.

46. minut - Utakmica je nastavljena.

GEORG HOCHMUTH / AFP / Profimedia

Prvo poluvreme:

45. minut - Prvo poluvreme produženo je za dva minuta.

42. minut - Izmena u reprezentaciji Srbije umesto povređenog Maksimovića u igri je Ivan Ilić.

35. minut - GOOOL, 2:1, PAVLOVIĆ!

Nakon centaršutaTadića skočio je Spajić i glavom pogodio stativu, natrčao je Pavlović i ubacio loptu u mrežu.

30. minut - Pokušava Srbija da izađe u presing i napravi problem Austriji, ali za sada bez prave prilike.

24. minut - Nova opasna situacija pred golom Srbije Vanja M. Savić zaustavlja šut Vebera sa leve strane.

21. minut - Potpuna dominacija Austrija, Srbija nemoćna bez ideje.

16. minut - Prva šansa za Srbiju, pokušao je Tadić iskosa sa desne strane, zamalo pored gola Penca

13. minut - GOL, 2:0, BAUMGARTNER!

Pogrešio je Vlahović u opasnoj zoni, a Baumgartner to iskoristio i duplirao prednost domaćina.

10. minut - GOL, 1:0, VIMER!

Pukla je odbrana Srbije po levoj strani lopta došla do Vimera koji rutinski vara golmana Milinkovića- Savića.

5. minut - Domaćin je krenuo ofanzivno od starta.

1. minut - Utakmica je počela.

Austrija (4- 2- 3-1): Penc, Veber, Danso, Poš, Seivald, Pras, Grilič, Šmit, Baumgartner, Vimer, Arnautović.

Srbija: (4- 2- 3-1) V. Milinković - Savić, Spajić, Gudelj Veljković,Pavlović -S. Milinković - Savić, Maksimović, Gaćinović, Živković Tadić - Vlahović.

- Ovo je startnih 11 Srbije na meču u Beču.

- Rival Srbije na Evropskom prvenstvu slavio u prvoj prijateljskoj utakmici.

- Srbija će na ovom meču premijerno nastupiti u novim dresovima.

Fudbaleri Srbije gostuju Austriji u Beču u prijteljskoj utakmici u okviru završnih priprema za predstojeće Evropslko prvenstvo u Nemačkoj.

Selektor Srbije Dragan Stojković Piksi izneo je svoja očekivanja pred meč.

"Radi se o izuzetno jakoj i kvalitetnoj ekipi, veoma kompaktnoj. To su pokazale kvalifikacije, ali i prijateljske utakmice koje su igrali i rešili u svoju korist. Uostalom, zato smo ih i izabrali, jer je meč sa takvom selekcijom dobar test pred važno i zahtevno takmičenje kakvo je Prvenstvo Evrope", rekao je Stojković, a preneo FSS.

"Imaju odličan timski duh, ali i individualne kvalitete visokog nivoa. Šabicer, Lajner, Arnautović…zaista imaju dosta sjajnih igrača. Mogu mnogo toga da postignu na Prvenstvu Evrope, šteta što se Šlager povredio, ali definitivno mogu mnogo da naprave. Zbog svega navedenog, imaćemo jako tešku i zahtevnu utakmicu",objasnio je Stojković i naglasio:

Starsport

"Mi smo i želeli da igramo protiv jake ekipe. I bez obzira što je prijateljski meč on ima važnost, jer ima uticaja na psihološki momenat za svaku selekciju koja traži dobar impuls pred utakmice na šampionatu. Koliko su motivisani, govori činjenica da su pobedili i u prijateljskim utakmicama koje su igrali protriv jakih rivala. Dakle, veoma motivisana i fizički spremna ekipa. Imaju germanski mentalitet, idu uvek na pobedu. Očekujem da odigramo jednu kvalitetnu utakmicu", rekao je Stojković.

Utakmica se igra na stadionu " Ernst Hapel" sa početkom u 20. 45 časova.