NAJDOSADNIJI MEČ EURA! Nezainteresovani Španci igrali koliko im treba i poslali nemoćne Albance kući!

EURO 2024

Fudbaleri Španije savladali su Albaniju 1:0 u okviru 3.kola Grupe B čime su obezbedili prvo mesto sa maksimalnim učinkom i poslali Albance kući.

Od početka susreta utakmica je bila jednosmerna ulica. "Crvena furija" je kao što se i očekivalo držala loptu dok su se Albanci branili.

Uspavanku i jedno od najdosadnijih poluvremena na Euru prekinuo je Feran Tores u 13.minutu posle sjajne asistencije Danija Olma. Nakon gola ista slika na terenu, izabranici Luisa De La Fuentea kružili su oko bloka nominalnih domaćina, ali se rezultat do odmora nije menjao.

U nastavku meča prisustvovali smo još dosadnijoj utakmici u odnosu na prvo poluvreme. Španci su rutinski odradili posao, dok su nemoćni Albanci stvorili samo jednu šansu i to preko Broje čiji je udarac odbranio Raja. Bilo kako bilo potpuno zaslužena pobeda "crvena furije" za maksimalnih devet bodova, dok se Albanci vraćaju kući.

Kraj: Albanija - Španija 0:1

92.minut - Strašna šansa za Albaniju. Šutirao je Broja, ali je Raja "paradom" uspeo da uhvati loptu i saćuva prednost za svoju selekciju.

90.minut - Žuti sasa za Vivijana koji je oborio Broju prilikom polaska u kontru.

89. minut - Žuti karton za Berišu koji je u skoku laktom udario Lopeza.

84.minut- Još izmena kod Španaca. Izlazi Olmo, a u igri je Baena.

Španija

80.minut - Sjajan udarac Morate posle kornera glavom. Malo je falilo, ali je lopta otišla preko gola.

77.minut - Odličan šut Aslanija. Igrač Intera šutirao je sa distance, ali je lopta prošla pored gola.

73.minut - Još dve izmene pravi De La Fuente. Izapli su Hoselu i Tores, a ušči su Morata i Jamal.

70.minut - Još izmena kod Albanaca, u igri su Hoča i Beriša, a izlaze Bajrami i Beriša.

Španija

65.minut - Prva šansa za Albance i to kakva. Šutirao je Broja, ali je Raja fenomenalnom odbranom spasio Špance.

62.minut - Menja i Španija, izlazi Ojarzabal u igri je Lopez.

59. minut - Izmena i kod Albanije. Izašao je Manaj, a u igri je Broja!

53.minut - Slika kao u prvom poluvremenu. Španija drži loptu, ali bez značajnijih uzbuđenja.

46.minut - Fantastičan pokušaj Hoselua. Malo je falilo da petom iz okreta postigne pogodak. Lopta je prošla malo pored gola.

EURO 2024

45.minut - Počelo je drugo poluvreme. Izmena kod Španije, umesto Laporta u igri je Le Norman.

Drugo poluvreme:

46.minut - Poluvreme u Dizeldorfu. Španije vodi potpuno zasluženo!

45.minut - Prvi udarac Albanaca ka golu Španije. Šutirao je Aslani, ali je Raja bio na visini zadatka.

44. minut - Prilika za Merina odlična povratna lopta sa leve strane, ali je Merino prebacio preko gola!

41.minut - Prilika za Ferana Toresa! Odlično je centrirao Grimaldo, ali je igrač Barselone loše zahvatio loptu glavom.

Španija

36.minut - Šansa za Danija Olma. Uposlio je Navas igrača Lajpciga, ali su Albanci uspeli da ga izblokiraju.

32.minut - Ista slika na stadionu Fortune. Španci igraju koliko im je potrebno, a Albanci gotovo da nisu prešli centar.

26.minut - Španija apsolutno kontroliše dešavanja na terenu, vidi se apsolutna nadmoć ekipe sa Pirinejskog poluostrva.

20.minut - Ista slika nakon pogotka selekcije Španije. Nominalni gosti dominiraju dok se Albanci brane.

13. minut - 1:0 vodi Španija. Brza akcija po desnoj strani. Olmo je proigrao Ferana Toresa koji je bio neumoljiv za vođstvo.

12. minut - U samo minut dva šuta izabranika Luisa De La Fuentea. Prvo je šutirao Merino, ali je Strakoša dobro reagovao. Posle njega je tukao Hoselu, ali je otišlo preko gola.

11. minut - Bez bilo kakvih uzbuđenja. "Crvena furija" kruži oko bloka Albanije.

6.minut - Početno ispitavanje snaga. Očekivano Španci drže loptu u nogama, a Albanci čekaju šansu iz kontri.

1. minut - počela je utakmica u Dizeldorfu!

Španija

Poznati su i sastavi pred duel dve selekcije:

Albanija (4-2-3-1): Strakoša - Mitaj, Đimšiti, Ajeti, Baliju - Aslani, Ramadani - Bajrami, Lači, Asani - Manaj

Španija (4-2-3-1): Raja - Grimaldo, Laport, Vivijan, Navas - Merino, Zubimendi - Ojarzabal, Olmo, Tores - Hoselu

Fudbaleri Albanije i Španije sastaće se večeras od 21.00 u okviru trećeg kola grupe B čime će spustiti zavesu na takmičenje, bar kada je reč o grupnoj fazi.

Situacija pred duel u Dizeldorfu je jasna, "crvena furija" je sa dve pobede obezbedila plasman u osminu finala i može rasterećemo da odigra ovaj poslednji susret. Samim tim možemo očekivati promene u sastavu Luisa De La Fuentea s obzirom na to da obvaj duel za Špance nema nikakav rezultatski značaj. Neće igrati Rodri zbog kartona, kao ni Naćo i Perez zbog povreda, a pominje se i da bi Lamin Jamal mogao da odmori.

Albanija, Hrvatska

Kada je reč o Albancima oni još uvek imaju šansu da kao potpuni autsajder u grupi "smrti" izbore prolaz u narednu fazu što bi bilo ravno senzaciji. Skupo su prodali kožu Italijanima i Hrvatima protiv kojih su uzeli i prvi bod. Sigurno je da će pokušati da iskoriste izmene u taboru selekcije sa Pirinejskog poluostrva, kao i eventualno opuštanje.

Imaće i veliku podršku navijača pa nije nemoguće i da se desi neko čudo, jer smo već videli da su iznenađenja moguća pogotovo na ovom šampionatu Evrope.

Sva dešavanja sa pomenutog meča možete pratiti uživo preko našeg sajta.