PODELA BODOVA ENGLESKE I DANSKE: Orlove SAMO POBEDA u poslednjem kolu vodi u OSMINU FINALA!

EURO 2024

DANSKA - ENGLESKA 1:1 (1:1)

1 / 9 Foto: EPA / EFE

Fudbalske selekcije Engleske i Danske odigrale su nerešeno 1:1 u okviru drugog kola C grupe Evropskog prvenstva. Nakon ove utakmice, kalkulacija za Srbiju je jasna, samo pobeda protiv Danaca u poslednjem kolu vodi "Orlove" u osminu finala!

Počelo je odlično za Englesku, Kejn je u 18. minutu doveo svoj tim u prednost posle divne akcije preko Vokera i Sake.

Pravili su Englezi mnogo problema po desnom boku u uvodnim momentima meča, ali posle gola, potpuno drugačija slika.

Danska je preuzela kontrolu nad utakmicom, mnogo više su imali loptu u nogama, bili konkretniji, a nagrada je stigla u 34. minutu. Hjomlund je raspalio po lopti, Pikford je bio nemoćan, a usledilo je veliko slavlje.

Ispostavilo se da do kraja meča nije bilo promene rezultata, ali je itekako bilo uzbuđenja.

Englezi su oštrije krenuli u drugom poluvremenu, Foden je pogodio stativu, a to je bila najbolja prilika u drugom delu igre.

Sautgejt je promenio kompletnu ofanzivnu liniju, umesto Fodena, Kejna i Sake, na terenu smo videli Ezea, Bouvena i Votkinsa, ali bez veće opasnosti.

Englezi su bili statični, a mogli smo da vidimo potpuni šok da je Hojberg u 83. minutu bio malo precizniji.

Kada se sve uzme u obzir, Danska je imala više šuteva 16 naspram 12 Engleske, veći posed lopte 51 - 49 procenata i više kornera 4-2, tako da "Gordi Albion" može biti zadovoljan remijem.

Situacija na tabeli je jasna, Engleska je prva sa četiri boda, Danska i Slovenija imaju po dva boda, dok je Srbija poslednja sa jednim.

Izabranici Dragana Stojkovića Piksija imaju imperativ pobede protiv Danske u poslednjem kolu ukoliko žele da se plasiraju u osminu finala!

Tok meča:

Drugo poluvreme:

90. minut - Igraće se još tri minuta. Blizu smo remiju!

83. minut - Kakva šansa za Dansku, Guej je pogrešio, ostao je sam Poulsen, ali se ispravio defanzivac Engleske! Hojberg je raspalio u sledećoj akciji Danske, ali preko gola!

82. minut - Dvostruka izmena kod Danske, Hjumland i Eriksen napuštaju teren. menjaju ih Skov Olsen i Norgard

73. minut - Žuti karton za Melea!

72. minut - Velika šansa za Englesku. Votkins je šutirao, a Šmajhel uspeo da sačuva mrežu. Prvi udarac iz ugla za Engleze u 72. minutu!

69. minut - Trostruka izmena u Engleskoj! Bouven menja Fodena, Votkins Saku, a Eze Kejna! Promenio je Sautgejt kompletnu ofanzivnu liniju!

67. minut - Još jedan izmena u Danskoj, Poulsen menja Hojlunda!

64. minut - Zapretili su ponovo Danci preko Eriksena, raspalio je po lopti, ali preko gola!

59. minut - Pojačali su Englezi pritisak, Saka je šutirao, ali je bio i sebičan!

57. minut - Damsgard menja Vinda!

56. minut - Kakva šansa za Englesku, Foden je raspalio po lopti, ali je pogodio stativu!

54. minut - Galager menja Arnolda, prva izmane kod Engleza već u 54. minutu.

53. minut - Velika prilika za Saku, šutirao je glavom, prebacio Šmajhela, ali je pogodio spoljni deo mreže!

51. minut - Englezi sada pletu mrežu oko kaznenog prostora Danske. Dugo je trajala akcija, na kraju je šutirao Rajs, ali slabo!

47. minut - Pritisak Danske od samog starta, Hojlund je bio ispred Pikforda, ali bez realizacije! Engleska nije ni bleda senka sebe!

46. minut - Počeo je drugi deo igre, prvi napad za Dansku!

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

46. minut - Pokušaj Fodena sa distance.

44. minut - Šut Hojberga, Pikford brani. Danska deluje konkretnije, znaju šta žele i konstantno su opasni po gol! Engleska ne liči na ekipu koja je favorit za osvajanje šampionata!

41. minut - Foden je povukao loptu 40 metara, napravio je par lepih poteza, ali je u završnici akcije šutirao pravo u Šmajhela. Stiče se utisak da je bolja opcija bio pas ka Kejnu koji je bio otvoren!

34. minut - Goool, Danska je izjednačila! Hjumland je RASPALIO po lopti sa ivice kaznenog prostora, Pikford je bio nemoćan!

32. minut - Nova prilika za Dansku, ozbiljan pritisak pred golom Pikforda!

29. minut - Eriksen je došao do lopte u kaznenom prostoru, prosledio je do Hojlunda koji se spetljao, tako da je Pikford otklonio opasnost!

25. minut - Englezi su poveli i prepustili sredinu terena Danskoj, čekaju šansu iz kontre!

18. minut - GOOl, Kejn se najbolje snašao u kaznenom prostoru, matirao je Šmajhela. Voker je probio, dodao do Sake koji je prosledio do Kejna!

17. minut - Konkretniji Englezi, ali bez veće opasnosti!

13. minut - Najbolja šansa u dosadašnjem toku meča, šutirao je Foden, ali preko gola!

9. minut - Problem za Englesku, Kajl Voker je izvrnuo zglob. Ukazivala mu se pomoć, ali se na kraju vratio u igru. Promenio je kopačke, mekan je teren, pravi probleme igračima.

6. minut - Igra se na sredini terena, oprezno su ušli u meč i jedni i drugi!

2. minut - Englezi pokušavaju preko Vokera, napadaju preko desne strane, ali za sada bez veće opasnosti!

1. minut - Počela je utakmica u Frankfurtu! Prvi šut na utakmici za Dansku, Hojberg, ali siguran Pikford!

Minut ćutanja pre početka meča zbog smrti bivšeg generalnog sekretara UEFA!

Pre meča:

SASTAVI:

Danska: Šmajhel, Andersen, Kristensen, Vestergard, Mele, Kristijansen, Hjumland, Hojbjerg, Vind, Hojlund

Engleska: Pikford, Voker, Stouns, Guej, Tripije, Aleksander-Arnold, Rajs, Saka, Foden, Belingem, Kejn

Sautgejt se odlučio za istu postavu kao protiv Srbije, svim silama će napasti Dansku i probati da obezbedi prolaz u narednu fazu!

Što se tiče situacije u grupi, kalkulacija je mnogo, sigurno je samo da će Srbija morati da ide na pobedu protiv Danske u poslednjem kolu!

Fudbalske reprezentacije Danske i Engleske igraju meč drugog kola C grupe Evropskog prvenstva!

Utakmica počinje u 18.00 časova u Frankfurtu, a jako je bitna za dalji tok takmičenja.

Nakon remija Srbije i Slovenije 1:1, sve oči će biti uprte u Frankfurt.

Izabranici Dragana Stojkovića će navijati za Englesku protiv Danske, a ukoliko pobede, Srbiju će pobeda protiv Danaca u poslednjem kolu sigurno odvesti u narednu fazu.