NA TERENU SPEKTAKL, NA TRIBINAMA SKANDAL! Albanija u 95. minutu ŠOKIRALA Hrvatsku, SRAMNO SKANDIRANJE obeležilo utakmicu

EURO 2024

Fudbalska reprezentacija Hrvatske nije uspela da pobedi Albaniju u drugoj utakmici na Evropskom prvenstvu.

Utakmica je završena rezultatom 2:2, a Albanija je do boda stigla golom Klausa Đasule u 95. minutu.

Ovaj igrač je postao heroj, nakon što je prvo bio tragičar Albanije koja je na poluvremenu imala prednost zahvaljujući pogotku Ćazima Lačija u 11. minutu. Hrvatska je odigrala katastrofalno prvo poluvreme, ali je u drugom delu došla do preokreta zahvaljujući dva gola u dva minuta.

Prvo je Andrej Kramarić u 74. minutu izjednačio, a onda je Đasula naleteo na odbitak i tako poslao loptu u mrežu svog tima.

1 / 11 Foto: GABRIEL BOUYS / AFP / Profimedia

Delovalo je da Hrvati idu prema važnoj pobedi, ali je u 95. minutu usledio pravi šok. Livaković nije mogao da sačuva mrežu, a Albanija je stigla do boda i velikog slavlja.

Hrvatska se sada nalazi u izuzetno teškoj situaciji kada je reč o plasmanu u nokaut fazu Evropskog prvenstva. Sa samo jednim bodom ulazi u treće kolo grupe B gde je čeka utakmica protiv Italije. Sa druge strane ni Albaniji nije ništa bolje, pošto će igrati protiv Španije.

Utakmicu je, pored puno uzbuđenja na terenu, obeležilo i sramno skandiranje sa tribina.

Kraj, Hrvatska - Albanija 2:2 (0:1)

Tok meča:

Drugo poluvreme:

98. minut - Kraj utakmice!

95. minut - GOOOL!

Albanija je izjednačila. Spektakularna završnica utakmice, strelac je Đasula.

93. minut - Velika prilika za Albaniju

Pokušali su nekoliko puta Albanci da upute udarac u velikoj gužvi pred golom Hrvatske. Na kraju je dosuđen faul u napadu jer je Daku uz loptu kopačkom zakačio i protivnika.

90. minut - Pet minuta nadoknade

Igraće se i duže zbog ukazivanja pomoći golmanu Livakoviću.

82. minut - Albanija ne može da se vrati

Kao da nemaju ideju fudbaleri Albanije na koji način bi mogli da ponovo prete Hrvatskoj i pokušaju da se vrate u meč.

Hrvatska, Albanija

76. minut - GOOOL! Preokret Hrvatske!

Hrvatska vodi! Imala je Hrvatska sada sreće. Đasula je postigao autogol nakon povratne lopte Budimira i udarca Sučića.

75. minut - Velika prilika za Hrvatsku

Strakoša je kranjim naporom sprečio pogodak Hrvatske. Pašalić se spetljao pred golmanom Albanije koji je potom bio brži od Sučića.

74. minut - GOOOL! Hrvatska je izjednačila!

Hrvatska je stigla do izjednačenja preko Andreja Kramarića koji je odlično reagovao u kaznenom prostoru rivala.

68. minut - Fali prava prilika

Napadaju Hrvati i pritom pokušavaju da sve više povećaju intezitet tih napada, ali još uvek nema prave prilike. Definitivno je ovo bolje poluvreme Vatrenih, ali to trenutno nije velika uteha hrvatskim navijačima.

Albanija, Hrvatska

63. minut - Albanci se brane

Kada je reč o dešavanjima na terenu, Hrvatska sve jače pritiska i napada gol rivala.

59. minut - SRAMNI POVICI SA TRIBINA!

"Ubij Srbina", čuje se sa tribina, a to nije promaklo ni komentatoru televizije "Arena sport" koji je ostao u šoku.

Navijači Hrvatske i Albanije su pokazali zajedničku mržnju prema Srbiji dan pre utakmice i na sam dan meča u gradu i van stadiona, a izgleda da su se lako razumeli i na "Volkpark stadionu".

54. minut - Udarac Kovačića

Vezista Mančester sitija je šutirao snažno sa distance, a lopta je nakon odbitka završila u rukama Strakoše.

Mateo Kovačić, Hrvatska, Albanija

50. minut - Prva šansa za Hrvatsku u drugom poluvremenu

Malo vremena je bilo potrebno Sučiću da zapreti, ali je Strakoša odlično reagovao.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

Dalić je napravio dve izmene, na terenu su Pašaličić i Sučić umesto Brozovića i Majera.

Albanski i hrvatski navijači "u elementu"...

Prvo poluvreme:

45. minut - Kraj prvog poluvremena!

Albanija vodi nakon prvog dela igre, što znači da je Hrvatska trenutno u izuzetno teškoj situaciji. Poraz u prvom kolu od Španije i trenutni rezultat nikako nisu ono što su Dalić i njegovi igrači želeli.

40. minut - Bezopasna Hrvatska

Nijedna prilika u 40 minuta igre, uz to slaba koncentracija, pa čak i Mateo Kovačić pravi amaterske greške koja je protivniku omogućila kontru. Moraće u nastavku mnogo bolje ekipa Zlatka Dalića ili će biti na korak do ispadanja sa Evropskog prvenstva.

36. minut - Dobra situacija za Hrvatsku

Oboren je Kramarić u blizini kaznenog prostora Albanije, loptu je iz slobodnog udarca u kazneni prostor poslao Modrić, a Strakoša je bio oprezan i dobrom reakcijom je otklonio opasnost.

Pogledajte vodeći gol Albanije:

31. minut - Fantastični Livaković spasio Hrvatsku

Aslani je šutirao iz odlične pozicije. Lopta je prošla pored defanzivnih igrača Hrvatske uz njihovu lošu reakciju, a golman Vatrenih je fantastično reagovao i tako sprečio drugi gol Albanije.

29. minut - Projektil Hisaja

Naleteo je fudbaler Lacija na "drugu loptu", odnosno na odbitak nakon centaršuta Asanija i "uhvatio" volej. Lopta je letela velikom brzinom i završila preko gola.

26. minut - Petković šutirao glavom

Centarfor Hrvatske je šutirao glavom nakon centaršuta Majera sa leve strane. Nije bila loša pozicija, ali lopta je završila preko gola.

25. minut - Hrvatska preuzima inicijativu

Verovatno je očekivano bilo da posle primljenog gola Hrvatska polako, ali sigurno sve češće provodi vreme na polovini protivnika. Za sada to nije donelo pravu priliku za gol.

Luka Modrić, Albanija, Hrvatska

20. minut - Odličan Šutalo, pa prvi šut Hrvata

Potrudio se defanzivac Hrvatske, krajnjim naporom stigao da izbaci loptu iz nogu Bajramija koji je jurio u kontranapadu prema golu Livakovića. Odmah je Hrvatska krenula u napad, a Marcelo Brozović je sa dvadesetak metara udaljenosti uputio prvi šut za Hrvatsku ka golu protivnika. Lopta je otišla pored gola.

15. minut - Korner za Albaniju

Bajrami je šutirao, Livaković odbranio, a nakon udarca iz ugla nije bilo veće opasnosti po gol Hrvata.

A u međuvremenu, na tribinama...

11. minut - GOOOL! Albanija vodi protiv Hrvatske!

Veliko slavlje u Hamburgu, strelac gola je Ćazim Lači koji je udarcem glavom savladao Livakovića. Iskoristio je fudbaler Sparte iz Praga centaršut Asanija.

8. minut - Vatreni na polovini protivnika

Prvi put su hrvatski fudbaleri došli do kaznenog prostora rivala. Bili su tamo Petković i Perišić, ali nisu Vatreni uputili udarac ka golu Strakoše.

5. minut - Mirno na početku

Utisak je da su Albanci za nijansu bolje otvorili meč, ali sve je prilično mirno na samom startu.

1. minut - Počela je utakmica u Hamburgu.

Sastavi:

HRVATSKA: Livaković - Juranović, Šutalo, Gvardiol, Perišić - Modrić, Brozović, Kovačić - Majer, Petković, Kramarić. Selektor: Zlatko Dalič.

ALBANIJA: Strakoša - Hisaj, Đimšiti, Ajeti, Mitaj - Aslani, Ramadani, Laci - Asani, Manaj, Bajrami. Selektor: Silvinjo.

Uoči meča:

Utakmica u Hamburgu je izuzetno važna za obe reprezentacije, s obzirom na to da su zabeležile poraze na otvaranju.

Od Hrvatske je bila bolja Španija rezultatom 3:0, dok je Albanije izgubila od Italije rezultatom 2:1 nakon preokreta.

Očekuje se da obe reprezentacije imaju veliku podršku navijača, kao što je to bio slučaj u prvim mečevima, posebno kada je reč o Albaniji koja ima puno navijača u Nemačkoj.

Ti navijači pravili su puno problema prethodnih dana, zbog čega su Fudbalski savezi obe države već kažnjene od strane UEFA.

Takođe, uspeli su i da se udruže, a sve zbog mržnje prema Srbiji.

Druga utakmica drugog kola grupe B između Španije i Italije biće odigrana u četvrtak od 21 čas.