Fudbaleri Crvene zvezde igraće u plej-of rundi za Ligu šampiona protiv Bodo Glimta iz Norveške.

Norvežani su u revanšu savladali poljsku Jagjeloniju sa 4:1 (2:1) i ukupnim rezultatom 4:1 se plasirali u narednu fazu.

Utakmice će se igrati 20/21. i 27/28. avgusta, a pobednici će ući u novi ligaški format elitnog evropskog takmičenja. Zvezda je gost u prvoj utakmici.

Nije sve teklo po domaćina kao što su zamišljali. Poljaci su poveli golom Imaza u 4. minutu i tako izjednačili ukupan rezultat.

Međutim, domaćin je u samo četiri minuta preokrenuo rezultat. Prvo je Sondre Brunstad Fet izjednačio u 34. minutu, a potom je Isak Mata u 38. minutu doneo vođstvo ekipi iz grada Bodea.

Sondre Brunstad Fet je u 56. minutu potvrdio trijumf svoje ekipe. Kasper Heg je u 71. minutu postigao četvrti gol za svoj tim.

Trener Kjetil Knutsen je izveo sastav Haikin - Sjevold, Bjertuft, Gundersen, Bjerkan - Evjen, Berg, Brunstad Fet - Mata, Heg, Houge.