Fudbaleri IMT-a i Partizana odigrali su u Zaječaru bez golova u okviru 4. kola Super lige Srbije.

Crno-beli su tako izgubili prve bodove u šampionatu, posle stopostotnog učinka u prva tri kola. "Traktoristi" su posle treće odigrane utakmice stigli do drugog boda.

Bledi Partizan je tek u finišu meča zaigrao nešto bolje. Do tada je IMT bio taj koji je bio opasniji, pa je tako Lutovac u 35. minutu propustio jedinu pravu šansu u prvom poluvremenu. Na njegovu nesreću, golman Partizana Aleksandar Jovanović je imao svoj dan

Početkom drugog poluvremena utakmica je prekinuta na nekoliko minuta pošto su navijači Partizana patikama zasuli golmana domaćih Belića. Poznato je da su grobari u ratu sa upravom Partizana i da idu samo na gostovanja, pa je moguće to jedan od gestova protesta.

Golman Partizana Aleksandar Jovanović spasao je crno-bele i u 72. minutu, kada je odbranio šut Krstića sa 7-8 metara.

U finišu meča videli smo spornu situaciju i opšti haos na terenu. Severina je postigao gol u 87. minutu, ali je posle pet minuta prekida i VAR provere sudija Marko Ivković poništio gol zbog igranja rukom Svetozara Markovića u začetku akcije.

Tom prilikom su igrači i stručni štab oba tima bili na terenu, Natho je zaradio žuti karton zbog prigovora, a trener Aleksandar Stanojević zaradio crveni karton.

U nastavku meča nismo videli prilike, pa je utakmica okončana najnepopularnijim rezultatom.

U narednom kolu IMT gostuje Železničaru, a Partizan dočekuje Radnički iz Niša.

IMT - PARTIZAN 0:0

2. POLUVREME

90+5. minut - Dvostruka izmena kod domaćina

Miloš Jović menja Konstantinova, a Marko Jeftić menja Lutovca.

Produženo osam minuta

Pet minuta je trajao prekid zbog VAR-a, a sudija Ivković je produžio meč za osam minuta.

87. minut - Poništen gol Partizanu

Sudija Ivković je posle gledanja VAR-a poništio gol Partizana. Dosudio je igranje rukom Svetozara Markovića u začetku akcije crno-belih.

Gosti su okružili sudiju, nego je u gužvi sa klupe dobio crveni karton, a Natho je opomenut žutim kartonom. Trener Stanojević ne može da se pomiri sa odlukom, izgleda da je on dobio crveni karton.

87. minut - Nathu žuti karton

Iskusni fudbaler Partizana je zaradio opomenu zbog prigovora.

Neko je u gužvi zaradio crveni karton, ali nije jasno ko.

87. minut - GOOOL! Severina za radost gostiju - 0:1

Severina je ušao u šesnaesterac, šutirao, lopta je prošla kroz noge jednog igrača domaćin i prevarila Belića.

86. minut - Konstantinov spasao gol

Bio je savladan Belić posle šuta Jurčevića, ali se na gol crti isprečio Konstantinov.

83. minut - Prvi žuti karton na meču

Opomenut je levi bek domaćina Konstantinov. Severina ga je prošao, a onda ga je Konstatinov povukao s leđa za dres. Faul na ivici šesnaesterca domaće ekipe. Natho je centrirao, ali slabo.

77. minut - Dvostruka izmena kod domaćina

Luka Luković menja Alena Stevanovića, Vladimir Radočaj menja Nikolu Terzića.

75. minut - Peta izmena kod crno-belih

Severina menja Đorđa Jovanovića. Stanojević traži dobitnu kombinaciju u napadu.

72. minut - Neverovatna odbrana Jovanovića

Gde bi bio Partizan da nema golmana Aleksandra Jovanovića? Novi zicer za domaći tim, šutirao jekapiten Krstić sa 7-8 metara neometan od igrača Partizana, ali je Jovanović nogom sprečio siguran pogodak.

68. minut - Najbolja šansa za Partizan

Natho je šutirao sa 10-tak metara preko gola. Definitivno najbolja šansa za crno-bele u dosadašnjem delu meča.

63. minut - Četvrta izmena u Partizanu

Zahid je napustio teren, a ušao je Nemanja Nikolić. Stanojević pojačava napad.

63. minut - Izmena u IMT-u

Nikola Glišić menja Bastaju. To je prva izmena domaćeg tima.

62. minut - Stanojević u raspravi sa sudijom

Trener Partizana Aleksandar Stanojević ušao je u verbalni rat sa sudijom Markom Ivkovićem. Stanojević je tražio prekršaj posle jednog starta nad Zahidom na ivici šesnaesterca.

Prekid meča

Grobari su prekinuli meč tako što su gađali golmana IMT-a Belića patikama. Poznato je da su grobari u ratu sa upravom Partizana i da idu samo na gostovanja, pa je moguće to jedan od gestova protesta.

Prekid je trajao 2-3 minuta.

46. minut - Zahid najavio ofanzivu?

Već u prvom minutu nastavka crno-beli su bili opasniji nego za prvih 45 minuta. Gajas Zahid je pripretio šutem sa oko 15 metara, loptu je neko od defanzivaca IMT-a skrenuo u korner.

46. minut - Trostruka izmena u Partizanu

Izmaze Đurđević, Antić i Grimalno, a ulaze Lazarević, Jurčević i Zubairu.

1. POLUVREME

45. minut - Kraj prvog poluvremena

Samo jedna prilika za 45 minuta, i to od strane domaćina. Premalo da se da bilo kakva prelazna ocena, pogotovo za crno-bele koji nisu stvorili nijednu priliku.

39. minut - Nova akcija IMT-a

Kurt je povukao loptu, a onda sa oko 25 metara šutirao, ali pravo u Jovanovića. Domaćin je konkretniji, gosti ne mogu da se sastave.

32. minut - Jovanović skida zicer

Bivši fudbaler Partizana Lutovac izbio je sam ispred golmana Partizana, ali je Jovanović odbranio.

9. minut - Prva ozbiljnija akcija na meču

IMT je prvi pripretio, šutirao je Lazar Konstantinov, no bio je neprecizan.

Utakmica je počela minutom ćutanja u čast nekadašnjeg sudije Zorana Petrovića.

IMT ima bod iz dve utakmice

"Traktoristi" su odigrali dve utakmice u prvenstvu, imaju poraz od TSC-a (0:1) i remi sa Napretkom (1:1). Praktično, ovo će biti prva utakmica koju IMT igra kao domaćin, pošto je duel drugog kola sa Radničkim 1923 odložen zbog obaveza Kragujevčana u Evropi.

Partizan jedini maksimalan

Crno-beli su uoči četvrtog kola držali čelo tabele sa maksimalnih devet bodova. Partizan nije primio gol u pobedama nad Napretkom (1:0), Jedinstvom (4:0) i Železničarom (2:0).

Ekipa IMT-a će startovati sa trilingom bivših fudbalera Partizana

Aleksandar Lutovac, Nikola Terzić i Alen Stevanović nekada su bili članovi Partizana, sada su starteri IMT-a.

IMT - PARTIZAN

Stadion: "Pod Kraljevicom", Zaječar

Sudija: Marko Ivković

IMT: Belić - Belić – Bastaja, Batis, Popović, Konstantinov – Krstić, Zulfić – Terzić, Kurt, Lutovac - Stevanović.

Rezerve: Vukliš, Glišić, Jović, Jevtić, Arsić, Krstović, Bilaps, Radočaj, Luković, Kijevčanin.

PARTIZAN: A. Jovanović – Đurđević, Marković, Mujakić, Antić – Ovusu, Zahid – Grimaldo, Natho, Trifunović – Đ.Jovanović.

Rezerve: Stevanović, Jurčević, Severina, Šćekić, Nikolić, Filipović, Arijaga, Zubairu, Stjepanović, Lazarević, Goh.

Šef stručnog štaba Aleksandar Stanojević ističe da je protivnik mlada i nadahnuta ekipa i da očekuje dobru utakmicu:

"Igramo u Zaječaru na jednom lepom stadionu, nadamo se da će doći dosta publike da nas podrži. Kadrovska situacija je dobra, imamo malo problema sa Saldanjom. Moramo nešto da promenimo, s obzirom da igramo na dva fronta, ne želimo da odlažemo utakmice. Očekujemo dobru utakmicu protiv nadahnute ekipe koja igra sa dosta intenziteta. Ima dosta naših igrača koji igraju tamo, nadam se da će navijači uživati. Gledao sam njihove utakmice protiv nas prošle sezone, upoznat sa njihovim igračima, trenerom. Što se mene tiče, mi smo se spremili za sve detalje. Odmah posle Lugana radili smo pripremu za IMT. Lutovac je uvek opasan, Terzić je bio kod nas. Desna strana je dosta pokretljiva, imaju dosta mladih igrača. Tu je i Alen Stevanović koji je u zrelim godinama. Imaju dosta mladu ekipu. Špic je 2005. godište. Poletna mlada ekipa sa trenerom koji je osvojio Omladinsku ligu, imaju produkt iz svoje škole. Spremni smo na sve situacije."