Fudbaleri Maribora slavili su nad Vojvodinom posle penala 3:2 (0:1 (5:3)) u revanš meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu konferencija.

Jedini gol na meču postigao je Đorđe Crnomarković u 23. minutu regularnog dela susreta, a kako je ukupni rezultat glasio 2:2 otišlo se u produžetke.

Pošto pitanje pobednika nije rešeno ni u dodatnih 30 minuta, putika u narednu fazu rešili su - penali!

Kod domaćih pogodio je Petrović za 1:0, Mbin je izjednačio na 1:1, Savićević je bio precizan za 2:1, ali i El Soudani za 2:2.

Nikolić je promašio penal za Vojvodinu, dok je sa druge strane Repas doveo goste u vođstvo 2:3.

Horor penal seriju za domaće zapečatio je Ivanović čiji udarac takođe nije završio u mreži! Vrhovec je bio siguran za 2:4 i plasman Maribora u narednu rundu Lige konferencija!

Fudbaleri Maribora će u plej-ofu za ulazak u grupnu fazu Ligu konferencije igrati protiv Đurgardena.

Švedski tim je u dvomeču bio bolji od finskog Ilvesa sa ukupnih 4:2.