HOLANDIJA SE NESTVARNO ISRPROMAŠIVALA, PA RAZBILA RUMUNIJU: Lale održale ČAS FUDBALA i na silovit način obezbedile četvrtfinale EP

euro 2024

Fudbaleri Holandije savladali su Rumuniju rezultatom 3:0 u utakmici osmine finala na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj.

Strelac su bili Kodi Gakpo u 18. i rezervista Malen u 83. minutu i trećem minutu nadoknade vremena

Rumunija je dobro ušla u meč i visokim presingom pokušala da iznenadi Holandiju.

Međutim to je kratko trajalo i Holandija je polako preuzimala inicijativu.

Vodeći gol postigao je Kodi Gakpo u 20. minutu, nakon sjajnog šuta.

A onda je usledila prava invazija na gol Rumunije i šanse su se ređale kao na traci do kraja prvog poluvremena.

Pravim čudo promene rezultata nije bilo i ostalo je samo 1:0 za Holandiju.

Holnndija

Slična priča i u nastavku.

Depaj je promašio nemoguće, Van Dajk pogodio stativu, Verman zicer.

Ipak velika incijativa se isplatila u 83 minutu, kada je Malen rešio sve dileme oko pobednika.

Isti igrač postigao je konačan rezultat nakon kontre u drugom minutu nadoknade vremena.

Holandija će se u četvrtfinalu sastati sa boljim iz meča Austrija - Turska koji je na programu u 21 čas u Lajpcigu.

1 / 7 Foto: LaPresse / ddp USA / Profimedia

Drugo poluvreme:

90 + 3 . minut - GOOL - 0:3 - MALEN!

Sjajna kontra i egzekucija brzonog krilnog igrača.

90. minut - Utakmica je produžena za četiri minuta.

88. minut - Čini se da su i Rumuni predali, sve je ovde jasno, Holandija ide u četvrtfinale

83. minut - GOOL - 0:2 - MALEN!

Konačno se isplatila inicijativa Holanđana. Gakpo se najbolje snašao u gužvi, uposlio Malena koji sa dva metra ubacuje loptu u mrežu Rumuna i rešava sve dileme oko pobednika.

79. minut - Nova kontra Holandije, Malen je izblokiran, od svega samo korner.

77. minut - I dalje ista slika na terenu za sve se pita Holandija.

72. minut- Nova kolosalna prilika za Holandiju. Verman je izbio sam sa leve strane ispred Nite, šutirao u dalji ugao , ali lopta odlazi tik pored stative.

69. minut - Dvostruka izmena u Holandiji, umesto Akea i Šutena u igri su Van de Ven i Verman.

Holandija

68. minut - Odličan pokušaj Depaja iz slobodnog udarca zamalo pored stative Nite.

64. minut - Poništen je gol Kodi Gakpa nakon VAR intervencije, Rumuni i dalje u životu.

62. minut - Nova kontra Holandije, sjajno je vukao loptu Gakpo, šutirao, ali brani Nita krajnjimm naporom

57. minut - Nova velika prilika i sreća za Rumune. Šutirao je Van Dajk nakon kornera, lopta pogađa stativu.

Holandija

53. minut - Neverovatno šta je promašio Memfis Depaj! Sjajno ga je upsolio Dampfris na tri metara od gola, a Rumunski defanzivci bukvalno izbacili loptu iz gola

49. minut - Opasna kontra Holandije, Malen je šutirao, ali je u poslednji čas izblokiran.

- Trener Holandije Ronald Kuman izvršio je jednu izmenu, umesto Bergvajna u igri je Malen.

46. minut - Utakmica je nastavljena

Holandija

Prvo poluvreme:

45 +2. minut - Konačno uzbuđene pred golom Holandije, šutirao je Draguš ali pravo u Verbrukena.

45. minut - Prvo poluvreme produženo je za tri minuta

44. minut - Velika prilika za Ćavi Simonsa, nakon greške u odbrani Rumunije i asistencije Damfrisa, ali se nije najbolje snašao.

41. minut - Rumuni bukvalno ne mogu da izađu iz šesnaesterca, neverovatan pritisak Holandije.

35. minut - Potpuna dominacija Holandije, drugi gol visi u vazduhu.

Holandija

30. minut - Kakva prilika za Holandiju, Damfris je zavrnuo za Depaja u petercu, a Dragušin u poslednji čas reaguje i sprečava siguran gol.

27. minut - Holandija nastavlja da melje nakon postignutog gola, Rumuni u velikom problemu trenutno.

24. minut - Sjajna akcija Rumunije, zavrnuo je Stanču, pokušao Denis Man, ali nije dobro zahvatio loptu.

20. minut - GOOL - O:1 - GAKPO!

Holandija je povela. Gakpo je prošao po levoj strani šutirao iskosa negde sa penaltika u donji desni ugao golmana Nite koji je zakačio loptu, ali je ona ipak ušla u mrežu.

18. minut - Inicijativa Holandije u ovim minutima, već treći udarac iz ugla.

14. minut - Sjajno je gađao Marin iskosa sa desne strane, ali lopta odlazi zamalo pored stative gola Verbrukena.

Holnndija

10. minut - Opasna situacija pred golom Rumunije, ali je Depaj bio u ofsajdu.

6. minut - Prvi pokušaj Holandije, pokušao je Simons iz daljine, Nita siguran.

2. minut - Rumuni su agresivno ušli u meč i pokušavaju presingom da pritisnu Holanđane

1. minut - Utakmica je počela.

Holandija

RUMUNIJA (4-1-4-1): Nica – Raciju, Dragušin, Burka, Mogoš - M. Marin - Man, Stančiju, R. Marin, Hadži - Draguš

HOLANDIJA (4-3-3): Ferbrugen - Ake, Van Dajk, De Fraj, Damfris - Rejnders, Simons, Shauten - Gakpo, Depaj, Bergvajn.

Sudija: Feliks Cvajer (Nemačka)

- Ogroman broj navijača Holandije nalazi se u Minhenu. Prava fešta u narandžastom.

Fudbaleri Rumunije i Holandije sastaju se u u utakmici osmini finala na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj.

Rumunija je u potpuno ludoj grupi E na kraju zauzela prvo mesto, a sve ekipe su završile takmičenje sa 4 boda.

Rumunija je najpre savladala Ukrajinu sa 3:0.potom poražena od Belgije sa 2:0, a u poslednjem kolu remizirali sa Slovačkom 1:1

Rumunija, Ukrajina, EURO 2024

Sa druge strane Holandija je u grupi D na kraju zauzela tek treće mesto.

Holandija je najpre savladala Poljsku sa 2:1, potom odigrala nerešeno 0:0 sa Francuskom, a u poslednjem kolu izgubila od Austrije sa 2:3.

Utakmica se igra u Minhenu na "Alijanc Areni" sa početkom u 18 časova.

Pobednik ovog duela u četvrtfinalu će se sastati sa boljim iz meča Austrija - Turska koji je na programu od 21 čas u Lajpcigu.