RADNIČKI PREKINUO CRNI NIZ SRPSKOG FUDBALA U EVROPI: Kragujevčani slavili, HRABRA Vojvodina blizu SENZACIJE protiv velikog Ajaksa!

kvalifikacije za le i lk

Fudbaleri Vojvodine poraženi su od Ajaksa u Amsterdamu rezultatom 1:0 u prvoj utakmici 2. kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Vojvodina je hrabro odolevala favorizovanom rivalu, a jedini pogodak postigao je Van den Bomen u 86.minutu.

Ajaks je napadao, stvarao šanse, a najbliži pogotku bili su u finišu prvog poluvremena kad su propustili par odličnih prilika i Novosađani imali dosta sreće.

Najbolju šansu za Vojvodinu propustio je Vukanović koji je u 73. minutu pogodio stativu.

Revanš meč na programu je sledećeg četvrtka u Bačkoj Topoli.

1 / 9 Foto: Pro Shots Photo Agency / ddp USA / Profimedia

90. minut - Utakmica je produžena za pet minuta.

86. minut - GOL - 1:0 - Van den Bomen!

Ajaks je poveo u finišu utakmice. Nakon centaršuta sa leve strane, Holanđanin glavom matira Carevića

82. minut - I dalje nema golova. Vojvodina sve bliže fantastičnom rezultatu u Amsterdamu.

73. minut - Kakva prilika za Vojvodinu. Sjajna akcija, lopta dolazi do Vukanovića koji šutira spoljnom, ali nažalost lopta pogađa okvir gola.

70. minut - Vojvodina je smirila nalete Ajaksa, pokušao je Ivanović iz daljine, sjajno je šutirao, ali Henderson krajnjim naporom brani.

Ajaks

Fudbaleri Radničkog iz Kragujevca savladali su Mornar iz Bara rezultatom 1:0 u u prvoj utakmici 2. kola kvalifikacija za Ligu konferencija.

Utakmica je odigrana u Leskovcu, a pobedonosni gol postigao je Aleksić u 71. minutu.

Radnički se pošteno ispromašivao na ovom meču i propustio priliku da stekne ubedljiviju prednost pred revanš meč u Podgorici 31. jula.

Kragujevčani su ovom pobedom prekinuli crni niz srpskog fudbala u Evropi i ovo je nakon skoro godinu dana konačno pobeda nekog našeg kluba u evrospkim takmičenjima.

Zadnju pobedu pre ove ostvario je Partizan protiv Sabaha iz Azerbejdžana rezultatom 2:0

90. minut - LESKOVAC - Utakmica je produžena za pet minuta.

60. minut - AMSTERDAM - Ajaks sve nervozniji, nisu očekivali favorizovani Holanđani ovakav otpor srpskog kluba.

85. minut - LESKOVAC- Finiš utakmice , Mornar je krenuo ofanzivnije nakon primljenog, Radnički vreba iz kontre da dokusuri rivala.

46. minut - AMSTERDAM - Nastavljena je utakmica

71. minut - LESKOVAC - GOOOOOL, Radnički VODI! ALEKSIĆ!

Aleksić je konačno probio bedem Barana, više nego zasluženo vođstvo Kragujevčana. Sjajno se ubacio iz drugog plana i glavom matirao nemoćnog Popovića.

60. minut - LESKOVAC - Šutirao je Vidosavljević glavom, ali Popović ponovo sjajno brani.

45. minut - AMSTERDAM - Završeno je prvo poluvreme

55. minut - LESKOVAC - I Mornar se otvorio u nastavku, opasne situacije pred oba gola, ali mreže i dalje miruju.

39. minut - AMSTERDAM - Prava kanonada "kopljanika", seva sa svih strana, uz mnogo sreće mreža Novosađana i dalje netaknuta.

46. minut - LESKOVAC - Nastavljena je utakmica

Radnički

34. minut - AMSTERDAM - Sve jači pritisak Ajaks, Tejlor pogađa stativu, mnogo sreće za srpski klub

30. minut - AMSTERDAM - Sjajan šut Rasmunsena, iskosa sa desne strane, Carević još bolje interveniše.

25. minut - AMSTERDAM- Pritiska Ajaks, Novosađani za sada odlično organizovani.

45. minut - LESKOVAC- Završeno je prvo poluvreme, nema golova.

42. minut - LESKOVAC - Prva prlika za Mornar, odlično je šutirao Dubljević, sjajno brani Lijeskić.

10. minut - AMSTERDAM - Miran početak utakmice, bez pravih prilika, Vojvodina dobro drži protiv velikog favorita.

1. minut - AMSTERDAM - Počela je utakmica Ajaks - Vojvodina

Ajaks

27. minut - Briljira golman Mornara Popović na neverovatan način je zaustavio šut Dodića i već viđen pogodak.

22. minut - Nova velika šansa, nakon akcije po levoj strani lopta dolazi do Aleksića koji šutira sa penaltika, ali i njegov šut je izblokiran i od svega samo korner.

19. minut - Sve veći pritisak Radničkog, pokušao je Dodić lopta kroz šumu igrača odlazi u korner

16. minut - Velika prilika za Radnički. Pokušao je prvo Dodić, golman Mornara odbranio, lopta se odbila do Gluščevića koji šutira ali preko gola.

6. minut - Kragujevčani su ušli ofanzivno u meč, par opasnih situacija pred golom Barana.

1. minut - LESKOVAC - Počela je utakmica Radnički - Mornar

FK Vojvodina

Ajaks (4-3-3): Pasver - Hato, Bas, Šutalo, Renš - Tejlor, Henderson, Fic-Džim - Borhes, Rasmusen, Akpom

Vojvodina (4-3-3): Carević - Lukas Baros, Crnomarković, Sičenje, Butean - Savićević, N. Petrović, Ivanović - Zadi Seri, Jusuf, Poletanović

Radnički 1923 (4-3-3): Lijeskić - Dodić, Simović, Šerbečić, Ćosić - Aleksić, Ristić, Udžidi - Bevis, Gluščević, Vidosavljević

Mornar (4-3-3): Popović - B. Vukotić, Baošić, Mitrović, Stevanović - Đurišić, Kaluđerović, Dubljević - Vušurović, Zorić, Ondong-Mba

U četvrtak uveče dva srpska kluba Vojvodina i Radnički iz Kragujevca započinju svoju evropsku odiseju u tekućoj sezoni.

Vojvodina u 2. kolu Lige Evrope gostuje slavnom Ajaksu u Amsterdamu.

Radnički iz Kragujevca debitant na evropskoj sceni u Leskovcu dočekuje crnogorski Mornar iz Bara.

Srpski klubovi u poslednjih godinu dana beleže katastrofalne rezultate na evropskoj sceni.

Neverovatno zvuči podatak da su u poslednjih 30 odigranih utakmica u evropskim takmičenjima, računajući i kvalifikacije i grupnu fazu, zabeležili samo jednu pobedu, uz dva remija i čak 27 poraza.

Blamaža Partizana u Lublinu protiv Dinamo Kijeva poslednji je udarac posrnulom srpskom fudbalu.

Utakmica u Leskovcu počinje u 20 časova, dok je duel na "Johan Krojf Areni" u Amsterdamu na programu pola sata kasnije.