KAKAV TRILER U ŠTUTGARTU! ŠPANIJA U 119. MINUTU SRUŠILA NEMAČKU: Crvena furija posle SPEKTAKLA u četvrtfinalu, Merino HEROJ pobede

euro 2024

Fubdbaleri Španije prvi su polufinalisti Evropskog prvenstva.

Španija je savladala Nemačku nakon produžetaka rezultatom 2:1.

Španija će u polufinalu igrati sa boljim iz susreta Portugal - Francuska.

Gledali smo žestok okršaj od starta.

Nemci su vrlo oštro ušli u meč pogotovo Toni Kros koji je napravio dva pogibeljna starta u prvih pet minuta, a nije dobio ni žuti karton. Zbog njegovog starta Pedri je morao da izađe iz igre već u 7. minutu, a umesto njega je u igru ušao Dani Olmo.

Španci su bukvalno pobesneli na engleskog sudiju Entonija Tejlora.

Crvena furija je bila konkretnija u prvom poluvremenu stvorila više šansi, dok su Nemci uglavnom pokušavali iz kontranapada.

Ipak na odmor se otišlo bez golova.

U nastavku Španija dolazi u vođstvo golom Dani Olma posle sjajne akcije u 52. minutu.

Nakon toga Nemci su krenuli mnogo ofanzivnije, najbolju priliku propsutio je rezevista Filkrug koji je u 77. minutu pogodio stativu.

Haverc se obrukao u 82. minutu, kada nije uspeo da pogodi gol nakon što je lobovao istrčalog Simona.

Ipak inicijativa Nemačke isplatila se u 89. minutu, kada je Virc matirao Simona i meč odveo u produžetke.

Sve je prštalo i u produžecima, Nemci su bili opasniji, ali u 119. minutu potpuni šok za domačina kada Merino postiže pobedonosni gol i odvodi Španiju u četvrtfinale.

Veliku priliku za izjednačenje propustio je Filkrug, u nadoknadi drugog produžetka, ali njegov šut glavom odlazi pored stative.

1 / 14 Foto: EPA/RONALD WITTEK

Drugi produžetak:

- Kraj! Španija je u četvrtfinalu!

120 + 5 - Karvahal dobija drugi žuti karton, oborio je Musijalu u opasnoj kontri.Španija ostaje sa igračem manje.

120 +3. minut - Kakva prilika za Nemačku, centrirao je Kimih, Filkrug šutirao glavom, Simon pogledom ispratio loptu, ali srećom po Špance lopta odlazi pored stative.

119. minut - GOOOL - 1:2 - MERINO!

Potpuni šok za Nemce na centaršut Olma, Merino glavom postiže verovatno pobedonosni gol.

117. minut - Sjajno interveniše Simon, Filkrug je šutirao glavom nakon centaršuta Kimiha, ali španski golman fantastično reaguje.

115. minut - Ponovo Španija ima posed lopte, traže pukotinun u odbrani Nemačke.

110. minut - Rodri je dobio žuti karton, to je čak 12 karton na ovom meču.

109. minut - Nova opasna kontra Nemačke, Virc je uposlio Filkruga koji nije dobro zahvatio loptu.

106. minut - Nemci su tražili penal, nakon što je Kukurelja igrao rukom, ali Tejlor je samo odmahnuo rukom

Nemačka

Prvi produžetak:

105. minut - Kakva prilika za Nemačku, šutirao je Virc ,nakon asistencije Milera, tik pored stative Simona.

104. minut - Dobar pokušaj Ojerzabala, zamalo pored gola Nojera.

102. minut - Hoselu menja Fabijana Ruiza

101. minut - Gužva u šesnaestercu Španije, Kukurelja je nespretno reagovao, ali to Nemci nisu iskoristili.

99. minut - Sada ponovo minuti, koji pripadaju Nemačkoj.

95. minut - Španija ponovo napada u produžetku, Nemci u niskom bloku.

- Umsesto Haverca u igri je Anton.

91. minut - Počeo je prvi produžetak!

Drugo poluvreme:

- Gledaćemo produžetke!

- 90 +4 minut - Kakva prilika za Milera, nakon centaršuta Kimiha šutirao je pored gola.

90. minut - Utakmica je produžena za 4 minuta

00:35

Radost Nemaca posle izjednačenja u Štutgartu

89. minut - GOOL - 1:1 - VIRC

Ludnica u Štutgartu isplatila se velika inicijativa Nemačke. Nakon centaršuta Mitlštata, Kimih je sjajno glavom spustio loptu za Virca, koji matira Simona.

86. minut - Ponovo Haverc nakon centaršuta Krosa, brani Simon. Međutim izgleda je bio i faul.

82. minut - Šta je promašio Kai Haverz! Velika greška odbrane Španije, lopta dolazi do Haverca kome je samo ostalo da lobuje istrčalog Simona. Učinio je to ali je prebacio gol.

Španija

79. minut - Dvostruka izmena u Španiji. U igri su Merino i Ojerzbal, umesto Morate i Vilijamsa. Kod Nemačke umesto Taha u igri je Tomas Miler

77. minut - Sjajna akcija Nemačke. Virz je sa desne strane uposlio Filkruga koji šutira u padu i pogađa stativu.

75. minut - Nemci sve nervozniji, pokušavaju da dođu do izjednačenja.

71. minut - Haverc je bio u sjajnoj prilici, ali ga je Karvahal izblokirao.

67.minut - Toni Kros je konačno dobio žuti karton.

Nemačka

65. minut - Krenuli su Nemci mnogo ofanzivnije nakon primljenog gola.

63. minut - Umesto Jamala u igri je Feran Tores.

60. minut - Presing Nemaca i pokušaj Virca iz daljine. Lopta odlazi u korner.

57. minut - Dvostruka izmena kod Nemaca. Izlaze Raum i Gundogan, u igri su Mitlštat i Filkrug.

00:23

Radost Španaca posle gola Olma

55. minut - Gol je otvorio utakmicu, ređaju se opasne situacije pred oba gola.

52. minut - GOOL - 0:1 - DANI OLMO!

Sjajna akcija Španije u njihovom stilu. Asistencija Jamala za Olma koji je utrčao iz drugog plana i rutinski prevario Nojera.

48. minut - Kakva prilika za Španiju! Jamal je uposlio Moratu, koji je primio loptu na pet metara, okrenuo se i šutirao preko gola Nojera.

- Izmena i kod Nemaca i to dvostruka. Džana menja Andrih, a umesto Sanea u igri je Virz.

- Izmena u Španiji već druga, umesto Normana u igri je Naćo.

46. minut - Utakmica je nastavljena.

Španija

Prvo poluvreme:

45. minut - Prvo poluvreme je produženo za dva minuta.

45. minut - Pokušao je Lamal iz daljine, ali čini se da je imao bolja rešenja i slobodne saigrače.

43. minut - Opao je ritam igre u finišu poluvremena.

39. minut - Španija ponovo kontroliše igru i drži loptu u posedu. Dobar pokušaj Dani Olma nakon greške Haverca. Nojer nije reagovao, ali se Morata nije snašao.

35. minut - Najbolja prilika za Nemačku do sada. Haverc je sjajno prihvatio dubinsku loptu. Šutirao je, ali ne baš najbolje i lopta odlazi pravo u ruke Nojera.

Španija

33. minut - Sve pršti na terenu velika nervoza i gomila faulova.

29. minut - Le Norman je prvi španski igrač koji je dobio žuti karton, zbog startanad Gundoganom.

28. minut - Novi žuti karton za Nemačku dobio je Raum.

26. minut - Period bolje igre Nemačke, par opasnih situacija ored golom Španije

21. minut - Prva prilika za Nemačku, centaršut Kimiha sa desne strane, šutirao je Haverc glavom, pravo u Simona.

20. minut - Nemci su konačno malo prebacili na težište igre na polovinu Španije. Crvena furija mnogo konkretnija za sada.

16. minut - Novi opasan napad Španije, šutirao je Ruiz, ali nije bio precizan.

13. minut - Konačno žuti karton za Nemačku, nakon otrog starta Rudigera. Jamal je izveo slobodan udarac, lopta je nekog zakačila i prošla pored leve stative Nojerovog gola.

Nemačka

7. minut - Već prinudna izmena kod Španije. Kros je neoprezno startovao na Pedrija, koji neće moći da nastavi igru. Umesto njega u igri je Dani Olmo. Zanimljivo je da Nemac nije dobio ni žuti karton. A pre ovog imao je još jedanj oštar start.

00:24

Klupa Španije protestuje kod sudije

5. minut - Vrlo nervozan početak utakmice, mnogo faulova, uglavnom Nemaca.Tejlor pokušava da smiri igrače.

1. minut - Odmah šansa za Španiju, sjajna akcija u tri poteza i šut Pedrija, brani Nojer.

1. minut - Utakmica je počela.

Nemačka

Španija: Unai Simon - Karvahal, Le Norman, Laport, Kukurelja - Rodri, Pedri, Fabian - Lamine Jamal, Morata, Viliams.

Nemačka: Nojer - Kimih, Ridiger, Tah, Raum - Džan, Kros, Sane, Gindogan, Musiala - Haverc.

Sudija: Antoni Tejlor(Engleska)

Stadion: MHP Arena Štutgart

Španija

Fudbaleri Nemačke i Španije sastaju se u prvoj utakmici četvrtfinala Evropskog prvenstva u fudbalu.

Mnogi ovaj duel smatraju finalom pre finala, pošto su prema opštem mišljenju ove dve ekipe pokazale najviše u dosadašnjem delu turnira.

Nemačka je zauzela prvo mesto u grupi A sa 7 bodova, ispred Švajcarske, Mađarske i Škotske

Potom su "panceri" u osmini finala bili bolji od Danske rezultatom 2:0.

Španija, EURO 2024, Fabijan Ruiz Penja

Sa druge strane Španija je jedina maksimalna za sada na Evropskom prvenstvu.

Crvena furija je najpre zabeležila sve tri pobede u grupi B i ubedljivo osvojila prvo mesto u grupi sa 9 bodova ispred Italije, Hrvatske i Albanije.

Španija je i u osmini finala bila najubedljivija gde je savladala Gruziju sa 4:1

Pobednik ovog duela sastaće se u polufinalu sa boljim iz duela Portugal- Francuska koja je na programu kasnije večeras.

Utakmica se igra u Štutgartu sa početkom u 18 časova.