Fudbaleri Španije su pobedili Nemačku u četvrtfinalu Evropskog prvenstvapogotkom Mikela Merina u 119. minutu.

Domaćini su ostali bez plasmana u završnicu takmičenja nakon što su uspeli da obezbede produžetke golom Florijana Virca u 89. minutu.

Uzbudljiva utakmica na kraju je završena neposredno pred odlazak u penal seriju. Dani Olmo je, nakon gola u 51. minutu, u toj završnici drugog produžetka bio asistent Merinu koji je sjajnim udarcem glavom savladao Manuela Nojera i doneo veliko slavlje Španiji.

U tom ludilu mnogi nisu primetili šta je heroj nacije uradio.

Kada se "oslobodio" od saigrača, Merino je "zaplesao" i obišao krug oko korner zastavice, a to nije nešto što se viđa svakog dana.

Ubrzo se pojavilo objašnjenje na društvenim mrežama, a priča je fantastična.

Mikel Merino je kopirao svog oca, Anhela, koji je na istom mestu, odnosno na Štutgart Areni, na isti način obišao krug oko zastavice nakon što je bio strelac na utakmici Štutgart - Osasuna u drugom kolu UEFA Kupa.

Osasuna je na tom meču odigranom 5. novembra 1991. godine pobedila rezultatom 3:2, a Merino je bio strelac drugog gola za španski tim.