Fudbalski klub Al Hilal, za koji igraju srpski reprezentativci Aleksandar Mitrović i Sergej Milinković Savić, plasirao se večeras u finale Superkupa Saudijske Arabije, nakon pobede na Al Ahlijem posle izvođenja penala.

Rezultat posle regularnih 90. minuta bio je 1:1, a vodeći gol na meču za Al Ahli postigao je Brazilac Roberto Firmino u 66. minutu.

Izjednačenje Al Hilalu je doneo Mitrović u 90. minutu, što je meč odvelo na penale, u čijem izvođenju je, sa 4:1, bio bolji upravo tim u kome igraju dvojica srpskih reprezentativaca.

Mitrović je bio precizan u trećoj penal seriji, dok je Milinković Savić pogodio sa 11 metara za pobedu u četvrtoj.

Al Hilal će u finalu Superkupa, koji je na programu u subotu, igrati protiv boljeg iz duela Al Nasra i Al Tavona, koji se igra u sredu od 18.15.