PARTIZANOVA CRNA SERIJA U EVROPI: Lugano slavio u Beogradu! VIDEO

Kvalifikacije za LE

Fudbaleri Partizana poraženi su u Beogradu u prvoj utakmici 3. kola kvalifikacija za Ligu Evrope od Lugana rezultatom 1:0 (0:0).

Jedini strelac na meču bio je Matija Zanoti u 73. minutu.

Revanš je narednog četvrtka od 20.30 u Švajcarskoj. Pobednik dvomeča između Partizana i Lugana igraće u plej-ofu sa ekipom Bešiktaša.

Prvo poluvreme nije bilo toliko sadržajno. Poluprilike na obe strane sve do 35. minuta kada je Severina propustio najbolju šansu. Zahid je sjajno uposlio krilnog napadača crno-belih, ovaj je izašao 1 na 1 sa golmanom, ali je šutirao pravo u njega.

Crno-beli su u više navrata imali žalbu na suđenje Holanđanina Sander Van Der Ejik, a pogotovo u 52. minutu. Kalulu je pao u šesnaestercu gostiju, činilo se da je kontakt postojao, ali sudija je ostao nem.

Jedini gol na utakmici pao je u 72. minutu. Matija Zanoti je primio loptu na oko 20-tak metara od gola i uputio precizan šut u donji desni ugao gola Aleksandra Jovanovića.

Jovanović je u nekoliko navrata spasao crno-bele težeg poraza.

Uzevši sve u vidu što se dešavalo na terenu, Partizan nije zaslužio pobedu, ali nije zaslužio ni poraz.

PARTIZAN - LUGANO 0:1 (0:0)

2. POLUVREME

Vojvodina izjednačila u Mariboru - 1:1

Iako sa igračem manje, fudbaleri Vojvodine izjednačili su u Mariboru. Strelac u 76. minutu je bio Zadi Seri.

88. minut - Jovanović spasava Partizan

Lugano je bio blizu drugog gola. Dumbija je šutirao sa oko 7-8 metara, ali Jovanović brani.

85. minut - Grimaldo mogao da izjednači

Peruanac je šutirao sa desetak metara, ali je golman Lugana Saipi krajnjim naporom izbacio loptu u korner.

80. minut - Izmena u Luganu

Macek menja Bislimija. Poslednja izmena u Luganu.

79. minut - Nova izmena u Partizanu

Zahida menja Nemanja Nikolić. Poslednja izmena u Partizanu.

75. minut - Stanojević menja špica

Izašao je Mateus Saldanja, a ušao Đorđe Jovanović.

73. minut - GOOOL! Lugano vodi - 0:1

Matija Zanoti je strelac. Dobio je loptu na 20-tak metara od gola Partizana, šutirao u sam donji desni ugao gola Partizana. Jovanović nije mogao da zaustavi šut.

69. minut - Jovanović spasava Partizan

Opasan nalet Lugana, Vladi se izborio za šut sa 20-tak metara, šutirao je snažno, no ne i dovoljno za Jovanovića koji se bacio i zaustavio loptu.

68. minut - Trostruka izmena u gostujućem timu

Izašli su Belhađ, Siminjani i Aliseda. U igri su Vladi, Dumbija i Dos Santos.

Maribor poveo protiv Vojvodine - 1:0

Josip Ilićić je doveo Maribor u vođstvo. Promašio je penal, a onda u nastavku akcije pogodio mrežu Novosađana.

58. minut - Dvostruka izmena u Partizanu

Kalulua menja Bibars Natho, a Severinu Žoao Grimaldo.

55. minut - Prva izmena u Luganu

Mau je zamenio Pšibilka.

52. minut - Crno-beli tražili penal

Oboren je Kalulu u šesnaestercu Lugana, ali Holanđanin odmahuje rukom. Kontakta je bilo.

50. minut - Kalulu upropastio lepu akciju

Kombinovali su Zahid i Saldanja, lopta je došla do Kalulua koji je bio u srcu šesnaesterca, ali je njegov šut blokiran. Naleteo je potom na odbitak Arijaga, ali lopta ide preko gola.

Poluvreme u Mariboru

Vojvodina se drži u Sloveniji, nema golova posle prvih 45 minuta.

Stanojević je izvršio izmenu u poluvremenu. Umesto Zubairua u igri je Goh.

1. POLUVREME

45. minut - Jovanović ponovo siguran

Belhađ je šutirao sa ivice šesnaesterca, golman Partizana odbranio.

37. minut - Saldanja je pokušao, ali slabo

Brazilac je aktivan u napadu, koristi to što gosti imaju inicijativu i u kontrama ume da pripreti. Ovog puta je ušao u šesnaesterca iskosa sa desne strane, šutirao po zemlji, međutim nije to bio dovoljno jak i precizan šut.

36. minut - Bislimi zaradio žuti karton

Defanzivac Lugana je zbog starta na Zahidu zaradio javnu opomenu.

35. minut - Najbolja prilika za Partizan

Severina se našao sam ispred golmana gostiju posle sjajne lopte Zahida, a ona je pogodio istrčalog golmana Saipija.

29. minut - Prvi žuti karton na meču

Zaradio ga je Zubairu, zbog oštrog starta.

25. minut - Sudija iritirao navijače

Drugi put u svega nekoliko minuta Saldanja se našao u kontri. Ponovo je oboren na ivici šesnaesterca, ali za holandskog sudiju ni drugi put to nije bio prekršaj. To je iritiralo nekoliko hiljada navijača na stadionu.

17. minut - Nova prilika za goste

Mujakić se okliznuo, Pšiblik primio loptu i šutirao, ali ona odlazi nebu pod oblake.

20.15 - I Vojvodina počela svoj meč

U ovim trenucima u Mariboru je počeo meč između istoimene ekipe i Vojvodine u kvalifikacijama za Ligu konferencije.

9. minut - Ponovo napad gostiju

Ponovo je Siminjani pokušao sa distance, ali preko gola.

8. minut - Prva intervencija Jovanovića

Siminjani je šutirao sa oko 25 metara, snažno, ali Jovanović brani.

5. minut - Prva ozbiljnija prilika za crno-bele

Kalulu je dobio sjajnu loptu od Arijage, ušao je u šesnaesterac i šutirao sa 15-tak metara, ali daleko iznad gola.

3. minut - Prvi korner na meču

Švajcarski šampion je pokušao napad po desnoj strani, Grgić je izborio prvi korner na meču.

Partizan, Grobari, Stadion, Humska

Stanojević promenio formaciju

Vratio je trener Partizana četvoricu pozadi, a šansu je dobio Zubairu, dok je Goh na klupi.

U tim se vraća De Medina na mestu desnog beka.

PARTIZAN - LUGANO

Stadion Partizana

Gledalaca: 7.000

Sudija: Sander Van Der Ejik

PARTIZAN: A. Jovanović – De Medina, Marković, Mujakić, Jurčević – Arijaga, Zahid – Severina, Kalulu, Zubairu – Saldanja.

LUGANO: Saipi – Zanoti, Papadopulos, El Vafi, Valenzuela – Mahmud, Grgić – Aliseda, Bislimi, Kimijani – Przibilko.

Fudbaleri Partizana od 20 časova na svom stadionu u Humskoj ulici dočekuju Lugano u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Biće to drugi pokušaj crno-belih da se plasiraju u grupnu fazu nekog evropskog takmičenja, pošto su ispali od kijevskog Dinama u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

"Novi dvomeč sa željom da probamo da izborimo grupnu fazu u Evropi. Nismo se dobro pokazali u prošlom dvomeču, bili smo loši. Očekuje nas teška utakmica, nadam se najboljem. Spremno dočekujemo meč sa Luganom. Ova ekipa Partizana ima dobrih igrača, ali nemamo dobar tim, na meni kao treneru je da probam to da napravim. Ako ne mogu to, onda ću posegnuti za dodatnom selekcijom. Neki igrači se nisu dobro pokazali, neki jesu dobri", rekao je Stanojević na konferenciji za medije pred duel na kojem neće imati podršku sa Južne tribine.

Najbolja opcija za Partizan bi bila da eliminiše Lugano u predstojećem dvomeču trećeg kola kvalifikacija za LE, čime bi obezbedio evropsku jesen, makar u Ligi konferencija.

Lugano je u kvalifikacijama za Ligu šampiona tesno poražen od turskog Fenerbahčea. Ako se gleda vrednost dva tima, Partizana i Lugana, prednost je na strani ekipe iz Srbije. Partizan prema portalu Transfermarkt ima vrednost tima koja iznosi 38.650.000 evra, dok je ekipa Lugana jeftinija i procenjena je na 35.300.000 evra.

U timu Lugana igra pet fudbalera koji vuku poreklo iz Srbije, Boris Babić koji ima naš pasoš, i četvorica igrača čiji su roditelji rođeni na Kosovu i Metohiji - prvi golman Amir Saipi, štoper Albijan Hajdari, vezni Uran Bislimi i startni napadač Škeljčim Vladi. Važan igrač je i Hrvat rođen u Švajcarskoj Anto Grgić.