PRŠTALO JE U KELNU, A NA KRAJU - PODELA PLENA! Škotska i Švajcarska remizirale u UZBUDLJIVOM MEČU

EURO 2024

Fudbaleri Škotske i Švajcarske odigrali su nerešeno 1:1 u drugom kolu grupe A na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj.

Škotska je povela pogotkom Skota Mektominija, a izjednačio je Džerdan Šaćiri u 26. minutu.

Đerdan Šaćiri

Fudbaleri Škotske su odigrali mnogo bolji meč nego u prvom kolu protiv Nemačke, pa su i prvi stigli do prednosti u Kelnu. Posle kontranapada, Skot Mektomini je šutirao iz prve, loptu je na putu ka golu zakačio Šer i poslao je iza leđa svog golmana.

Prednost Škotske je trajala 13 minuta kada je Šaćiri sjajnim udarcem sa oko 18 metara doneo izjadnačenje Švajcarskoj.

I do kraja prvog poluvremena i u nastavku je bilo prilika na obe strane, ali se rezultat nije menjao. Najbliži golu bio je Grant Henli koji je u 67. minutu pogodio stativu švajcarskog gola.

Škotska, Švajcarska, EURO 2024

U poslednjem kolu Grupe A, Nemačka igra protiv Švajcarske, a Škotska protiv Mađarske.

Ranije danas je Nemačka slavila protiv Mađarske sa 2:0 i tako obezbedila plasman u osminu finala iz ove grupe. Švajcarska je trenutno druga na tabeli sa četiri boda, Škotska ima jedan, dok je Mađarska bez bodova.

1 / 5 Foto: Pro Shots Photo Agency / ddp USA / Profimedia

2. POLUVREME

90+4. minut - KRAJ MEČA! ŠKOTSKA - ŠVAJCARSKA 1:1 (1:1)

90. minut - Igraće se još četiri minuta!

82. minut - PONIŠTEN GOL ŠVAJCARSKE! Embolo je zatresao mrežu, ali je bio u ofsajdu!

79. minut - ŠKOTI U NALETU! Ređaju se šanse Škota, ali mreže miruju.

75. minut - DVOSTRUKA IZMENA KOD ŠVAJCARSKE! U igru su sada ušli Sijero i Rajder, dok su Frojler i Vargas napustili teren.

71. minut - ŽUTI KARTON! Džon Megin požuteo posle oštrog starta!

68. minut - ŽUTI KARTON! Skot Mekena zbog povlačenja dobija žuti karton.

67. minut - STATIVA! Henli zatresao konstrukciju gola! Švajcarci su imali mnogo sreće u ovom trenutku...

60. minut - PEH ZA ŠKOTSKU! Tirni je povređen i na nosilima iznesen sa terena. Najverovatnije je za njega EURO završeno!

Škotska, EURO 2024

59. minut - IZMENA KOD ŠVAJCARSKE! Embolo ulazi, a van igre je Šaćiri.

58. minut - JOŠ JEDNA PRILIKA ZA ŠVAJCARSKU! Bila je to nova šansa "jedan na jedan" za Ndoja, ali je lopta otišla pored stative.

56. minut - ŠVAJCARSKA STVARA PRILIKE: Ostao je Vargas usamljen na levoj strani kaznenog prostora, usledio je udarac, ali direktno u Gana.

51. minut - ŽUTI KARTON! Mektiomini zbog grubog starta požuteo!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

1. POLUVREME

45+3. minut - Kraj prvog poluvremena!

45.minut - Igraće se još tri minuta!

42. minut - FANTASTIČAN MEČ U KELNU! Mnogo uzbuđenja na terenu, bespoštedna borba za svaku loptu na obe strane.

33. minut - PONIŠTEN GOL ŠVAJCARSKE! Endoje je smestio loptu u mrežu, ali je pomoćni sudija podigao zastavicu - ofsajd!

32. minut - ŠKOTSKA SVE VIŠE PRETI: Udarac Ndoja sa nekoliko metara odbranio je Gan.

26. minut - GOL! Strelac je ĐERDAN ŠAĆIRI! Posle greške odbrane Škotske, Šaćiri dobija loptu na nogu na 18 metara, šutira iz prve i njegov "projektil" završava direktno u mrežu.

19. minut - PREKID! U duelu glavama Ralston i Šer su se sudarili i ostali da leže na terenu, lekarske ekipe im pružaju pomoć.

13. minut - AUTOGOL! Prelepa akcija Škota - kontra je krenula iz zadnje linije, lopta je išla napred, a na kraju je došla do Mekintomineja, a on je šutirao sa 10-tak metara, u letu se lopta odbila od Šera i otišla u mrežu.

12. minut - I ŠVAJCARCI PRETE! Hendri je izbacio loptu u korner pošto ga je omeo Abišer. Lopta je u nastavku akcije, posle kornera, stigla u peterac Škotske, ali obrana je loptu poslala van.

4. minut - NALET ŠKOTA! Dva kornera su već izveli igrači Škotske, ali su se Švajcarci odbranili.

21.00 - Meč je počeo!

SASTAVI

Škotska: Gan, Ralston, Hendri, Henli, Tirni, Robertson, Gilmur, Mekgregor, Mekgin, Mektiomini, Adams.

Švajcarska: Somer, Šar, Rodriges, Akanji, Vidmer, Vargas, Frojler, Džaka, Abišer, Šaćiri, Ndoje.

sastavi
Škotska

Švajcarska je u prvom kolu pobedila Mađarsku sa 3:1, nekako lakše nego što se očekivalo, dok je Nemačka deklasirala Škotsku sa 5:1.

Škoti bi rado da se ponovi EURO 1996. godine kada su u pobedili Švajcarsku 1:0 golom Alija Mekojsta, što je ujedno poslednji njihov trijumf na EP (od dva u istoriji).

Ali, snage su sada izmenjene, Švajcarska je stalni učesnik velikih takmičenja i favorit večeras.