PRVI SELEKTOR KOJI SE SUPROSTAVIO UEFA! Zagrmeo posle KONTROVERZNOG GOLA u osmini finala: Imaju 10 ekrana pred sobom, ali...

EURO 2024

Selektor Gruzije, Vili Sanjol, obratio se Evropskoj uniji fudbala (UEFA) nakon ispadanja sa Evropskog prvenstva.

Gruzija je iznenadila mnoge samim pojavljivanjem na turniru, a onda je otišla korak dalje i prošla u osminu finala. Tamo nije imala puno šanse pošto je Španija bila dominantna i ubedljiva u igri.

Zaslužili su Španci pobedu rezultatom 4:1, ali Sanjolu je smetao način na koji je rival stigao do izjednačenja.

Gruzija je imala prednost od 18. minuta, a Španija je do gola došla u 39. minutu. Rodri je bio strelac.

Sanjol, kao i mnogi ljubitelji fudbala, smatra da je Alvaro Morata smetao golmanu i da je zbog toga morao da bude dosuđen ofsajd, iako centarfor nije dotakao loptu.

"Teško je govoriti, ali za mene je Morata bio u ofsajdu. Mislim da je bio jedan takav u gol u duelu Holandije protiv Francuske. VAR je fantastična evolucija fudbala, ali mi je ne koristimo dobro. Na kraju, odluke donose isti ljudi koji imaju 10 ekrana pred sobom, ali ne misle isto", rekao je Sanjol.

Selektor Gruzije je poručio da bi možda trebalo da se razmišlja o promenama.

"Možda bismo trebali zaustaviti upotrebu VAR-a te ponovno razmisliti kako bismo ga ponovno mogli koristiti".