FRANCUZI PROBILI BEDEM BELGIJE ZA ČETVRTFINALE: Tragičar sa Svetskog prvenstva se ISKUPIO i poslao "Trikolore" dalje!

EURO 2024

FRANCUSKA - BELGIJA 1:0 (0:0)

1 / 6 Foto: EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL

Fudbalska reprezentacija Francuske plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva pobedom nad Belgijom rezultatom 1:0 (0:0).

Vertongen je postigao autogol u 85. minutu, ali sve zasluge idu Kolo Muaniju.

Tragičar Francuske iz Katara se najbolje snašao u kaznenom prostoru rivala i uz pomoć defanzivca Belgije poslao loptu iza leđa Kastelsa.

EURO 2024

Gledali smo dosadnu utakmicu u prvom poluvremenu. Francuska je imala više loptu u svom posedu, Belgija je pokušavala iz kontre, ali bez ozbiljnijih napada. Francuska je pretila šutevima Čuamenija iz daljine, a najbolju priliku imao je Tiram posle centaršuta Kundea.

De Brujne je opasno šutirao iz slobodnog udarca, ali je na visini zadatka bio Manjan. To je bilo sve što smo u prvom delu igre videli od obe selkcije, a svi su očekivali potpuno drugačiji meč u nastavku.

Čuameni je nastavio gde je stao u prvom delu, pokušavao je sa distance, ali je Kastels u 49. minutu odlično reagovao i sprečio pogodak. Mbape je u 54. minutu prošao pored Karaska, ali je njegov udarac završio preko gola! Francuska je bila mnogo opasnija, ali nikako nisu uspevali da došu do pogotka.

Koliko je bila opasna Belgija dovoljno govori podatak da su u 60. minutu imali jedan udarac na gol Francuske.

Pravo niotkuda sevnula je kontra Belgija, divan pas De Brujnea, ali se Karasko obrukao, dozvolio je da ga stignu defanzivci "Trikolora".

Nastavili su izabranici Didijea Dešama da pokušavaju šutevima iz daljine, ali je sve išlo preko gola.

Lukaku je imao dobru priliku u 72. minutu, ali je njegov udarac odbranio Manjan. Isto je bilo i posle udarca De Brujnea u 83. minutu, a to je bila i najbolja šansa za Belgiju u drugom delu igre.

Kada su svi mislili da utakmica ide u produžetke, na scenu je stupio Randal Kolo Muani.

On je ušao u igru u drugom poluvremenu, a postao je junak. Primio je loptu u kaznenom prostoru, okrenuo se, šutirao, lopta je zakačila Vertongena i završila iza leđa Kastelsa za ogromnu radost.

Francuska će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz meča Portugala i Slovenije!

Tok meča:

Drugo poluvreme:

90. minut - Pokušava Belgija, ali bez uspeha!

85. minut - GOOOL! Kolo Muani konačno probija bunker Belgije. Tragičar iz finala Svetskog prvenstva se iskupio!

83. minut - Kakva prilika za Belgiju, De Brujne je sjajno šutirao, ali brani Manjan.

78. minut - Prosto je neverovatno da fudbaleri Francuske ne mogu da pogode okvir gola. Pokušao je Mbape, ali opet bezuspešno.

76. minut - Žuti karton za Vertongena. Selektor Tedesko je takođe dobio karton zbog prigovora.

74. minut - Udarac Salibe, ali pored gola. Francuska je uputila 18 šuteva ka golu Belgije, samo jedan u okvir!

71. minut - Dobra prilika za Belgiju, šutirao je Lukaku, ali brani Manjan!

69. minut - Još jedan udarac Čuamenija iz daljine, još jednom preko gola!

65. minut - Šut Grizmana slabijom desnom nogom, opet pored gola!

63. minut - Promena i u Belgiji, Mangala menja Opendu!

62. minut - Prva izmena u francuskom timu, Kolo Muani menja Tirama!

61. minut - Kakva prilika za Belgiju, sevnula je kontra, De Brujne je divno pronašao Karaska, ali je Ernandez sprečio siguran pogodak.Samo korner.

56. minut - Kilijan Mbape je opet imao priliku, Kunde je probio po desnoj strani, odložio mu loptu po zemlji, ali je kapiten Francuske ponovo šutirao pored gola.

54. minut - Sjajno je prošao Kilijan Mbape, šutirao je, ali preko gola!

50. minut - Tiram je pokušao glavom, preko gola!

49. minut - Novi opasan šut Čuamenija, Kastels je odlično odbranio. korner za Francusku. Centrirao je Grizman, lopta je stigla do Mbapea, ali bez veće opasnosti.

46. minut - Bez izmena u obe selekcije. Pokušao je Mbape na startu, ali loš šut kapitena Francuske.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

Prvo poluvreme:

45. minut - Korner za Francusku, poslednja prilika za promenu rezultata u prvom delu igre. Odigrao je Grizman skraćeno, lopta je posle driblimnga Mbapea došla do Čuamenija koji je šutirao preko gola!

43. minut - Francuzi su konkretniji, pokušavaju, ali je blok Belgije jak. Ova utakmica za sada definitivno ne opravdava epitet derbija.

39. minut - Šut Čuamenija sa 25 metara, ali preko gola!

34. minut - Najbolja prilika na meču. Kunde je centrirao, Tiram šutirao glavom, tik pored stative!

31. minut - Lukav pokušaj Ernandeza, želeo je da iznenadi Kastelsa, ali je šutirao preko gola.

27. minut - Karasko je šutirao, lopta je pogodila Ernandeza, tražili su Belgijanci penal, ali ništa od toga!

24. minut - Rabio je oštro startovao na Dokua, te je i on dobio žuti karton!

23. minut - Žuti karton za Grizmana, srušio je Dokua. Odlična situacija da De Brujne ubaci loptu pred gol Francuske! Šutirao je Kevin nezgodno, ali je Manjan siguran.

EURO 2024

20. minut - Udarac Rabioa, ali daleko preko gola!

17. minut - Novi korner za Francusku, intervenisao je Teat. Grizman je centrirao na prvu stativu, ali je Tiram neprecizno šutirao glavom.

14. minut - Prvi udarac iz ugla za Francusku. Odigrali su kratku kombinaciju, došla je lopta do Mbapea koji je neprecizno šutirao. Tražili su korner, a od svega žuti karton za Čuamenija zbog prigovora.

12. minut - Prvi ozbiljniji napad Francuske, probio je Kunde, ubacio u sredinu, ali niko nije natrčao na tu loptu. Nešto konkretniji Francuzi, ali bez završnog udarca.

10. minut - Pokušao je Grizman, ali mlako.

8. minut - Pokušala je Francuska preko Tirama, probio je po desnoj strani, tražio je faul, ali se nije oglasila pištaljka. Tvrda utakmica.

3. minut - Oprezna igra na startu meča na obe strane.

1. minut - Počela je utakmica!

FRANCUSKA (4-4-2): Manjan – Kunde, Upamekano, Saliba, T. Ernandez – Kante, Čuameni, Rabio, Grizman – Tiram, Mbape.

BELGIJA (4-3-3): Kastels – Kastanj, Fes, Vertongen, Teate – Openda, Onana, Doku – De Brujne, Lukaku, Karasko.

Pre meča:

- Kiijan Mbape muku muči sa zaštitnom maskom.

Fudbalske reprezentacije Francuske i Belgije igraju meč osmine finala Evropskog prvenstva. Utakmica počinje u 18 časova u Diseldorfu.

Francuska je jedan od favorita za osvajanje prvenstva, ali svetski vicešampioni nisu blistali u grupnoj fazi. Bili su drugi u grupi D, osvojili su 5 bodova, a postigli su samo dva gola (jedan autogol i jedan sa bele tačke) uz jedan primljen.

Šta tek reći za Belgiju, oni su bili drugi u ludoj E grupi gde su sve ekipe osvojile 4 boda, a gol razlika im je bila 2:1.

Mučila se Belgija sa realizacijom, prvenstveno njihov prvi napadač Romelu Lukaku, a nije imao sreće ni sa VAR odlukama koje su mu poništile tri gola zbog milimetarskih ofsajda i igranja rukom.

Ovaj duel pretenduje da bude najzanimljiviji na šampionatu, a nije nemoguće da gledamo i produžetke.