NEMAČKA JE U ČETVRTFINALU EVROPSKOG PRVENSTVA: "Panceri" u LUDOM meču SLOMILI tvrde Dance i NASTAVLJAJU SAN O TITULI!

EURO 2024

1 / 12 Foto: Kurir sport / Dejan Ignjatović

Fudbaleri Nemačke plasilrali su se u četvrtfinale Evropskog prvenstva pobedom nad Danskom 2:0 (0:0). Golove odluke postigli su Kai Haverc sa bele tačke u 52. minutu meča i Džamal Musijala u 68. minutu. Gledali smo dinamično prvo poluvreme, a jedino što je nedostajalo su golovi. Nemačka je na startu duela imala potpunu terensku inicijativu, ređali su se napadi ispred gola Šmajhela koji je bio najzaslužniji što je na semaforu pored imena Nemačke stajala nula. Šloterbek je postigao gol u 4. minutu, ali je on poništen zbog faula u kaznenom prostoru. Imalu su izabranici Julijana Nagelsmana "više od igre", rešale su se prilike, ali je izostala realizacija. Danska je pretila iz kontre, a malo je nedostajalo da Hojlund kazni promašaje domaćih. U 35. minutu susreta, sudija Oliver je prekinuo utakmicu zbog jakog nevremena kije je zahvatilo Dortmund. Grmelo je, počela je jaka kiša i led, a nije bilo druge nego da igrači odu u svlačionicu. Prekid je trajao punih pola sata, a kada se sve smirilo, igrači su se vratili na teren. Mogla je Nemačka preko Haverca do prednosti "iz svlačionice", ali mu je fantastični Šmajhel odbranio udarac glavom. Kakva drama u drugom delu igre. Andersen je doveo svoj tim u prednost u 48. minutu, ali je njegov gol poništen zbog milimetarskog ofsajda. Isti igrač je skrivio jedanaestrac samo četiri minuta kasnije, kada ga je pogodila lopta u ruku u kaznenom prostoru. Sudija Oliver je gledao VAR i dosudio kazneni udarac. Haverc je preuzeo odgovornost i doveo svoj tim u prednost na radost navijača. Nastavila je Nemačka sa napadima, a Haverc je umalo duplirao prednost, ali je šutirao pored gola, iako je izašao sam ispred Šmajhela. Džamal Musijala je u 68. minutu pokazao zašto je jedan od najtalentovanijih igrača na svetu. Primio je deubinsku loptu, izašao pred Šmajhela i poslao divan judarac iza leđa fantastičnog golmana Danske. Pokušavali su Danci, ali nisu imali snage za nešto više na ovom meču.

Virc je postigao gol u 91. minutu, ali je poništen zbog nedozvoljene pozicije. Nemačka će u četvrtfinalu igrati sa pobednikom meča Španija - Gruzija, a nema sumnje da svi očekuju duel "Crvene furije" i "Pancera" za plasman među četiri najbolje selekcije Evrope.

NEMAČKA - DANSKA 2:0 (0:0)

DORTMUND: Signal Iduna park

SUDIJA: Majkl Oliver

Tok meča:

Drugo poluvreme:

90. minut - Virc je savladao Šmajhela, ali je gol poništen zbog ofsajda!

86. minut - Sve je manje vremena za promenu rezultata, Nemačka je jednom nogom već u četvrtfinalu!

83. minut - Šut Norgarda, ali blokira Džan!

75. minut - Pokušavaju Danci da odgovore, ali se čini da nemaju snage da prokrenu rezultat!

68. minut - GOOOL, Musijala DUPLIRAO prednost svog tima. Ovo je treći gol za Nemačkog vunderkinda na Evropskom prvenstvu!

66. minut - Kakva prilika za Dansku, Hojlund je šutirao, ali Nojer na visini zadatka!

59. minut - Šta je promašio Kai Haverc! Izašao je sam ispred Šmajhela, bocnuo je loptu, ali je bio neprecizan!

Neverovatne stvari gledamo u Dortmundu. Prvo je Andersenu poništen gol zbog ofsajda koji je bio milimetarski, a onda je isti igrač pogođen u ruku u kaznenom prostoru svog tima, a nakon gledanja VAR-a sudija Oliver je bio neumoljiv! Od heroja svoje nacije do tragičara za samo minut!

EURO 2024

53. minut - Haverc siguran sa bele tačke! Nemačka VODI!

00:31

Gol i radost

52. minut - PENAL za Nemačku. Andersen je igrao rukom u svom šesnaestercu, VAR je bio neumoljiv!

48. minut - Šok u Dortmundu, Andersen je matirao Nojera, ali je nakon pregledanja VAR-a pogodak poništen zbog ofsajda!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme, nebo nad Dortmundom je crno, a sudija Oliver je upozorio kapitene oba tima da ne zna šta da očekuju!

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

45. minut - Kakva prilika za Dansku, istrčali su kontru, Hojlund je istrčao sam ispred Nojera, ali je golam Nemačke fantastično reaogovao!

EURO 2024

42. minut - Velika greška Šloterbeka, Hojlund je umalo kaznio neopreznost defanzivca Nemačke u kaznenom prostoru!

37. minut - Najbolja prilika na meču. Raum je centrirao, Haverc nebranjen šutirao glavom pravo u Šmajhela.

36. minut - Nastavljena je utakmica posle prekida!

Fudbaleri su se vratili na teren nakon prekida, očekuje se nastavak prvog poluvremena nakon zagrevanja!

Jako nevreme je uhvatilo Dortmund, padaju kiša i grad, igrači su u svlačionici, a pitanje je akda će se utakmica nastaviti! Pada grad, a navijači beže sa tribina!

01:04

Navijaci beze sa tribina, pada grad

Prvo poluvreme:

39. minut - Igrači su otišli u svlačionicu, pitanje je koliko će trajati prekid.

00:10

Sudija zbog nevremena prekida meč Nemačke i Danske

35. minut - Jaka kiša pada u Dortmundu, sevaju munje, meč je prekinut! Sudija je procenio da je najbolje da sačeka da se nevreme primiri.

EURO 2024

30. minut - Slobodan udarac za Dansku sa same ivice kaznenog prostora. Ovo je poslastica za Kristijana Eriksena! Samo do živog zida.

24. minut - Velika prilika za Dansku, Mele je šutirao, ali preko gola Nojera!

21. minut - Prva prilika za Dansku, duga lopta je stigla do Eriksena, šutirao je, ali je Ridiger bio na visini zadatka, te je izbacio loptu u korner.

15. minut - Liroj Sane je napravio slalom kroz odbranu Danske, a fauliran je na 22 metra od gola Danske. Odlična prilika za Tonija Krosa! Ipak samo do živog zida.

EURO 2024

13. minut - Musijala je odlično probio, šutirao sa 20 metara, ali pored gola! Danska je pod velikim pritiskom.

11. minut - Nastavlja se inicijativa Nemaca, Haverc je šutirao, a Šmajhel izbio u korner. Posle kornera, opet odbrana čuvara mreže Danske nakon šuta glavom.

8. minut - Toni Kros je izveo korner, Šloterbek je ponovo bio najviši, ali pogađa stativu!

7. minut - Pritisak fudbalera Nemačke, Kimih je fenomenalno šutirao, ali Šmajhel na visini zadatka!

4. minut - Šloterbek je bio najviši posle kornera, ali je gol poništen zbog faula.

00:25

Poništeni gol, uzalud radovanje, pa zvižduci

3. minut - Nemci drže loptu u svom posedu, ali bez konkretnije pretnje po gol Danske.

1. minut - Počeo je meč u Dortmundu, Nemci imaju prvi napad.

Pre meča:

Nemci i Danci imaju fantastičnu podršku, devojka Kaija Haverca i Kristensena zajedno bodre svoje izabranike.

EURO 2024

Došlo je vreme za nokaut fazu Evropskog prvenstva, a nakon meča Italije i Švajcarske i šokantnog ispadanja šampiona Evrope, snage će odmeriti domaćin Nemačka i "dželat" Srbije Danska. Meč počinje u 21 čas na stadionu u Dortmundu.

Nadali smo se da mi možemo biti ti koji će umesto Danske odmeriti snage sa moćnim Nemcima, ali je realnost ipak nešto drugačija.

Sjajno su igrali izabranici Julijana Nagelsmana kroz grupnu fazu, imali su dve ubedljive pobede i nerešen rezultat sa Švajcarskom, a u meč sa Danskom ulaze kao favoriti.

Danska se provukla do druge faze, odigrali su tri nerešena meča sa Slovenijom, Engleskom i Srbijom, a još uvek čekaju na prvu pobedu na šampionatu Evrope.