ATOMSKI FUDBAL U HAMBURGU! Meč "spuštenih gardova" Gruzije i Češke i podela bodova koja je odgovara nikome!

EURO 2024

Fudbaleri Gruzije i Češke odigrali se nerešeno 1:1 u drugom kolu Grupe F na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj.

Sjajan meč smo imali prilike da gledamo u Hamburgu. Počela je Češka silovito. Bili su rešeni da rane iz utakmice sa Portugalom "vidaju" sa Gruzinima. Ređale su se šanse pred golom Mamardašvilija, ali je on kao i sa Turcima bio na visini zadatka.

Koliko su Česi bili dominantni govori činjenica da su do 30.minuta imali čak 13 šuteva na gol, od čega sedam u okvir gola. Poveli su sa 1:0 u 23. minutu golom Hložeka, ali je on poništen zbog igranja rukom napadača Leverkuzena.

Gruzija, Češka

Kao što to obično biva u fudbalu, Čehe je stigla kazna i to u 49. minutu. Nakon igranja rukom Hranča sudija Zibert je posle gledanja VAR-a pokazao na belu tačku, a Mikutadze je poslao golmana na jednu, a loptu na drugu za šokantnih 1:0 za Gruzine.

Upravo se tim rezultatom i otišlo na odmor. U nastavku Češka nije imala kud nego da baci "sve karte" na napad, a to im se isplatilo u 59.minutu kada je Patrik Šik posle odbitka od stative postigao pogodak za 1:1. Do kraja je Češka napadala i imala inicijativu, a Gruzija se branila i pretila iz kontre, ali promene rezultata nije bilo.

KRAJ: Gruzija - Češka 1:1

95.minut - Neverovatna prilika za pobedu Gruzije. Sevnula je kontra, ali je Lobjanidze prebacio prečku.

92.minut - Napada Češka i igra "viktorije" pred golom Mamardašvilija, ali ne uspeva da dođe do pozicije za gol.

88.minut - Još jedna promena kod kavkaske selekcije. Izašao je strelac gola Mikutadze, a u igri je Kvilitaja.

84.minut - Nove izmene i kod Čeha. Izlaze Provod i Jurašek, a u igri su Ševčik i Barak.

82. minut - Izmene i kod Gruzije izlaze Kvarackelija i Kvirkvelija, a u igri su Đelesijani i Lobjanidze.

76.minut - Sjajna prilika za Hitila. Šutirao je glavom posle ulaska na prvu stativu, ali je otišlo malo pored gola.

68.minut - Peh za Češku. Povredio se Šik izašao je iz igre, a umesto njega na terenu je Skitil.

66. minut - Napada Češka, ali preti Gruzija iz kontre. Kvarackelija je prvi istrčao, ali su ga zaustavili defanzivci nominalnih gostiju.

63.minut - Izmene i kod Gruzina. Lokošvili i Čakvetadze umesto Citašvilija i Davitašvilija.

62. minut - Sjajna šansa za Čehe. Malo je falilo da sada preokrenun rezultat posle samo dva minuta. Ponovo posle kornera.

59.minut - Vraća se Češka. Posle samo minut od šanse za 2:0 za Gruziju. Posle kornera lopta je udarila u stativu, a na odbitak je nalateo Šik koga je lopta pogodila u grudi, rezultat 1:1.

57.minut - Fantastična kontra Gruzije. Umalo 2:0, prošao je Kvarackelija i dodao do Kakabadzea koji je šutirao malo pored gola.

56.minut - Izmene u timu Češke. Černi i Hložek izlaze, a u igri su Lingr i Jurašek.

53. minut - Novi žuti karton za Čehe, četvrti do sada, ovog puta za Holesa.

48.minut - Novi žuti karton, ovog puta za Jurašeka.

46.minut - Počelo je drugo poluvreme na stadionu HSV-a!

50. minut - Sjajna šansa za izjednačenje. Samo minut posle vođstva Gruzina. Šutirao je Hložek, ali je ponovo sjajno reagovao Mamardašvili.

49. minut - 1:0 vodi Gruzija. Mikutadze je strelac posle penala. Ova ekipa zaista ima "devet života". Bili su na konopcima, izdržali su i sada vode.

46.minut - Penal za Gruziju. Gledao je Zibert VAR i posle igranja rukom defanzivca Češke i potpuno opravdano dosudio jedanaesterac.

44. minut - Sada se igra samo na polovini Čeha. Gruzija preuzela inicijativu i traži poziciju da ugrozi gol Čeha.

40.minut - Novi žuti karton. Ovoga puta za Provoda, moraće da povede računa u nastavku meča.

36. minut - Prvi karton i za Gruzine. Dobio ga je kapiten Kašia daleko od svog gola.

34.minut - Došla je Gruzija do daha. Slično kao protiv Turske. Imaju loptu duže u svojim nogama prvi put od početka utakmice.

28.minut - Gol visi u vazduhu! Gruzija na konopcima, bez šuta su za pola sata, za razliku od Čeha koji imaju 7 u okvir gola.

23.minut - Poništen gol Čeha za 1:0! Loptu je ubacio Hložek u gol, ali rukom, pa je gol poništen nakon gledanja VAR-a.

18. minut - Prvi žuti karton, dobio ga je Coufal. Sjajno je predriblao Kvarackelija igrača Vest Hema, a nemački arbitar pokazao prvu javnu opomenu.

15. minut - Nastavlaju Česi sa napadima, Gruzija se još brani, a ovo je bio čak sedmi šut zemlje iz srednje Evrope ka golu Mamardašvilija.

10.minut - Traže penal Gruzini. Prošao je Davitašvili po desnoj strani, ušao mu je u telo bek Češke, ali je Zibert ostao nem.

8. minut - Nastavljaju nominalni gosti sa pritiskom. Šutirao je Černi, ali je izblokiran. Nakon njega i Šik, ali je ishod bio isti.

3. minut: Fantastična prilika za Češku. Šutirao je Hložek, ali je reagovao Mamardašvili. Zatim je tukao Šik, pa glavom Souček. Sve je ukrotio golman Valensije.

1. minut - Počela je utakmica u Hamburgu!

Gruzija: Mamardašvili - Kvirkvelia, Kašia, Dvali - Citašvili, Davitašvili, Mekvabišvili, Kočorašvili, Kakabadze - Mikutadze, Kvarackelija

Češka: Stanek - Krejči, Hranac, Holes - Coufal, Provod, Souček, Jurašek - Černi, Hložek, Šik

Novi dan Evropskog prvenstva im kao po običaju tri nove utakmice. Ovoga puta sastaće se ekipe iz grupe F.

Od 15.00 igraće Gruzija i Češka u duelu dva tima koja su poražena u prvom kolu pa sa imperativom pobede dočekuju međusobni duel.

Češka, Fudbalska reprezentacija Češke

Gruzini su kao debitanti odigrali fantastičan meč protiv favorizovanih Turaka u duelu gde su zaslužili bar bod, a isto se može reći i za Čehe koji su u psolednjim sekundama susreta primili drugi gol od Portugala i tako ostali bez ijednog boda.

Nema sumnje da nas očekuje jako dobar meč, kao što su do sada svi bili u Nemačkoj, jer na ovakvom takmičenju nema slabog proivnika što se do sada mnogo puta pokazalo.

Live prenos uživo možete pratiti od 15.00 časova na našem sajtu.