STRAŠNA NEMAČKA U OSMINI FINALA EVROPSKOG PRVENSTVA: Panceri srušili i Mađarsku i PRVI izborili plasman u NOKAUT fazu na EURU!

EURO 2024

Fudbaleri Nemačke savladali su Mađarsku rezultatom 2:0 u utakmici 2. kola grupe A na Evropskom prvenstvu.

Nemačka je ovom pobedom izborila plasman u osminu finala sa 6 bodova, kao prva ekipa koja je to uspela.

Mađarska je upisala i drugi poraz i jedina šansa za plasman dalje joj je da pobedi Škotsku u poslednjem kolu pa prođe kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane ekipe.

Gledali smo odličan meč u Štutgartu i obostrano napadački fudbal.

Nemci su poveli golom Musijale u 22. minutu nakon što se Gundogan možda i uz faul izborio za loptu.

Mađari su u prvom poluvremenu pretili najviše preko Soboslaja.

U nastavku slična priča, a Nemci su preko Gundogana duplirali prednost u 67. minutu.

Nemci su mogli da zabeleže i ubedljiviju pobedu, ali su se ispromašivali u finišu utakmice.

U drugom meču ove grupe od 21 čas u Kelnu sastaju se Švajcarska i Škotska.

1 / 7 Foto: Michael Zemanek / Shutterstock Editorial / Profimedia

Drugo poluvreme:

90. minut - Utakmica je produžena za 3 minuta.

88. minut - Brza kontra Nemaca, Sane izblokiran u psolednji čas, samo korner.

86. minut - Nemci su spustili ritam, rutinski privode meč kraju

81. minut - Deluje da su se Mađari predali nakon drugog gola Nemaca, treći gol visi u vazduhu.

75. minut - Nastavljaju Nemci sa napadima, prava rafalna paljba po golu Gulašija.

71. minut - Još dve izmene kod Nemaca. Umesto Andriha i Musijale u igri su Džan i Fidrih.

67. minut - GOL - 2:0 - GUNDOGAN!

Sjajna akcija Nemaca, Mitlštad je sa leve strane zavrnuo do Gundogana koji rutinski vara nemoćnog Gulašija.

62. minut - Dobar pokušaj Musijale, za malo preko gola.

Nemačka

58. minutu - Dvostruka izmena Nagelsmana. Umesto Haverza i Virca u igri su Sane i Filkrug.

54. minut - Gulaši sjajno brani udarac Krosa negde sa penaltika.

50. minut - I u drugom poluvremenu, slična priča kao i prvom. Napadaju i jedni i drugi.

46. minut - Utakmica je nastavljena.

Nemačka

Prvo poluvreme:

45. minut - Prvo poluvreme je produženo za dva minuta.

44. minut - Pojačavaju ritam Nemci, žele drugi gol pre poluvremena. Fantastična akcija Nemaca,strašan šut Musijale u spoljni deo mreže.

41. minut - Šutirao je Virc sa distance, lopta odlazi preko gola.

36. minut - Opet su Nemci preuzeli kontrolu igre, par opasnih situacija pred golom Mađarske.

29. minut - Napada Mađarska, koja nema šta da čeka, Soboslaj zadaje mnogo problema pancerima.

24. minut - Fantastičan udarac Soboslaja iz slobodnog udarca, Nojer fantastičnom intervencijom spašava Nemce.

22. minut - GOL - 1:0 - MUSIJALA!

Nakon duge akcije Nemaca, Gundogan se izborio za loptu, koja je potom stigla do Musijale koji je preciznim udarcem doveo domaćina u vođstvo.

Delovalo je da je Gundogan napravio faul, ali VAR je priznao pogodak.

17. minut - Nemci pojačavaju pritisak ka golu Mađara.

11. minut - Prva velika prilika za Nemačku. Nakon dubinske lopte, Haverz izbija sam ispred Gulašija,a li nije bio precizan.

6. minut - Prva prilika na meču i to za Mađarsku, šutirao je Bola, Andrih blokira šut koji je išao u gol Nojera.

4. minut - Dinamičan početak utakmice, obostrano otvorena igra.

1. minut - Utakmica je počela.

Nojer - Kimih, Ridiger, Ta, Mitelštat - Kros, Andrih - Musijala, Gundogan, Virc - Haverc.

Dakle: Gulaši - Fiola, Orban, Dardai - Bola, Nađi, Šafer, Kerkez - Salaj, Soboslaj - Varga.

Fudbaleri domaćina Nemačke i Mađarske sastaju se u utakmici 2. kola grupe A na Evropskom prvenstvu.

Nemačka je u prvom kolu ubedljivo savladala Škotsku rezultatom 5:1 i u slučaju pobede obezbediće plasman u osminu finala Evropskog prvenstva.

Sa druge strane Mađarska je poražena od Švajcarske rezultatom 1:3 i više nema prava na grešku.

Julijan Nagelsman

Selektor Nemačke Julijan Nagelsman izneo je svoja očekivanja uoči meča.

"Rezultatom prvog meča, Mađarska je pod malo većim pritiskom od nas i moraće da igra ofanzivnije nego protiv Švajcarske, jer bi poraz mogao da bude sinonim za eliminaciju", rekao je Nagelsman na konferenciji za novinare.

Selektor je rekao da je njegov tim dobro analizirao igru Mađarske.

"Mađarska je veoma dobar tim u tranzicionoj igri, ima dva napadača koji su dobri u vođstvu bez obzira na to ko igra", rekao je 36-godišnji nemački trener i dodao da su njegovi igrači u dobroj formi.