VAN DAJK BESAN ZBOG PENALA KOJI JE SVIRAN ENGLEZIMA: "Mislim da su mnoge odluke donete nama na štetu"

EURO

Holandija je sinoć u Dortmundu izgubila od Engleske 1:2 u polufinalu Evropskog prvenstva u Nemačkoj golom Olija Votkinsa u prvom minutu nadoknade vremena.

Holandija je povela u sedmom minutu golom Ćavija Simonsa, a Engleska je izjednačila u 18. minutu golom Harija Kejna iz jedanaesterca.

Jedanaesterac je dosuđen zbog starta Denzela Dumfrisa na Kejna, nakon što je kapiten Engleske šutnuo loptu i poslao je preko gola. Sudija Feliks Cvajer prvobitno nije dosudio penal, ali su ga sudije u VAR sobi savetovale da pregleda snimak na monitoru pored terena, nakon čega je dosudio penal.

Kapiten reprezentacije Holandije Virdžil van Dajk rekao je da je penal bio ključan u utakmici.

"Mislim da je to bio važan trenutak, Engleska je posle toga stekla samopouzdanje. Mislim da su mnoge odluke donete nama na štetu, ali ne želim da pričam o sudiji", naveo je on.