FRANCUSKA POSLE PENAL DRAME SRUŠILA PORTUGAL: Feliks TRAGIČAR! Ronaldo u SUZAMA ide kući, gledaćemo KLASIK u polufinalu!

EURO 2024

1 / 7 Foto: EFE/CLEMENS BILAN

PORTUGAL - FRANCUSKA 0:0 (0:0)

STADION: Volksparkstadion Hamburg

SUDIJA: Majkl Oliver (Engleska)

Fudbaleri Francuske plasirali su se u polufinale Evropskog prvenstva pobedom nad Portugalom 5:3 nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca!

Francuzi su nešto agresivnije ušli u meč, ali bez prave prilike za gol. Trajao je pritisak pet minuta, a onda Portugal uzima konce igre u svoje noge. Mnogo su opasniji bili izabranici Roberta Martineza, ali bez konkretne završnice.

Čak pet kornera su izveli, ali nikako nisu mogli da pronašu put do gola Menjona.

Francuska je pretila iz kontre i šutevima iz daljine, a Ernandez je najopasnije zapretio pred golom Portugala šutem sa 25 metara.

Portugal je imao slobodan udarac u 40. minutu, a Bruno Fernandeš je šutirao umesto Ronalda, preko gola Menjona. Oprezni su bili i jedni i drugi u prvom delu igre, a na poluvreme se otišlo sa "nulom".

Očekivalo se da u drugih 45 minuta vidimo više prilika i bar jedan gol.

Prvu priliku u dugom delu igre imao je Mbape u 50. minutu ali je šutirao pravo u Koštu!

Francuzi su pojačali pritisak, ali im je nedostajala završnica pred golom Portugala!

Dešanovi izabranici su bili zabrinuti u 55. minutu kada je Kilijan Mbape ostao da leži državši se za nos koji je polomio protiv Austrije. Vratio se ipak bez posledica.

Imao je Portugal u 60. minutu dobru priliku preko Leaa, ali je sjajno reagovao Kamavinga u svom šesnaestercu!

Fernandeš je u 61. minutu imao najbolju priliku, njegov šut je zaustavio Menjon, natrčao je Kanselo, ali ni on nije uspeo da postigne gol.

Samo dva minuta kasnije, stopostotna šansa za Portugal, Vitinja je ostao sam na pet metara od gola Francuske, šutirao je, ali je čuvar mreže Milana fenomenalno reagovao.

Najbolju priliku za gol Francuzi su imali preko Kolo Muanija, sam je izašao ispred Košte, ali mu je šut izblokirao Ruben Dijas.

Samo minut kasnije, šansa za Kamavingu i prosto neverovatno šta je promašio fudbaler Real Madrida.

Bližili su se produžeci jer ni jedni ni drugi nisu mogli da pronađu put do gola protivnika! Bernardo Silva je izblokiran u 90. minutu i to je bilo sve što smo videli!

Na kraju regularnog dela ništa nije razdvajalo dve ekipe, a otišlo se u produžetke.

Imao je Ronaldo veliku priliku u 93. minutu, Konseisao je sve uradio, pronašao ga na petercu, ali se najiskusniji igrač Portugala obrukao!

Rafael Leao je izašao sam ispred golmana Francuske u 102. minutu, ali ga je izblokirao Upamekano!

Počeo je drugi produžetak, a i dalje ništa nije razdvajalo dve ekipe. Zanimljiv izbor Dešana, Barkola je zamenio Kilijana Mbapea! Francuska je do kraja igralča bez kapitena!

Novi sjajan napad Portugala u 108. minutu, centrirao je Konseisao, Feliks je šutirao glavom, ali je pogodio spoljni deo mreže! Barkola je pokušao u 115. minutu, ali je loše šutirao levom nogom.

Penali su odlučivali pobednika, pošto nakon 120 minuta igre ništa nije razdvojilo dva tima!

Feliks je pogodio stativu u trećoj seriji, a on je na kraju ispao tragičar.

EURO 2024

Za Francusku su pogašali Dembele, Fofana, Kunde, Barkola i Ernandez!

Kod Portugala precizni Ronaldo, Bernardo Silva i Mendeš!

Ernandez je šutirao poslednji, bio je hladnokrvan i doneo veliku radost svom timu! Francuska će u polufinalu igrati protiv Španije!

EURO 2024

Tok meča:

PENALI:

5:3 - Ernandez za polufinale!

4:3 - Mendeš siguran!

4:2 - Barkola siguran!

3:2 - Feliks pogaša stativu! Francuzi u prednosti!

3:2 - Kunde u same rašlje!

2:2 - Bernardo Silva jako u desni gornji ugao!

2:1 - Fofana po sredini gola!

1:1 - Ronaldo snažno u ugao!

1:0 - Dembele siguran!

Prvi će šutirati Francuzi.

Drugi produžetak:

KRAJ DRUGOG PRODUŽETKA!

120. minut - Velika prilika za Mendeša, ali bez gola! Zapretio je u kontri Tiram. Gledaćemo penale!

118. minut - Nuneš menja Vitinju!

115. minut - Prilika za Barkolu, ali loš šut levom nogom!

112. minut - Udarac Dembelea, preko gola!

108. minut - Novi sjajan napad Portugala, centrirao je Konseisao, Feliks je šutirao glavom ali je pogodio spoljni deo mreže!

106. minut - Zanimljiv izbor Dešana, Barkola menja Mbapea! Na terenu je Feliks za Portugal, on je zamenio Leaa.

Prvi produžetak:

105. minut - Kraj prvog produžetka.

102. minut - Velika prilika za Leaa, ali odličan blok odbrane Francuske! Upamekano na pravom mestu!

97. minut - Slalom Dembelea, prešao je sa loptom 60 metara, uposlio Mbapea, ali je njegov udarac izblokirao Pepe!

93. minut - Šta je promašio Kristijano Ronaldo, sve je uradio Konseisao, pronašao svog špica, a on je sa pet metara prebacio gol!

91. minut - Počeo je prvi produžetak!

Posle regularnog dela igre nismo dobili pobednika, idemo u produžetke!

Drugo poluvreme:

KRAJ DRUGOG POLUVREMENA!

90+3 - Šut Mbapea, ali siguran Košta!

90+3 minut - Neveš menja Palinju, vremena je sve manje za promenu rezultata!

90+3 minut - Korner za Francusku, Mbape je šutirao, ali preko gola!

90. minut - Velika prilika za Portugal, šut Bernarda Silve je izblokiran!

86. minut - Tiram menja Kolo Muanija!

85. minut - Slobodan udarac za Portugal, Ronaldo je namestio loptu, ali je šutirao u živi zid.

84. minut - Žuti karton za Salibu, prekinuo je kontru Portugala!

79. minut - Prvi žuti karton na meču, dobio ga je Palinja koji će propustiti polufinale ukoliko se Portugal plasira!

74. minut - Udarac Dembelea, jako blizu. Dvostruka izmena u Portugalu, Semedo i Konseisao na terenu umesto Kansela i Fernandeša.

70. minut - Velika prilika za Kamavingu, ali šut pored gola! Mnogo bolju utakmicu gledamo u drugom poluvremenu!

67. minut - Promena u Francuskoj, iz igre je izašao Grizman, na terenu je Usman Dembele.

66. minut - ŠTA je promašio Rendal Kolo Muani. Zapravo, Dijaz mu je skinuo šut koji je išao u gol! Sam je izašao ispred Košte i fenomenalna reakcija štopera Mančester sitija!

63. minut - Još jedna prilika za Portugal, stopostotna, Vitinja je primio loptu sam na pet metara, ali mu je golman Milana skinuo "zicer". Samo korner za Portugal, opet bez opasnosti!

61. minut - Kakve prilike ispred gola Francuske. Prvo je Menjon odbranio šut Fernandešu, a onda je u nastavku akcije pokušao Kanselo, ali bez gola!

60. minut - Novi korner za Portugal, centrirao je Fernandeš, ali opet nije to uradio na pravi način.

59. minut - Velika prilika za Leaa, projurio je po levoj strani, ali ga je Kamavinga izblokirao u poslednjem trenutku!

57. minut - Vratio se Mbape bez posledica.

55. minut - Francuska je pretila iz kontre, ali je Grizman oklevao sa pasom. Ono što nije dobro, Mbape je ostao da leži i da se drži za nos koji je polomio na meču protiv Austrije.

54. minut - Korner za Portugal, prvi u nastavku, šesti ukupno. Centrirao je Fernandeš, lopta je došla do Silve, ali je nije na pravi način zahvatio!

52. minut - Prilika za Ernandeza, ali i dalje bez gola!

51. minut - Tražio je Portugal penal, Mendeš je pao u kaznenom prostoru Francuske, ali je Oliver samo odmahnuo, a engleski sudija je ispravno odlučio!

50. minut - Prvi udarac u drugom poluvremenu, pokušao je Mbape, ali pravo u Koštu!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme, bez izmena u oba sastava.

Prvo poluvreme:

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45. minut - Pokušao je Vitinja da pronaše Ronalda, ali lak plen za čuvara mreže Francuske.

41. minut - Prilika za Portugal, faul na 22 metra od gola Francuske. Šutirao je Bruno fernandeš umesto Ronalda, ali i on je neprecizan!

40. minut - Obe ekipe su oprezne, a prve dve zvzede ovih timova Kristijano Ronaldo i Kilijan Mbape nisu pokzali gotovo ništa u dosadašnjem toku meča.

34. minut - Prvi korner za Francuze, Grizman je odigrao kombinaciju, dugo su kombinovali Francuzi, kružili oko kazneng prostora Portugala, na kraju im je loptu opduzeo Nuno Mendeš.

32. minut - Velika borba u Hamburgu, ekipe su podjednake, još uvek nismo videli ni jednu stopostotnu priliku!

27. minut - Peti korner na meču za Portugal, opet bez opasnosti po gol! Sevnula je kontra na drugoj strani, Mbape je povukao, vratio do Grizmana, ovaj do Kamavinge koji šutira, ali neprecizno!

22. minut - Mbape je probio po levoj strani, bilo je opasno, ali je Košta izbio loptu!

20. minut - Fantastičan udarac Tea Ernandeza, ali još bolja odbrana Košte!

19. minut - Novi korner za Portugal, opet Fernandeš, ali Saliba otklanja opasnost!

18. minut - Bolje izgleda Portugal u prvih 18 minuta, imaju više loptu u svojim nogama i nešto su konkretniji u napadu, ali još uvek bez prave prilike.

16. minut - Pokušao je Fernandeš šutem iz daljine, za novi korner Portugala! Ponovo je Bruno centrirao, ali je dosušen faul u napadu Ronalda.

12. minut - Opasan napad Portugala, Mendeš je probio po levoj strani, ali je loše centrirao.

10. minut - Prvi udarac iz ugla za Portugal! Bruno Fernandeš je centrirao na prvu stativu, ali slabo.

7. minut - Nakon nešto dinamičnijeg početka, težište igre se preselilo na sredinu terena, bez opasnijih napada!

5. minut - Zapretio je Portugal preko Bernanda Silve, ali je njegov centaršut izblokiran.

2. minut - Početna inicijativa Francuske, krenuli su silovito ka golu Košte!

1. minut - Počeo je meč u Hamburgu!

Pre meča:

Didije Dešan se odlučio za dve promene u odnosu na sastav iz osmine finala. Šansu će od starta dobiti Kolo Muani i Kamavinga, dok će na klupi biti Rabio i Tiram.

PORTUGAL (4-3-3): Kosta - Kanselo, Pepe, Dijas, Mendes - Vitinja, Paljinja, Fernandes - B. Silva, Ronaldo, Leao

FRANCUSKA (4-3-1-2): Menjan - Kunde, Upamekano, Saliba, T. Ernandez - Kante, Čuameni, Kamavinga - Grizman - Kolo Muani, Mbape

Evropsko prvenstvo ulazi u završnicu, a od 21 čas na programu je meč četvrtfinala između Portugala i Francuske!

Duel na stadionu u Hamburgu je jedan od klasika Evropskog fudbala, a ovo će biti repriza finala iz 2016. godine.

Tada je Portugal slavio 1:0 golom Edera u produžetku i osvojio svoju jedinu titulu šampiona Starog kontinenta.

Kristijano Ronaldo je i tada bio u sastavu Portugala, ali je morao da napusti teren zbog povrede kolena.

Jedan on najboljih fudbalera uz istoriji ima 39 godina, a reprezentativni uspesi mu znače sve u ovoj fazi karijere.

Suze nakon promašenog penala protiv Slovenije u osmini finala su obišle planetu, a to je još jedan pokazatelj koliko želi da u svom možda i poslednjem reprezentativnom plesu obraduje naciju.

Protiv sebe će imati Kilijana Mbapea, mladića koji je držao njegove postere na zidu sobe, a danas je jedan od najboljih fudbalera planete.

Francuska nije blistala na ovom EURU, ali su pobeđivali.

Bili su drugi u grupi iza Austrije, kuriozitet je da još uvek nisu postigli gol iz igre, ali se stiče utisak da igraju koliko im je potrebno. Dominirali su protiv Belgije, a rezulat 1:0 autogol Vertongena ne pokazuje pravo stanje stvari.

Portugal je bio prvi u svojoj grupi, izgubili su za njih nevažan meč protiv Gruzije, ali su teškom mukom i posle boljeg izvođenja penala eliminisali tvrdu Sloveniju u osmini finala.

Očekuje nas veliki derbi sa puno naboja, a nadamo se odličnom fudbalu sa puno prilika i golova.