PORTUGAL TEK POSLE PENALA IZBACIO SLOVENIJU SA EURA: Oblak činio ČUDA, pa Kosta ZAČARAO mrežu i zakazao SPEKTAKL sa Francuskom!

euro 2024

Fudbaleri Portugala savladali su Sloveniju nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca rezultatom 0:0(3:0) u utakmici osmine finala Evropskog prvenstva u Nemačkoj.

Portugal je napao od starta utakmice, žestoko su pritiskali, ali su se Slovenci organizovano branili.

Kristijano Ronaldo je više puta pokušavao da matira Jana Oblaka, ali nije bio precizan, a u nekim situacijama bio je i sebičan.

U finišu poluvremena Slovenci su se oslobodili pritiska i par puta opasno zapretili.

Ipak na odmor se otišlo bez golova.

Ista slika i u nastavku, velika inicijativa Portugala.

Umalo potpuni šok za Porrtugalce u 62. minutu, kada je Šeško istrčao ispred Koste u kontri ali nije bio precizan.

Portugal je nastavio sa žestokim pritiskom, ali Slovenci su odoleli, sjajno je branio Oblak i meč je otišao u produžetke.

U 103. minutu dosuđen je penal za Portugal. Udarac Kristijana Ronalda fantastično brani Jan Oblak.

U 114. minutu velika šansa za Sloveniju. Nakon greške Pepea Šeško je izbio sam ispred Koste, ali je golman Portugala odbranio njegov udarac.

Do kraja drugog produžetka nije bilo golova i popobednik je odlučen jedanaestercima.

Tu je zablistao golman Portugala Diogo Kosta koji je odbranio sva tri penala i odveo Portugal u četvrtfinale Evropskog prvenstva.

Za Portugalce precizni su bili Kristijano Ronaldo, Bruno Fernandeš i Bernardo Silva.

Portugal će se u četvrtfinalu u petak od 21 čas sastati sa Francuskom.

1 / 8 Foto: Printscreen Twitter

PENALI:

0:0 - Kosta brani penal Iličića.

1:0 - Ronaldo pogađa ovaj put sa penala, pogodio je Oblak stranu,ali nije imao šanse.

1:0 - Sjajni Kosta brani šut i Balkoveca, ponovo je pročitao stranu.

2:0 - Bruno Fernandeš siguran.

2:0 - Kosta brani i treći penal, ovog puta Verbiću.

3:0 - Bernardo Silva vara Oblaka i odvodi Portugal u četvrtfinale!

Portugal

Drugi produžetak:

120. minut - Gledaćemo PENALE u Frankfurtu!

116. minut - Umesto Pepea i Kansela u igri su Semedo i Ruben Neveš.

114. minut - Kakva šansa za Sloveniju. Velika greška Pepea, Šeško je izbio sam ispred Koste,a li je loše šutirao i golman Portugala je lako odbranio.

111. minut - Iličić je pokušao iz slobodnog udarca ali je izblokiran.

108. minut - Šutirao je Paljinja glavom nakon prekida, Oblak opet sjajno interveniše.

106. minut - Počeo je drugi produžetak. Izmena u Sloveniji, umesto Elčnika u igri je Iličić.

Portugal

Prvi produžetak:

105. minut - PENAL ZA PORTUGAL! OBLAK JE ODBRANIO UDARAC RONALDA!

Oboren je Diogo Žota u šesnaestercu, a udarac Krisrtijana Ronalda sjajno brani Jan Oblak!

101. minut - Nastavlja Portugal sa pritiskom, Slovenci se sjajno brane.

95. minut - Pokušao je Stanković nakon prekida i gužve, ali nije bio precizan.

91. minut- Nastavljen je meč u Frankfurtu

Portugal

Drugo poluvreme:

90. minut - Meč je produžen za četiri minuta.

89. minut - Ronaldo imao fantastičnu šansu, Uposlio ga je Žota, ali Oblak sjajno reaguje.

87. minut - Izmena u Sloveniji, umesto Stojanovića u igri je Verbić.

86. minut - Opao je ritam utakmice u finišu, sad su oprezni i jedni i drugi.

81. minut - Sve manje nade za Portugalce da će pitanje pobednika rešiti u regularnom delu utakmice.

76. minut - Reaguje Martinez, umesto Leaa u igri je Konseisao.

74. minut - Dvostruka izmena u Sloveniji. Umesto Šporara i Mlakara u igri su Čelar i Stanković.

Portugal

72. minut - Novi pokušaj Ronalda iz slobodnog udarca i ponovo preko gola.

70. minut - Ponovo su Slovenci umirali napade Portugala i sve su opasniji.

65. minut- Prva izmena na meču. Umesto Vitinje u igri je Diogo Žota.

62. minut - Kakva prilika za Sloveniju. Šeško je u kontri pretrčao Pepea izbio ispred Koste, ali je šutirao pored gola.

60. minut - Portugalci žestoko pritiskaju od starta drugog poluvremena, Slovenija i dalje odoleva.

Portugal

55. minut - Novi slobodan udarac za Portugal sa nekih 18 metara .Ponovo je Ronaldo šutirao silovito, ali Oblak sjajan na golu

50. minut - Opasna kontra Slovenije, ali je na kraju podignuta zastavica zbog ofsajda.

47. minut - Kakva prilika za Portugal, Kanselo je probio desnoj strani, šutirao lopta se odbila do Bernarda Silva koji šutira, ali nije bio precizan.

46. minut - Utakmica je nastavljena.

Portugal

Prvo poluvreme:

45. minut - Prvo poluvreme produženo je za dva minuta.

44. minut - Pokušao je Šeško sa distance brani Diogo Kosta.

43.minut - Žestoka bitka na terenu,sjajno se bore Slovenci i pariraju favorizovanom rivalu.

39. minut - Opasna kontra Slovenije, Mendes u poslednji čas odnosi loptu ispred Stojanovića.

37. minut - I Karničik je dobio žuti karton zbog igranja rukom.

34. minut - Ronaldo je izveo slobodan udarac, silovito šutirao,ali je lopta otišala zamalo preko prečke.

Portugal

32. minut - Prvi žuti karton na meču dobio je Drkušić zbog starta sa leđa na Leau nakon opasnog prodora.

30. minut - Pokušao je Ronaldo glavom, ali Oblak brani bez problema.

26. minut - Sjajno je Drkušić reagovao nakonn centaršuta na Kristijana Ronalda

23. minut - Slovenci su potpuno uspostavili ravnotežu na terenu

17. minut - Slovenci se polako oslobađaju žestokog pritiska Portugala.

12. minut - Portugal ima ogroman posed lopte, pokušavaju da izvuku Slovence dalje od gola.

Portugal

7. minut - Žestok pritisak Portugalaca od starta, Ronaldo zaustavljen u poslednji čas.

4. minut - Prva opasna situacija pred golom Slovenije, najpre je Bijol ispred Leaa izbacio loptu u korner. Nakon istog lopta dolazi do Rubena Dijaza koji šutira pored gola.

1. minut - Utakmica je počela.

Portugal

Portugal: Diogo Kosta, Kanselo, Ruben Dijaš, Pepe, Nuno Mendeš, Palinja, Vitinja, Bruno Fernandeš, Rafael Leao, Bernardo Silva, Kristijano Ronaldo.

Slovenija: Oblak, Karničik, Drkušić, Bijol, Balkovec, Stojanović, Elšin, Cerin, Mlakar, Šporar, Šeško.

Sudija: Danijele Orsato (Italija)

Fudbaleri Portugala i Slovenije sastaju se u utakmici osmine finala Evropskog prvenstva u Nemačkoj.

Portugal je do nokaut faze stigao kao prvi u grupi F sa šest bodova i favorit je u ovom meču.

Portugal je savladao Češku 2:1 i Tursku 3:0, dok je u poslednjem meču poražen od Gruzije sa 0:2, ali taj meč za njih nije imao takmičarski značaj.

Sa druge strane Slovenija se iz grupe C u kojoj je bila i Srbija plasirala dalje kao treća u grupi sa tri nerešena ishoda.

EURO 2024, Srbija, Slovenija

Slovenija je odigrala 1:1 sa Danskom i Srbijom, dok protiv Engleske nije bilo golova 0:0.

Pobednik ovog duela u četvrtfinalu sastaće sa Francuskom koja je savladala Belgiju rezultatom 1:0.

Utakmica se igra Frankfurtu u sa početkom u 21 čas.