NEVROVATAN MEČ I PRVA NULA EURA! Holandija i Francuska igrale ATOMSKI FUDBAL, ali mreže se nisu zatresle!

EURO 2024

Fudbaleri Holandije i Francuske odigrali su bez golova meč drugog kola Grupe D Evropskog prvenstva u fudbalu.

Poslastica dana za sve ljubitelje fudbala to je i bila - od prvog do poslednjeg sudijskog zvižduka.

U prvom poluvremenu bilo je svega, a falili su samo - golovi! Prelepu priliku u 14. minutu nije iskoristio Antoan Grizman - promašio je celu loptu na samo metar od gola Holandije. A u 28. minutu u odličnoj šansi našao se Markus Tiram, a iako su mnogi loptu već videli u mreži "lala", ona tamo nije završila.

Borba na terenu je bila pespoštedna, a u takvom ritmu su nastavili i po povratku na teren posle 15 minuta odmora. U preostalih 45 minuta bilo je mnoštvo prilika, ali su mreže mirovale.

EURO 2024, Holandija, Francuska

Holandija je imala priliku već u prvom minutu. Frimpong je šutirao iskosa u dalji ugao, ali je dobro reagovao golman Francuske Manjan.

Tri minuta kasnije udarac sa distance je oprobao Grizman, ali je ovog puta golman Holandije Verbrugen bio na visini zadatka.

U 14. minutu veliku priliku je propustila Francuska. Rabio se na našao sam ispred golmana na pet metara od gola, umesto da šutira proigrao je Grizmana koji se nije snašao i promašio je celu loptu.

Nakon dinamičnog početka, intezitet igre je opao u nastavku poluvremena, nije bilo ozbiljnijih šansi, i na pauzu se otišlo bez pogodaka.

Francuska je bila konkretnija na startu drugog dela, i zapretila je preko Markusa Tirama i Čuamenija, ali su njihovi udarci završili pored gola.

Nakon dobre timske akcije u 65. minutu, lopta je stigla do Grizmana, koji je pokušao u padu, ali je golman Holandije intervenisao i izbacio loptu u korner.

Holandija, Francuska, EURO 2024

U jeku incijative Francuske, Holandija je preko Ćavi Simonsa uspela da stigne do pogotka, ali je taj gol poništen zbog ofsajda.

Do kraja meča Francuska je imala inicijativu, mnogo veći posed lopte, ali nije uspela da stigne do ozbiljnije šanse i meč je završen bez pogodaka. Ovo je prvi meč na ovogodišnjem prvenstvu koji je završen bez pogodaka.

U poslednjem kolu, Francuska će igrati sa Poljskom, a Holandija sa Austrijom.

1 / 6 Foto: GABRIEL BOUYS / AFP / Profimedia

2. POLUVREME

90+5. minut - KRAJ MEČA! HOLANDIJA - FRANCUSKA 0:0 (0:0)

90+3. minut - Holandija drži loptu u svojim nogama, ali im bod odgovara i ne žure ka golu Francuza!

90. minut - Igraće se još pet minuta!

89. minut - NOVA PRILIKA ZA FRANCUZE! Rabio je bio u šansi, tražio je Komana, ali ništa od te akcije.

86. minut - PRILIKA ZA FRANCUZE! Lopta završava preko gola!

79. minut - JOŠ JEDNA IZMENA! Veghorst ulazi umesto Depaja.

75. minut - DVOSTRUKA IZMENA KOD FRANCUSKE! Na terenu Žiru i Koman, dok na klupu idu Dembele i Tiram.

73. minut - TROSTRUKA IZMENA KOD HOLANDIJE! Igru su napustili Ćavi Simons, Džerdi Skauten i Džeremi Frimpong, avna terenu su Džordžinjo Vajnaldum, Džoi Ferman i Lušarel Gertrauda.

71. minut - PONIŠTEN GOL HOLANĐANA! Posle VAR provere potvrđena je odluka sudije da je bio ofsajd!

69. minut - NAVIJAČI SU KONAČNO DOČEKALI PRVI GOL NA MEČU, ALI... Gledaće se VAR! Gol je postigao Ćavi Simons, ali je Rejnders pre toga prema proceni pomoćnog sudije bio u ofsajdu!

65. minut - NEVEROVATNO! GRIZMAN OPET NIJE ISKORISTIO ZICER! Kante je imao loptu na desetak metara od gola, savršeno provukao pas za Grizmana, koji je loptu zahvatio vrhom kopačke i pogodio golmana!

63. minut - KAKVA ŠANSA ZA FRANCUSKU! Čuameni je probao glavom, ali gola i dalje nema - lopta je otišla preko gola!

60. minut - NOVA ŠANSA ZA FRANUZE! Tiram je gađao sa sedamnaest metara, a njegov udarac je otišao pored gola.

55. minut - DEPAJ PRAVO U ŽIVI ZID! Nije uspeo da 25 metara da prebaci živi zid, te ni ova šansa da se zatrese mreža nije iskorišćena!

52. minut - ŠANSA ZA FRANCUSKU! Pokušao je Engolo Kante, ali se loše namestio i lopta je otišla previsoko.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

1. POLUVREME

46. minut - Kraj prvog poluvremena!

45. minut - Igraće se još jedan minut!

43. minut - GRIZMAN OPET PRETI! Sada je šutirao glavom, ali je to bilo slabo za čuvara mreže Holandije.

41. minut - I DALJE NEMA GOLA! Slobodan udarac u opasnoj zoni izveo je Grizman, ali od svega na kraju samo korner!

40. minut - SLOBODAN UDARAC ZA FRANCUZE! Izblokiran je centaršut Dembelea, njemu se potom i vratila lopta, nakon čega je oboren...

36. minut - ŠANSA ZA NARANDŽASTE! Imao je loptu Simons, ali je ka golu Francuske uputio slab udarac...

28. minut - ZAMALO GOL ZA FRANCUZE! Svi su videli loptu u mreži! Ovog puta promašio je Tiram. Odlično se ubacio, izbegao ofsajd, ali je Kamavingina lopta ostala nerealizovana!

16. minut - ŠANSA ZA HOLANĐANE! Kodi Gakpo se namestio sa dvadesetak metara, ali Manjan još jednom šalje loptu u korner!

14. minut - VELIKA PRILIKA ZA FRANCUSKU! ŠTA NIJE ISKORISTIO GRIZMAN! Na metar od gola promašio je celu loptu!

8. minut - LALE TRAŽE PENAL! Depaj primio loptu, bio je tu uz njega Saliba, oboren napadač "narandžastih", ali sudija nije ništa svirao!

4. minut - PRILIKA ZA FRANCUZE! Antoan Grizman je šutirao sa 20 metara, ali je Bart Ferbrugen skrenuo loptu u korner.

1. minut - KAKVA PRILIKA ZA HOLANĐANE! Na kraju, samo korner! Frimpong je pobedo Ernandesu, ali nije mogao da uputi bolji udarac ka golu Menjona - lopta je prošla pored stative.

21.00 - Sudija Entoni Tejlor označio je početak meča!

SASTAVI

Holandija: Verbrugen – Damfris , De Fraj, Van Dajk, Ake – Shouten, Simons, Rajnders – Frimpong, Depaj, Frimpong

Francuska: Menjon – T. Ernandes, Upamekano, Saliba, Kunde – Rabio, Kante, Čuameni – Grizman, Tiram, Dembele.

EURO 2024

UOČI MEČA

Englez Entoni Tejlor biće glavni sudija meča između Holandije i Francuske, a pomagaće mu sunarodnici Geri Besvik i Adam Nan, a četvrti sudija biće Glen Niberg iz Švedske. U VAR sobi biće Englez Stjuart Atvel, Švajcarac Fedaji San i Nemac Marko Fric.

Ove dve reprezentacije su zabeležile pobede u svojim prvim mečevima, Francuska je dobila Austriju sa 2:1, dok je istim rezultatom Holandija bila bolja od Poljske.

"Galski petlovi" će u utakmici koja je označena kao "derbi dana" biti bez najbojeg fudbalera Kilijana Mbapea koji je u prethodnom meču slomio nos.