SALDANJA U 93. MINUTU PROBIO BUNKER NAPRETKA: Partizan slavio U GOSTIMA na SVOM STADIONU na TREĆEM debiju Stanojevića u Superligi!

superliga srbije

NAPREDAK - PARTIZAN 0:1 (0:0)

1 / 8 Foto: Starsport/Srđan Stevanović

Fudbaleri Partizana savladali su Napredak rezultatom 1:0 (0:0) u prvom kolu Superlige Srbije! Strelac jedinog pogotka bio je Mateus Saldanja u 93. minutu meča.

Počeo je Partizan silovito, a napadali su iz sve snage. Šćekić je pogodio prečku u 4. minutu, zatim je Kalulu imao sjuajnu priliku, ali je Savić ostao nesavladan.

Uvodnih 15 minuta je tim Aleksandra Stanojevića pritiskao, ali nikako nisu imali završni pas.

Mladi Trifunović je u 28. minutu dobio fenomenalnu loptu od Arijage, ali se bonus Partizana obrukao jer nije primio loptu na pravi način.

Napredak je polkušavao uglavnom glavom, ali je sjajni Jovanović na golu bio standardno siguran. Drugi deo prvog poluvremena je doneo mirniju igru, a do kraja nismo videli praktično ništa.

Menjao je Stanojević na poluvremenu, Nikolić i Zahid su ušli na teren, dok su se Šćekić i Goh preselili na klupu.

Napredak je imao fantastičnu priliku u 52. minutu, Bastajić je prelepo šutirao u gornji desni ugao Jovanovića, ali je čuver mreže Partizana fantastičnom paradom spasao svoj tim.

Partizan je delovao bezopasno u ovim trenucima meča, a evidentno je nedostajao kreativac koji bi napravio završni pas.

Miloš Toševski je oštro startovao na Đurđevića na sredini terena, a sudija Simović mu je pokazao direktan crveni karton. Srećom mladi defanzivac Partizana nije bio povređen.

Na teren je ušao i Bibras Natho, ali ni njegovo prisustvo nije pomagalo crno-belima. Pored igrača više nisu uspevali fudbaleri Partizana da probiju bedem organizovanih Kruševljana!

Zahid je u 85. minutu imao odličnu priliku, ali je šutirao preko golča Savića sa šest metara. Velika prilika za Partizan u 92. minutu, Saldanja je sve uradio, ubacio loptu pred gol Savića, ali nije bilo nikoga da samo postavi nogu i sprovede loptu u mrežu.

Saldanja je u 93. minutu uspeo da savlada Savića i donese veliku radost svom timu. Najbolje se snašao u kaznenom prostoru i još jednom po ko zna koji put spasao svoj tim i doneo mu tri boda.

Nije ovo bilo sjajno veče za crno-bele, ali se na kraju računa samo pobeda.

Tok meča:

Drugo poluvreme:

93. minut - GOOOL, Saldanja probija bunker Kruševljana!

92. minut - Kakva prilika za Partizan, Saldanja je sve uradio, ubacio loptu pred gol Savića, ali nije bilo nikoga da samo postavi nogu i sprovede loptu u mrežu.

90. minut - Pet minuta nadoknade u Humskoj.

88. minut - Još jedna izmena u Napretku, Ostojić menja Krstića!

Pritiska Partizan, ali nikako ne može da probije sjajnog Savića!

85. minut - Prilika za Zahida, Nikolić mu je odložio loptu, a ovaj šutirao preko gola!

83. minut - Još jedan korner za Partizan, Natho je centrirao, ali opet bez veće prilike.

75. minut - Prvi korner za Partizan u 75. minutu meča, ali opet bez ikakve opasnosti po gol Savića!

71. minut - Natho menja Arijagu, Stepanović Trifunovića!

Izmena i u Napretku Ignjatović menja Stojiljkovića.

67. minut - Oštar start Toševskog nad mladim Đurđevićem i direktan crveni karton! Neoprezan je bio, srećom ga nije povredio!

60. minut - Još jedna izmena, Severina menja Kalulua!

60. minut - Slobodan udarac za Partizan iz izgedne pozicije. Šutirao je Antić, preko gola!

59. minut - Još jedna šansa za Bastajića, ali šut pored gola.

52. minut - Kakva šansa za Napredak, Bastajić je prelepo šutirao, ali je Jovanović fenomenalnom paradom spasao svoj tim!

Partizan

49. minut - Kako je završeno prvo poluvreme, tako je nastavljeno drugo. Igra se na sredini terena, bez većih uzbuđenja.

46. minut - Dvostruka izmena u Partizanu, Zahid menja Šćekića, Nikolić Goha!

Kraj prvog poluvremena!

00:30

Bakljada navijača Partizana protiv Napretka

Prvo poluvreme:

45. minut - Još jedan jalov pokušaj Partizana dugom loptom.

43. minut - Arijaga je šutirao iz daljine, jako loše.

41. minut - Još jedna prilika za Šćekića, Saldanja je probio po desnoj strani, uposlio svog veznjaka na petercu, ali ovaj nije uspeo da zahvati loptu na pravi način.

34. minut - Još jedan prilika za mladog Trifunovića, ali je šutirao pravo u golmana Savića!

31. minut - Pauza za osveženje, pakleno je u Beogradu, iako se meč igra u večernjem terminu.

30. minut - Prilika za Napredak, Bukorac je šutirao glavom, ali siguran Jovanović.

28. minut - Dobra prilika za Partizan, Arijaga je sjajno pronašao mladog Trifunovića koji je jako loše primio loptu.

25. minut - Znatno mirniji meč nego što je to bilo u prvih 10 minuta. Igra se na polovini terena, bez ozbiljnijih šansi.

17.minut - Prvi korner za Napredak, ali bez ikakve opasnosti po gol Jovanovića!

Partizan

12. minut - Preti i Napredak, Toševski je pokušao glavom, ali nije bio precizan.

10. minut - Nastavlja se pritisak Partizana, još jednom je šutirao Kalulu, ali je izblokiran. Crno-beli deluju sveže, a igra izgleda tečno. Nedostaje samo pogodak.

5. minut - Još jedna dobra prilika za Partizan, Kalulu je pokušao, ali brani Savić!

5. minut - Dobra prilika za Napredak, Bubanj je šutirao, ali Jovanović na visini zadatka!

4. minut - PREČKA! Šćekić je posle povratne lopte Goha raspalio, ali je pogodio okvir gola!

3. minut - Uvodna inicijativa Partizana, ali bez pravog napada!

1. minut - Počeo je meč u Humskoj!

Pre meča:

- Trener Aleksandar Stanojević dobio je ovacije navijača, a skandira se "Hoćemo titulu"!

00:22

Grobari posle dugo vremena na Jugu u Humskoj!

- Posle dužeg vremena navijači Partizana ispunili su južnu tribinu stadiona.

Partizan

Napredak: Savić, Vukajlović, Bubanj, Marinović, Bukorac, Čubra, Krstić, Stoiljković, Tošeski, Bastajić, Karaklajić

Partizan: Jovanović, Antić, Mujakić, Šćekić, Marković, Ariaga, Đurđević, Goh, Trifunović, Kalulu, Saldanja

Čekanju je došao kraj, posle letnje pauze došlo je vreme za superligaški fudbal.

Fudbaleri Napretka dočekuju Partizan, a zbog radova na njihovom stadionu u Kruševcu, meč se igra u Humskoj od 21 sat.

Ovo će biti zvanični debi Aleksandra Stanojevića u svom trećem mandatu u Partizanu, a cilj je najviši mogući.

Crno-beli su se pojačali u letnjem prelaznom roku, a ostaje da se vidi da li mogu da budu konkurentni za titulu.

Aleksandar Stanojević pred meč:

- Nemam neki osećaj kao kad sam se vratio prvi put. Verovatno ću imati malu tremu kad počne utakmica. Šta reći za jug, biće prelepo videti ih, suština utakmica je da otrčiš ka jugu kad postigneš gol. Imamo jasnu sliku ko će početi i ko će ući. Imamo plan i razradu u odnosu na odvijanja na terenu sutra. Ne mogu da znam kako ćemo izgledati, nismo bili svi zajedno na pripremama i treninzima, ne znam tačno kako ćemo izgledati - rekao je trener Partizana

Goran Stevanović pred meč:

- Uspeli smo da u kratkom roku formiramo dobru bazu, napravimo potentnu ekipu. Uradili smo pripreme na visokom nivou, igrali sa tri dobra protivnika, i to daje samopouzdanje da možemo ući u sezoni sa visokim ambicijama. Pravu inspiraciju daje što je tim sastavljen od momaka velikih igračkih i mentalnih kvaliteta. No, kao glumci pred premijeru, kada kažu: ‘Dođite, pa vidite sve’. Tako i mi jedva čekamo da prikažemo novi Napredak sa novim karakterom i licem. Istrajan, borben, fanatičan - rekao je trener Napretka.