Fudbaleri Vojvodine poraženi su od Ajaksa rezultatom 1:3 u revanš meču 2. kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Ajaks je u prvom meču slavio sa 1:0 i tako izborio plasman u narednu fazu.

Vojvodina će takmičenje nastaviti u kvalifikacijama za Ligu konferencija gde će sastati sa Mariborom.

U prvom poluvremenu utakmice u Bačkoj Topoli nije bilo golova, Ajaks je više napadao, Vojvodina vrebala iz kontre,

Najbolju šansu propustio je Ivanović u nadoknadi prvog poluvremena.

Starsport

Ajaks je poveo golom Šutala u 53. minutu.

Vojvodina ekspresno izjednačila nakon autogola istog igrača u 59. minutu, posle šuta Nikolića.

Potom se igralo obostrano otvoreno, a gol odluke koji je prelomio ovaj dvomeč postiže mladi Hato u 84. minutu.

U nadoknadi vremena konačan rezultat psotiže Traore.

Ajaks će se u narednoj rundi sastati sa Panatinaikosom.

Starsport NASTAVLJA SE POTOP SRPSKOG FUDBALA: Vojvodina namučila slavni Ajaks, holandski velikan ipak PREJAK za Novosađane!

Drugo poluvreme:

90 + 2 minut - GOL - 1:3 - TRAORE!

Rezervista gostiju stavlja tačku na ovaj meč. Primio je loptu u prostor i u padu matirao istrčalog Cerovića.

90. minut - Utakmica je produžena za 5 minuta.

88. minut - Gol Ajaksa pokopao je sve nade Novosađana, Holanđani su lako mogli do trećerg gola. Carević reaguje u poslednji čas.

Starsport

84. minut - GOL - 1:2 - HATO!

Sjajan gol tinejdžera Ajaksa, namestio se na ivici šesnaesterca, a onda majstorski unutrašnjom gađao i pogodio same rašlje gola Carevića

75. minut -Ofanzivna izmena u Vojvodini ulazi Vukan Savićević, izašao je Poletanović.

73. minut - Carević sjajno brani šut Gorbsa.

67. minut - Oštar centaršut Berghujsta sa leve strane, lopta srećom prolazi kroz peterac domaćina.

65. minut - Nakon dva brza gola mirniji period igre.

59. minut - GOOOL - 1:1 - NIKOLIĆ!

Ipak je u pitanju AUTOGOL. Brza akcija Novosađana, Seri je uposlio rezervistu Nikolića na desnoj strani, ovaj je ubacio loptu u peterac, a Šutalo je u želji da je izbaci skrenuo u mrežu.

53. minut - GOL - 0:1 - ŠUTALO!

Ajaks je izveo sedmi korner, Akpo je glavom šutirao, Carević odbranio, a Šutalo neometan, poslao loptu u mrežu. Loše je reagovala odbrana Vojvodine.

46. minut - Izmena u Ajaksu u igri je Van den Bomen strelac pobedonosnog gola u Amsterdamu.

46. minut - Utakmica je nastavljena

Starsport

Prvo poluvreme:

45 + 2 - Kakva šansa za Vojvodinu u nadoknadi prvog poluvremena, lopta nakon brze kontre dolazi do Ivanovića koji šutira iskosa sa desne strane, ali pored gola.

45. minut - Prvo poluvreme produženo je za četiri minuta.

42. minut - Veliki peh za Vojvodinu, povredio se Vukanović. Umesto nnjega na terenu je Mihailo Ivanović.

39. minut - Drži se Vojvodina hrabro, protiv objektivno kvalitetnijeg rivala.

33. minut - Fantastični Sičenje sa gol linije spašava siguran pogodak. Prethodno je Šutalo elegantno petom prevario Carevića.

28.minut - Sjajna reakcija štopera Vojvodine Sičenjea, telom je zaustavio Rasmunsena koji je ulazio u gol šansu

23. minut - Sve veći pritisak gostiju, nižu se korneri pred golom Novosađana.

Starsport

17. minut - Velika šansa za Ajaks, sjajno je Renš prošao po desnoj strani, dodao do Fic - Džima ovaj u poslednji čas izblokiran.

15. minut - Ajaks polako preuzima inicijativu.

11. minut - Dobar početak Novosađana potpuno su ravnopravni renomiranom rivalu.

7. minut - Opasna prilika za Vojvodinu nakon brze kontre,Vukanović je uposlio Bamidelea,a li njegov šut brani golman Ajaksa.

1. minut - Utakmica je počela

Vojvodina: Carević - Butean, Sičenje, Crnomarković, Baros - Petrović, Nikolić, Poletanović - Bamidele, Seri - Vukanović

Ajaks: Pasver - Renš, Šutalo, Bas, Hato - Fitsdžin, Henderson, Tejlor - Rasmusen, Akpom, Forbs

Fudbaleri Vojvodine dočekuju Ajaks u revanš meču 2. kola kvalifikacija za Ligu Evrope,

Ajaks je u prvom meču slavio sa 1:0 golom u samom finišu meča, ali su Novosađani pružili žestok otpor velikom favoritu.

Trener Vojvodine Božidar Bandović veruje u svoje igrače.

"Odigrali smo dobru prvu utakmicu, ali Ajaks ima prednost od jednog gola. Biće veoma teško i zato ćemo morati da budemo maksimalno fokusirani, pošto preko puta imamo veoma dobar tim i veliki klub. Ipak, imali smo dovoljno vremena da se odmorimo, analizirali smo rivala i spremni smo da budemo istrajni tokom čitavih 90 minuta i učinimo sve da ostvarimo pozitivan rezultat".

Utakmica se igra u Bačkoj Topoli na "TSC Areni" sa početkom u 20 časova.