Fudbaleri Engleske plasirali su se u finale Evropskog prvenstva.

Engleska je u polufinalu savladala Holandiju rezultatom 2:1

Engleska će u finalu sastati saŠpanijom u nedelju od 21 čas u Berlinu.

Holandija je povela golom Simonsa u 7. minutu.

Izjednačio je Kejn sa penala u 17. minutu.

Pobedu Engleskoj i plasman u finale doneo je rezervista Oli Votkins u prvom minutu nadoknade vremena , nakon asistencije takođe rezerviste Kola Palmera.

Gledali smo sjajno poluvreme.

Holandija je povela fantastičnim golom Simonsa već u 7 . minutu.

Englezi su momentalno napali i brzo izjednačili pogotkom Kejna sa penala u 17. minutu.

Hollandse Hoogte / Shutterstock Editorial / Profimedia, Adam Davy / PA Images / Profimedia ENGLESKA POSLE TRILERA U FINALU EVROPSKOG PRVENSTVA: Votkins u 91. minutu RASPLAKAO Holandiju i zakazao SPEKTAKL protiv Španije!

Do kraja poluvremena Engleska je mnogo više napadala stvarala šanse.

Videli smo i dva šuta u okvir gola.

Najpre Dampfris posle kornera u 29. minutu pogađa prečku.

Potom Fodenov sjajan šut u 31. minutu završava na stativi.

Ipak promene rezultata nije bilo.

Drugo poluvreme je počelo mnogo mirnije, bez šansi na obe strane.

Englezi su imali jalovu terensku inicijativu.

Bolje prilike imali su Holanđani preko Van Dajka i Simonsa.

Saki je poništen go u 79. minutu zbog mimalnog ofsajda.

Kada se činilo da će meč otići u produžetke, Votkins donosi pobedu Englezima u 91. minutu i plasman u veliko finale.

90. + 1 minut - GOOL - 1:2 - VOTKINS!

Kada su svi očekivali produžetke Votkins postiže verovatno pobedonosni gol za Englesku. Sjajno se snašao nakon dodavanja Palmera i matirao Verbrugema. Rezervisti su doneli pobedu Engleskoj, sjajne izmene Sautgejta.

88. minut - Kakva prilika za Englesku. Šo je sjajno pronašao Palmera, a ovaj iz izgledne pozicije šutirao daleko iznad gola.

85. minut - Žuti karton dobio je Bukajo Saka. Holanđani su imali prekid, ali bez prave prilike za njiohove visoke igrače.

80. minut - Menja Sautgejt . Umesto Kejna i Fodena u igri su Votkins i Palmer.

79. minut - Saka je postigao gol na asistenciju Vokera, ali je bio u minimalnom ofsajdu!

77. minut - Lopta se odbila do Simonsa nakon centaršuta koji šutira, ali pravo u Pikforda.

74. minut - Opasna kontra Holandije, sjajno reaguje Voker ispred Gakpa.

72. minut - Belingem dobija žuti karton zbog opasnog starta.

70. minut - Holađani su preuzeli inicijativu u ovim momentima.

65. minut. Konačno šansa. Nakon slobodnog udarca za Holandiju lopta dolazi do Van Dajka koji šutira iz prve,a li Pikford odlično interveniše.

61. minut - Bukvalno se ništa ne dešava u nastavku meča. Kao da gledamo drugu utakmicu.

53. minut - Blaga inicijativa Engleske, potpuno je opao ritam utakmice.

48. minut - Još uvek bez uzbuđenja u nastavku igre.

- Izmene u obe ekipe.

Kod Engleske Luk Šo je zamenio Tripijea.

Kod Holandije Veghorst menja Malena.

46. minut - Utakmica je nastavljena.

Prvo poluvreme:

45. minut - Prvo poluvreme je produženo za tri minuta.

42. minut - Opao je malo ritam igre u finišu poluvremena.

38. minut - Pritisak Engleza, kruže oko zone Holanđana. Pokušao je Foden, šutirao u suprotni ugao, brani Verbruken,

34. minut - Hendikep za Holandiju, Depaj zbog povrede napušta igru. Umesto njega ulazi Verman.

31. minut - Englezi pogađaju stativu! Sjajno je šutirao Foden, namestio na nekih 20 metara od gola, zategao, Verbruken pogledom ispratio loptu koja je završila na stativi!

29. minut - Holanđani pogađaju prečku! Nakon kornera Dampfris sjajno skače, ali na sreću Engleza lopta pogađa prečku gola!

26. minut - Bolji Englezi nakon izjednačenja, mnogo konkretniji i blizu potpunog preokreta.

21. minut - Velika prilika za Englesku. Mejnu je sjajno uposlio Fodena koji vara Verbrukena, a loptu sa gol linije izbacuje Damfris.

17. minut - GOOL - 1:1 - KEJN!

Nakon novog opasnog napada Engleske lopta dolazi do Kejna. Na njega je prillikom šuta neoprezno startovao Dampfris, Nakon VAR intervencije dosuđen je penal. Kejn siguran. Damfris je dobio i žuti karton.

13. minut - Kejn šutira sa distance, Verbrugen brani krajnjim naporom.

11. minut . Napadaju Englezi posle primljenog gola. Par opasnih prekida,a li dobro reaguje odbrana Holandije.

7. minut - GOOL - 1:0 - SIMONS!

Pogrešio je Rajs, lopta dolazi do Simonsa, koji nakon prodora negde sa ivice šesnaesterca pravim projektilom u rašlje matira nemoćnog Pikforda.

5. minut - Prve poluprilike na meču. Brza kontra Holandije preko Malena, a onda sa druge strane opasan centaršut Sake. Imak defanzivci i jednog i drugog tima otklanjaju opasnost.

3. minut - Miran početak utakmice, lopta u posedu Engleza.

1. minut - Utakmica je počela.

UOČI MEČA:

HOLANDIJA (4-3-3):

Verbrugem - Damfris, De Fraj, Van Dajk, Ake - Šouten, Simons, Rejinders - Malen, Gakpo, Depaj

ENGLESKA ( 4-2-3-1):

Pikford - Voker, Stouns, Guehi, Tripije - Rajs, Mejnu - Saka, Belingem, Foden - Kejn.

- Haos u Dortmundu opšta tuča navijača.

- Holanđani okupirali Dortmund.

Fudbaleri Holandije i Engleske sastaju se u drugoj polufinalnoj utakmici Evropskog prvenstva u Nemačkoj.

Holandija je jedno od prijatnih iznenađenja šampionata.

U grupnoj fazi nisu blistali zauzeli su tek treće mesto u grupi C sa 4 boda.

Pobedili su Poljsku 2:1, odigrali nerešeno sa Francuskom 0:0, a potom poraženi od Austrije sa 2:3

Međutim kad je bilo najvažnije zaigrali su mnogo bolje.

U osmini finala razbili su Rumuniju sa 3.0, a potom i Tursku u četvrtfinalu nakon preokreta sa 2:1.

Pro Shots Photo Agency / ddp USA / Profimedia

Engleska koja je uz Francusku važila za glavnog favorita EURA definitivno je razočarala prikazanim i bukvalno se provukla do polufinala.

U grupi D zauzela je prvo mesto sa 5 bodova.

Savladala je Srbiju sa 1:0, a potom odigrala nerešeno sa Danskom 1:1 i Slovenijom 0:0.

U osmini finala sekundi su ih delili od ispadanja. Englezi su tek nakon produžetaka slomili Slovačku sa 2:1

Slično je bilo i u četvrtfinalu gde je tek nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca savladana Švajcarska 1:1(5:3).

Prvi finalista je Španija koja je u utorak u Minhenu posle preokreta savladala Francusku sa 2:1.

Utakmica se igra u Dortmundu na stadionu "Signal Iduna Park" sa početkom u 21 čas.