ENGLESKA SA IVICE PONORA DO ČETVRTFINALA: Belingem i Kejn sprečili SENZACIJU! Slovačka U SUZAMA!

ENGLESKA - SLOVAČKA 2:1 (0:1)

1 / 7 Foto: AP Thanassis Stavrakis

Fudbalska reprezentacija Engleske je treći četvrtfinalista Evropskog prvenstva!

Englezi su savladali Slovačku rezultatom 2:1 (0:1) nakon produžetaka.

Bili su Englezi na ivici provalije, ali ih je gol Belingema u 95. minutu ostavio u životu! Kejn je u prvom minutu produžetka matirao Dubravku glavom, a tu je utakmica rešena.

Počelo je košmarno po Engleze, Slovačka je izašla u visokom presingu, izabranici Gereta Sautgejta nisu mogli da iznesu loptu, a hrabri Slovaci su napadali konstantno.

Sjajnu priliku je propustio Hancko u 5. minutu, šutirao je pored gola Pikforda. Sedam minuta kasnije, Haraslin je propustio još jednu stopostotnu šansu. Nagrada je stigla u 25. minutu kada je Šranc matirao Pikforda za veliko slavlje. Ovo je bio treći gol na šampionatu za fudbalera Slavije!

Englezi su pokušavali do kraja prvog poluvremena, ali je sve delovalo bezidejno.

Start drugog dela igre doneo nam je mnogo uzbuđenja. Foden je uspeo da matira Dubravku na asistenciju Tripijea, ali je VAR reagova i poništio pogodak. Pritiskali su Englezi, ali bez uspeha. Tripije je morao van terena, zamenio ga je Palmer, a Saka se spustio na levog beka.

Napadali su Englezi, ali se Slovačka fantastično branila. Kejn je propustio veliku priliku u 78. minutu, njegov šut glavom je išao tik pored stative.

Rajs je pogodio stativu u 81. minutu, a kako se bližio kraj, bili su sve nervozniji! Pokušavali su izabranici Gareta Sautgejta, ređale su se prilike ispred Dubravke, ali nisu uspevali da savladaju fenomenalnog golmana Njukasla!

Došli smo do 95. minuta, Englezi su bili na kolenima, a onda fantastičan potez najboljeg igrača planete u ovom trenutku Džuda Belingema! Uhvatio je makazice za neopisivu radost na tribinama!

Otišlo se u produžetke, bilo je jasno da je Engleska apsolutni favorit, a to je potvrdio Kejn već u prvom minutu.

Matirao je Kejn Dubravku glavom za potpuni prokret!

Pekarik je imao fantastičnu priliku za izjednačenje u 105. minutu, ali je sa pet metara prebacio ceo gol! Nisu odustajali Slovaci, pokušavali su, ali nisu imali snage.

Izabranici Frančeska Kalcone su dali sve od sebe i prikupili simpatije cele Evrope. Ne bi bilo nezasluženo da su izbacili favorizovanu četu Gereta Sautgejta!

Engleska će u četvrtfinalu igrati protiv Švajcarske koja je izbacila dojučerašnjeg šampiona Evrope Italiju!

Tok meča:

KRAJ UTAKMICE!

Drugi produžetak:

117. minut - Šut Lobotke, ali je pogodio spoljni deo mreže!

113. minut - Pretili su Slovaci, ali je Kajl Voker otklonio opasnost u svom kaznenom prostoru!

110. minut - Slobodan udarac za Slovačku, Tupta je šutirao, ali preko prečke!

109. minut - Pekarik je napustio teren posle nestvarnog promašaja. Zamenio ga je Tupta! Slovaci sve karte bacaju na napad!

106. minut - Počeo je drugi produžetak!

Nove promene kod Engleske.

Umesto Kejna je ušao Galager, dok je Konsa zamenio Belingema.

Prvi produžetak:

Kraj prvog produžetka!

105. minut - Kakva prilika za Slovačku, Pekarik je prebacio gol sa pet metara! Neverovatno!

101. minut - Potpuno je stala Slovačka, šokirani su dešavanjima na terenu i ne mogu ozbiljnije da priprete!

97. minut - Potpuni šok za Slovake, Engleska je uspela da preokrene i sada su mnogo bliže četvrtfinalu!

91. minut - GOOOL, Kejn preokreće meč! Najbolji strelac u istoriji Engleske postiže pogodak glavom!

Engleska

Gledaćemo produžetke!

Drugo poluvreme:

90+6 - Belingem je fantastičnim golom ostavio Englesku u životu. Makazice fudbalera Real Madrida!

90. minut - Šest minuta nade za Englesku i strepnje za Slovačku!

85. minut - Slobodan udarac za Engleze, centrirao je Foden, ali Dubravka ispucava!

84. minut - Eze menja Majnua. Sautgejt baca sve karte na napad, nema više vremena!

81. minut - Stativa! Deklan Rajs je raspalio po lopti, ali nije imao ni sreće!

78. minut - Velika prilika za Englesku, Kejn je šutirao glavom, ali pored gola!

77. minut - Novi žuti karton, ovog puta za Pekarika.

69. minut - Korner za Englesku, Foden je centrirao, ali bez opasnosti!

66. minut - Kol Palmer menja Kirana Tripijea. Saka je prešao na poziciju levog beka!

61. minut - Dvostruka izmena u Slovačkoj, Suslo menja Haraslina, Boženik umesto Streleca.

60. minut - Jako loš šut Fodena!

59. minut - Slobodan udarac za Englesku iz opasne pozicije. Fauliran je Mejnu na 18 metara od gola Dubravke. Idealna prilika za desnonogog izvođača!

57. minut - Mnogo bolje izgleda Engleska u drugom poluvremenu, napali su, ali još uvelk bez realizacije! Slovačka se odlično brani.

55. minut - Koliko sreće za Englesku. Pikford je istrčao, Strelec je šutirao u nebranjenu mrežu, ali pored gola!

52. minut - Kejn u sjajnoj prilici, ali mu je udarac blokiran! Pritisak Engleza na startu drugog dela.

50. minut - Foden je matirao Dubravku na asistenciju Tripijea, ali je VAR dosudio ofsajd!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

Prvo poluvreme:

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

45. minut - Slobodan udarac za Englesku. Foden je centrirao, Dubravkao je izboksovao loptu. Mejnu je šutirao u nastavku akcije, ali je izblokiran! Korner izvodi Foden, Kejn promašuje volej.

45. minut - Žuti karton za Škrinjara zbog starta nad Belingemom!

44. minut - Potpuno bezidejna Engleska. Kombinuju na sredini terena, kao da oni imaju prednost.

38. minut - Slobodan udarac za Englesku. Centrirao je Foden, ali Lobotka odlično reaguje.

35. minut - Centrirao je Tripije, reaagovali su Slovaci ispred Kejna za novi korner. Ponovljen udarac iz ugla, ali i faul u napadu.

34. minut - Belingem je probio, šutirao levom nogom, ali je izblokiran. Korner za Englesku.

32. minut - Napadaju reprezentativci Engleske, ali sve deluje smušeno, jalovo. Nešto ne funkcioniše u ovom timu, a ukoliko nastave ovako, smeši im se povratak u London!

25. minut - GOOOL, Šranc je matirao Pikforda! Slovačka potpuno zasluženo vodi! Bili su konkretniji, a ovaj gol je samo potvrda!

23. minut - Englezi su tražili penal, Belingem je ubacio, Foden je srušen, ali nema kaznenog udarca. Korner za Englesku. Šutirao je Mejnu, ali preko gola.

17. minut - Žuti karton i za Belingema, oštro je startovao na Haraslina.

13. minut - Žuti karton za Kucku, sprečio je kontru protivnika.

12. minut - Kakva šansa za Slovačku, Haraslin je izašao sam ispred Pikforda, ali mu je šut izblokiran. Sterel je divno proinašao svog saigrača, a Engleska je imala mnogo sreće.

11. minut - Probudili su se Englezi, napali su, ali nemaju završni pas.

9. minut - Prilika za Engleze, Tripije je šutirao jako loše iz izgledne pozicije!

7. minut - Napali su Englezi, Slovačka se dobro brani, a Mejnu dobija žuti karton. Tek je sedmi minut meča, a Englezi već imaju dve javne opomene!

5. minut - Kakva prilika za Slovačku, Hancko je šutirao tik pored stative Pikforda!

4. minut - Opasno je bilo pred golom Engleske, ubačena lopta, Kucka je šutirao pored gola.

4. minut - Prvi žuti karton na meču, Guehi je neoprezno startovao poosle loše povratne lopte. Problem za Engleze na samom startu.

3. minut - Oprezan start meča sa obe strane, igra se na sredini terena.

1. minut - Počela je utakmica u Gelzenkirhenu!

Pre meča:

ENGLESKA (4-2-3-1): Pikford – Voker, Stouns, Guehi, Tripije – Rajs, Majnu – Saka, Belingem, Foden – Kejn. Selektor: Garet Sautgejt.

SLOVAČKA (4-3-3): Dubravka – Pekarik, Vavro, Škrinijar, Hancko – Kucka, Lobotka, Duda – Šranc, Strelec, Haraslin. Selektor: Frančesko Kalcona.

Fudbaleri Engleske i Slovačke od 18.00 časova u Gelzenkirhenu igraju meč osmine finala Evropskog prvenstva.

Engleska je po svemu favorit, završili su kao prvi u grupi ispred Danske, Slovenije i Srbije, ali nisu blistali i imaju samo jedan trijumf upravo protiv naše selekcije!

Sautgejtovi izabranici su glavni favoriti takmičenja, iako do sada na terenu nisu to pokazali, a videćemo kako će to izgledati u nokaut fazi prootiv Slovačke koja je jedno od iznenađenja.

Slovačka je pobedila Belgiju, izašla je kao trećeplasirana iz grupe gde su svi imali po četiri boda, a pokazali su da se ne plaše da izašu napadački protiv bilo koje selekcije.