DRAMATIČAN RASPLET U GRUPI F: Portugal i Turska obezbedili osminu finala EP, GRUZIJA ŽIVI FUDBALSKI SAN, Češka ide kući!

EURO 2024

Fudbaleri Portugala i Turske plasirali su se u osminu finala EP, dok je na trećem mestu Gruzija, a Češka je završila učešće na EURO 2024.

EURO 2024

Fudbalska reprezentacija Gruzije priredila je najveće iznenađenje na Evropskom prvenstvu, jer je u Gelzenhirhenu, u poslednjem kolu grupne faze takmičenja, pobedila Portugaliju sa 2:0 (1:0) i plasirala se u osminu finala.

Prvo učešće na šampionatima Evrope Gruzija je sasvim zasluženo obeležila senzacionalnim plasmanom među 16 najboljih selekcija, a večeras je zabeležila i najveću pobedu otkako igra pod svojim imenom.

Gruziju je do istorijskog uspeha kao selektor predvodio proslavljeni francuski fudbaler Vili Sanjol, koji je u dresu Bajerna osvajao Ligu šampiona i pet titula prvaka Nemačke. Od ekipe kojoj niko nije davao šanse ni da dođe do nekog boda, napravio je respektabilnu selekciju koja je igrom zaslužila i više od trećeg mesta u grupi.

Pored Gruzije, iz F grupe su u osminu finala prošli Portugalija, koja je prva sa šest bodova, i Turska, koja je savadala Češku sa 2:1 i ima takođe šest bodova, ali je na drugom mestu jer je izgubila od Portugalaca. Eliminisana je Češka koja je osvojila jedan bod.

Pobedu Gruziji doneli su Hviča Kvaratshelija golom u drugom minutu i Žorž Mikautadze, koji je u 57. minutu realizovao jedanaesterac.

Gruzija

ČEŠKA - TURSKA: 1:2 (0:0)

GRUZIJA - PORTUGAL 2:0 (1:0)

Drugo poluvreme:

KRAJ MEČA!

90+4. minut (Hamburg) - GOL! Turci u nadoknadi stižu do vođstva!

90. minut - NADOKNADA! Šest minuta u Hamburgu, četiri minuta u Gelzenkirhenu!

86. minut (Gelzenkirhen) - Žuti karton za Gruziju: Mekvabišvili je kažnjen!

84. minut (Hamburg) - ŽESTOK PROTEST SA KLUPE ČEHA! Sudija je greškom dosudio aut za Tursku, što je izazvalo negodovanje češke klupe, pa im je sudija podelio opomene!

80. minut (Gelzenkirhen) - Nema još mnogo vremena za Portugal koji se grčevito bori da zatrese mrežu, ali nikako...

75. minut (Hamburg): Izmena kod Turske: Guler i Jildiz izlaze iz igre, a ulaze Čenik Tosun i Kerem Akturkoglu.

72. minut (Gelzenkirhen) - Gruzija u naletu! Čakvetadze je istrčao kontru po desnoj strani, ali njegov šut je bio snažan i neprecizan!

66. minut (Gelzenkirhen) - Izmena kod Portugala: Ronaldo ide na klupu - ljut je što izlazi iz igre!

65. minut (Hamburg): GOL! Česi se sa igračem manje vraćaju u život! Strelac je Tomaš Souček! Gledaće se i VAR, ali gol je priznat!

57. minut (Gelzenkirhen): GOL! Gruzija sa penala duplira vođstvo! Mikautadze je pogodio sa bele tačke!

51. minut (Hamburg) - GOL! Turska konačno slomila žilave Čehe! Čalhanoglu iskosa majstorski šutira spoljnom i pogađa mrežu!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme u Hamburgu i Gelzenkirhenu!

Portugal

Prvo poluvreme:

Završeno je prvo poluvreme u Hamburgu!

Završeno je prvo poluvreme u Gelzenkirhenu!

41. minut (Hamburg) - Veoma tvrd meč gledamo u Hamburgu!

36. minut - (Gelzenkirhen) - Ponovo je iskosa šutirao Ronaldo, ali je protivnički defanzivac izblokirao njegov udarac!

31. minut (Gelzenkirhen) - Napadaju Portugalci, ali ne uspevaju da probiju bedem rivala!

20. minut (Hamburg) - Neverovatno! Barak je dobio drugi žuti karton i utakmica je za njega završena!

17. minut (Gelzenkirhen) - Kristijano Ronaldo je sjajno izveo slobodan udarac, uputio je projektil ka protivničkom golu ali je Mamardašvili odbranio njegov udarac

14. minut (Hamburg) - Vukao je loptu Guler, oprobao svoj udarac sa nekih 20 metara ali nije bio precizan!

10. minut (Hamburg) - Barak je dobio žuti karton zbog grubog starta, nervozno igra od početka utakmice i ovo je bilo potpuno očekivano da se desi!

3. minut - (Gelzenkirhen) - GOOOL! Kakav šok, Gruzija vodi protiv Portugala! Kvarachelija je sjajno pogodio i svom timu doneo prednost!

1. minut - Počele su utakmice!

Uoči utakmica:

Poznati sastavi za meč Češke i Turske:

Češka: Stanek - Holeš, Hranac, Krejči - Coufal, Souček, Provod, Jurašek - Barak - Hitil, Hložek.

Turska: Gunok - Muldur, Akajdin, Demiral, Kadioglu - Juksek, Ozčan - Guler, Čalhanoglu, Jildiz - Jilmaz.

Poznati sastavi za meč Gruzije i Portugala:

Gruzija: Mamardašvili - Kakabadze, Gvelesiani, Kašia, Lokošvili, Dvali - Čakvetadze, Kočorašvili, Kiteišvili - Mikautadze, Kvarchelija

Portugal: Košta - Dalo, Pereira, Silva, Inasio - Neto, Paljinja, Neveš - Konsisao, Feliks, Ronaldo

Spušta se zavesa na grupne faze Evropskog prvenstva u Nemačkoj, a ostalo je još da sačekamo rasplet u F grupi, pa da dobijamo sve učesnike osmine finala.

Poznato je da je Portugal prvi u grupi, a oni će odmeriti snage sa Gruzijom koja još uvek ima svoje šanse za prolaz, ali im je potreban trijumf protiv moćnih izabranika Roberta Martineza.

Češka i Turska će takođe odigrati svoj meč, a u nešto boljoj poziciji su Turci koji imaju 3 boda i blizu su druge pozicije u grupi.

Promene iz minuta u minut na oba meča možete pratiti u našem LIVE BLOGU!