NEMAČKA - ŠKOTSKA 5:1 (3:0)

Nemanja Nikolić PETARDA SUROVIH NEMACA NA STARTU: "Panceri" RAZBILI Škotsku i NAJAVILI NAJVIŠE AMBICIJE!

Fudbaleri Nemačke su trijumfalno počeli Evropsko prvenstvo u svojoj zemlji pobedom nad Škotskom 5:1 (3:0).

Golove su postizali Florijan Virc u 10. minutu, Džamal Musijala devet minuta kasnije, Kai Haverc iz penala u nadoknadi prvog poluvremena, Niklas Filkrug u 68. minutu meča i Emre Džan u nadoknadi drugog poluvremena.

Ridiger je postigao autogol u 87. minutu meča za utehu gostiju. Gledali smo potpunu dominaciju izabranika Julijana Nagelsmana, a nemoćni gosti praktično nisu ozbiljnije zaprtili u prvom delu igre.

Nemačka je igrala brzo i poletno, ređali su šanse ispred Gina, a imao je sreće da nije vadio više puta loptu iz svoje mreže. Sudija Tupan je u 25. minutu pokazao na belu tačku, ali je posle intervencije VAR-a promenio svoju odluku i dosudio faul na ivici šesnaesterca.

Drugačiju sitaciju smo videli u 45. minutu, nakon starta Portijusa nad Gindoanom, Francuz je ostao nem, ali je posle gledanja provere dosudio jedanaesterac i crveni karton za defanzivca Škotske. Ovo je dodatno dotuklo već nemoćne goste koji nisu zapretili čitav meč.

Fudbaler Borusije Dortmund Niklas Filkrug je ušao na teren u drugom poluvremenu, a kakav je strelac pokazao je golčinom u 68. minutu!

Mogao je i do drugog gola koji je postigao, ali je ipak bio u nedozvoljenoj poziciji. Ne računajući pogodak koji je Ridiger postigao u svoju mrežu, Škoti nisu imali udarac na gol Nojera i to dovoljno govori koliko je ovaj meč bio jednostran.

Džan je u nadoknadi drugog poluvremena stavio tačku na ovaj susret!

Nemačka je na prvom mestu A grupe sa tri boda, a da li će im se neko pridružiti na vrhu, znaćemo posle meča Mađarske i Švajcarske koji je na programu sutra od 15 časova.

Svakako najbolji mogući start domaćih i najava najvećih ambicija

Tok utakmice:

Drugo poluvreme:

93. minut - Džan stavlja tačku, petarda Nemačke!

87. minut - Gol utehe za Škotsku. Ridiger je postigao autogol!

83. minut - Šut Sanea, ali pravo u Gana. Opala je atmosfera na tribinama, čeka se kraj.

82. minut - Šenkland menja Kristija.

76. minut - Filkrug postiže svoj drugi gol na meču, peti za svoj tim, ali je ipak bio u nedozvoljenoj poziciji!

74. minut - Teren napušta Musijala, menja ga Tomas Miler!

68. minut - Filkrug postiže GOLČINU!

67. minut - Gilmor menja Mekgregora, Mekgin ustupa mesto Meklinu!

64. minut - Samo što je ušao, Liroj Sane je imao šansu, ali je njegov šut bio slab!

63. minut - Na teren će Liroj Sane i Niklas Fulkrug, teren napuštaju Haverc i Virc!

58. minut - Virc je bio u velikoj šansi, ali je njegov udarac išao tik iznad prečke!

51. minut - Pokušao je Rudiger iz daljine, prvi korner u drugom poluvremenu! Izveo ga je Kros, ali bez opasnosti po gol Škotske!

45. minut - Počeo je drugi deo igre. Gros je zamenio Andriča

Prvo poluvreme:

Kraj prvog dela igre

Veliki problemi za Škotsku, ostali su bez defanzivca, a njihova igra generalno izgleda jako loše u ovom meču. Praktično nisu videli boju dresa Manuela Nojera i pokušaće da izbegnu katastrofu do kraja meča!

45. minut - GOOOL, Haverc sa bele tačke stavlja tačku na ovaj meč!

44. minut - Penal za Nemačku. Ponovo je intervenisao VAR, nakon faula Portijusa u svom kaznenom prostoru Tupan je ostao nem, a nakon provere dosudio je penal i crveni karton za defanzivca Škotske!

EPA

36. minut - Škotska nije prišla golu Nojera. Nemačka vodi i ima potpunu inicijativu!

27. minut - Haverc je šutirao iz slobodnog udarca, ali loše!

25. minut - Dosuđen je penal za Nemačku. Musijala je srušen na ivici kaznenog prostora, Tupan je prvobitno pokazao na belu tačku, ali je nakon gledanja VAR-a dosudio slobodan udarac na 16 metara!

"Klinci" dominiraju u sastavu Nemačke! Virc i Musijala supokazali već za 20 minuta fudbala da Nemci mogu ozbiljno da računaju na njih!

19. minut - GOOOL, Musijala duplira prednost svog tima!

18. minut - Nemačka vodi i kontroliše meč, lopta je mnogo više u njihovom posedu!

Ekipa koja je povela na otvaranju Evropskog prvenstva nikada nije izgubila taj meč! Težak posao je pred Škotskom!

10. minut - GOOOL! Florijan Virc je zatresao mrežu Škotske na asistenciju Kimiha! Mladi vezni fudbaler Bajera iz Leverkuzena je nastavio svoju sezonu iz snova!

5. minut - Oprezna igra oba tima, Nemci imaju blagu inicijativu, bez ozbiljnijih prilika.

1. minut - Počeo je meč u Minhenu! Velika prilika za Florijana Virca, utrčao je iza leđa odbrane, ali je dosuđen minimaln ofsajd.

20.55 - Odata je počast Francu Bekenbaueru koji nas je napustio ove godine!

20.45 - Počelo je otvaranje Evropskog prvenstva, stadion je krcat.

SASTAVI

NEMAČKA (4-2-3-1): Nojer - Kimih, Ta, Ridiger, Mitelštet - Andrih, Kros - Musijala, Gindogan, Virc - Haverc.

ŠKOTSKA (5-4-1): Gan - Ralston, Hendri, Portijus, Tirni, Robertson - Kristi, Mektominej, Mekgregor, Mekgin - Adams.

Pre utakmice:

19.47 - NAVIJAČI PRISTIŽU U VELIKOM BROJU

Sve je više navijača na ulicama, stvaraju se ogromne gužve, a do početka prvog meča na ovogodišnjem kontinentalnom šampionatu je ostalo malo više od sat vremena.

18.00 - NAVIJAČI ŠKOTSKE OKUPIRALI MINHEN

17.08 - NAVIJAČI ISPRED "ALIJANC ARENE"

Do početaka svečanog otvaranja i prvog meča na "Alijanc Areni" ostalo je više od četiri sata, a veliki broj navijača već sada se okupio ispred stadiona na kojem će se odigrati meč između Nemačke i Škotska.

Sudija na ovom meču biće Francuz Klermon Turpan

Tenzija je dostigla vrhunac, ono što su navijači širom Evrope čekali konačno dostiže kulminaciju. Počinje Evropsko prvenstvo u fudbalu, a čast da otvore turnir imaju domaćin Nemačka i Škotska.

Kurir je na licu mesta, a možete pratiti situaciju iz minuta u minut.