KAKVA LUDNICA - NEMAČKA IŠČUPALA BOD U NADOKNADI ZA PRVO MESTO U GRUPI: Mađari poslali Škote kući u 100. minutu i sačuvali nadu!

euro 2024

Odigrano je poslednje 3. kolo grupe A na Evropskom prvenstvu.

U Frankfurtu Nemačka i Švajcarska odigrali su nerešeno 1:1

Švajcarska je povela golom Endojea u 28. minutu, a bod Nemcima doneo je Filkrug u nadokandi vremena za prvo mwesto u grupi.

U Stutgartu Mađarska je savladala Škotsku rezulatom 1:0.

Jedini gol postigao je Čobot u desetom minutu nadoknade vremena koji ostavlja Mađare u igri za plasman u osminu finala.

Nemačka je na kraju je prva u grupi sa 7 bodova.

Druga je Švajcarska sa pet bodova.

Ove dve ekipe izborile su plasman u osminu finala.

Mađarska je treća sa tri boda i zadržale je šansu da se kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane ekipe plasira u osmina finala.

Škotska je samo jednim bodom na poslednjem mestu i eliminisana je sa Evropskog prvenstva.

Postoji šansa da se Nemačka u osmini finala sastane sa Srbijom ukoliko Orlovi savldaju Dansku i zauzmu drugo mesto u grupi C.

Mađarska

NEMAČKA - ŠVAJCARSKA 1:1

ŠKOTSKA - MAĐARSKA 0:1

Drugo poluvreme:

90 + 10 minut - ŠTUTGART - GOL - 0:1 - KABOT!

Spas Mađare u poslednjem minutu. Nakon brze kontre Kabot postiže gol, koji ih ostavlja u igru za osminu finala, a Škote šalje kući.

90 +2 minut - FRANKFURT - GOL - 1:1 - FILKRUG!

Filkrug glavom postiže gol koji donosi Nemcima prvo mesto u grupi.

90+2 minut - ŠTUTGART - Kakva šansa za Mađasrku i stativa

88. minut - FRANKURT - Fantastična odbrana Nojera nakon šuta Džake.

83. minut - FRANKFURT - VAR je poništio drugi gol Švajcarske zbog minimalnog ofsajda

78. minut - Nema promene rezultata na oba stadiona. Ali sve pršti .

69 . minut - ŠTUTGART - Opasan sudar posle kojeg je na travi ostao da leži Varga, kome se ukazuje pomoć. Kapiten Soboslaj požuruje lekarsku ekipu. Saigrači su okružili Vargu koji leži, gotovo je bez svesti.

56 . minut - FRANKFURT - Nemci na padaju svim silama, žele do izjednačenja.

49. minut - ŠTUTGART- Mađarska je ušla ofanzivno u nastavak meča, nemaju više šta da čekaju, ukoliko ne pobede vraćaju se kući.

46. minut - Nastavljene su utakmice u Frankfurtu i Štutgartu.

Škotska

Prvo poluvreme:

45. minut - Završeno je prvo poluvreme na oba stadiona.

40. minut - ŠTUTGART - Velika šansa za Mađarsku. Centrirao je Soboslaj utrčao Orban i pogodio prečku gola Škotske

28. minut - FRANKFURT - GOL - 0:1 -ENDOJE!

Potpuni šok u Frankfurtu. u jeku najveće inicijative Nemaca,Švajcarci potpuno iznenada poveli.

25. minut -

FRANKFURT - Nemačka napada nakon poništenog gola, žele Panceri što pre do vođstva, Švajcarci odolevaju.

ŠTUTGART - Bez pravih prilika i Škoti i Mađari oprezni za sada.

17. minut - FRANKFURT - Nemačka je postigla gol u 17 minutu nakon sjajnog udarca Andriha. Međutim on je poništen nakon VAR intervencije, jer prethodno bio faul.

7, minut - Ofanziva Nemačke i Škotske u početnim minutima mečeva.

1. minut - Utakmice su počele

Nemačka

- Srbija će navijati za Švajcarsku protiv Nemačke

NEMAČKA: Nojer - Kimih, Ridiger, Ta, Mitelštad - Endrih, Kros - Musijala, Gundoan, Virc - Haverc,

ŠVAJCARSKA: Zomer - Šer, Akanđi, Rodrigez - Vidmer, Frojler, Džaka, Ebišer - Endoje, Rejder, Embolo.

ŠKOTSKA: Gan - Ralston, Hendri, Henli, Mekena, Robertson - Mekgin, Gilmor, Mekgregor, Mektominej - Adams.

MAĐARSKA: Gulaši - Botka, Orban, Dardai - Bola, Stajls, Šafer, Kerkez - Šalaj, Soboslaj, Varga.

U nedelju uveče na programu su utakmice 3. kola grupe A.

Sastaju se Nemačka - Švajcarska u Frankfurtu i Škotska - Mađarska u Štutgartu.

Nemačka ima šest bodova obezbedila je plasman u sminu finala i duel protiv Švajcarske je za prvo mesto u grupi.

Švajcarska ima četirI boda i potrebna joj je pobeda u ovom meču, dok Nemcima igra i bod.

Duel Škotske i Mađarske je faktični eliminacioni jer samo pobednik ima šansu da prođe kao jedan od četiri najbolja trećeplasirana tima.

Škotska je osvojila jedan bod iz dva meča, dok je Mađarska upisala oba poraza.